Přestane Ericsson vyrábět mobily?

I to by se mohlo z následující zprávy zdát. Pravda naštěstí taková není, nicméně značku Ericsson už na mobilech v budoucnu pravděpodobně neuvidíte. Ericsson se zbaví své mobilní divize a předá ji nově vznikající společnosti.
Přestane Ericsson vyrábět mobily?

To, že má Ericsson problémy, není žádným tajemstvím. Nedávno jsem sice psal o tom, že modely T39m a T520m by mohly pomoci Ericssonu dobýt zpět ztracené pozice, nicméně od října bude vše jinak. Ericsson začal přetvářet svoje divize tak, aby nejen co nejvíce ušetřil, ale hlavně aby jeho nové uspořádání co nejvíce odpovídalo zákaznickým potřebám. Co se tedy bude zhruba dít?

Podle agentury ČIA začne Ericsson od prvního října měnit společnost tak, aby uspokojila pět největších odběratelů svých služeb a produktů. Mezi ty patří firmy se zvučnými jmény: Vodafone, France Telecom, Deutsche Telekom, Telefonica a TIM. Vytvoří se pět hlavních a globálních divizí, z nichž se každá bude starat o určitý „lokální trh“ (např. evropská divize, americká divize apod.)

Co je ale nejdůležitější změnou, Ericsson hodlá zrušit ztrátovou divizi spotřební elektroniky a mikrolektroniky, která mimo jiné vyrábí i mobilní telefony. Ta totiž vytvoří podle plánu společně se Sony novou společnost (joint-venture), která výrobu mobilů převezme. Zatím přesně není jasné, zda a v jaké míře se budou vyrábět současné modely a modely dnes plánované (např. A2638 nebo T68m), jisté však je, že se můžeme těšit na zajímavé novinky (ty však již neponesou značku Ericsson).

Doufejme, že si nová společnost vezme to nejlepší ze současně prodávaných mobilů Ericsson a Sony a nabídne na trh špičkově vypadající a technické dokonalé výrobky. Na druhou stranu, může se stát pravý opak - ale to si ostatně ani jedna ze společností nemůže dovolit, protože jakýkoli neúspěch na trhu by se samozřejmě podepsal na finančních výsledcích a tím i na osudu nově vzniklé joint-venture. První mobily nové značky můžeme očekávat v ideálním případě v prvním čtvrtletí příštího roku, budeme-li ve svých očekáváních realističtější, o kvartál později.

A co vy? Těšíte se novou mobilní značku a její mobily?

 

Diskuze (32) Další článek: Globtel Prima snižuje ceny na úroveň víkendu

Témata článku: Ericsson, Smartphony, Ericsson, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15