Přestane Ericsson vyrábět mobily?

I to by se mohlo z následující zprávy zdát. Pravda naštěstí taková není, nicméně značku Ericsson už na mobilech v budoucnu pravděpodobně neuvidíte. Ericsson se zbaví své mobilní divize a předá ji nově vznikající společnosti.
Přestane Ericsson vyrábět mobily?

To, že má Ericsson problémy, není žádným tajemstvím. Nedávno jsem sice psal o tom, že modely T39m a T520m by mohly pomoci Ericssonu dobýt zpět ztracené pozice, nicméně od října bude vše jinak. Ericsson začal přetvářet svoje divize tak, aby nejen co nejvíce ušetřil, ale hlavně aby jeho nové uspořádání co nejvíce odpovídalo zákaznickým potřebám. Co se tedy bude zhruba dít?

Podle agentury ČIA začne Ericsson od prvního října měnit společnost tak, aby uspokojila pět největších odběratelů svých služeb a produktů. Mezi ty patří firmy se zvučnými jmény: Vodafone, France Telecom, Deutsche Telekom, Telefonica a TIM. Vytvoří se pět hlavních a globálních divizí, z nichž se každá bude starat o určitý „lokální trh“ (např. evropská divize, americká divize apod.)

Co je ale nejdůležitější změnou, Ericsson hodlá zrušit ztrátovou divizi spotřební elektroniky a mikrolektroniky, která mimo jiné vyrábí i mobilní telefony. Ta totiž vytvoří podle plánu společně se Sony novou společnost (joint-venture), která výrobu mobilů převezme. Zatím přesně není jasné, zda a v jaké míře se budou vyrábět současné modely a modely dnes plánované (např. A2638 nebo T68m), jisté však je, že se můžeme těšit na zajímavé novinky (ty však již neponesou značku Ericsson).

Doufejme, že si nová společnost vezme to nejlepší ze současně prodávaných mobilů Ericsson a Sony a nabídne na trh špičkově vypadající a technické dokonalé výrobky. Na druhou stranu, může se stát pravý opak - ale to si ostatně ani jedna ze společností nemůže dovolit, protože jakýkoli neúspěch na trhu by se samozřejmě podepsal na finančních výsledcích a tím i na osudu nově vzniklé joint-venture. První mobily nové značky můžeme očekávat v ideálním případě v prvním čtvrtletí příštího roku, budeme-li ve svých očekáváních realističtější, o kvartál později.

A co vy? Těšíte se novou mobilní značku a její mobily?

 

Témata článku: Ericsson, Smartphony

32 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Pax 10. 11. 2001 8:29:35
    Sony + Ericsson znici predrazenou Nokii !!!
  • Monty 12. 9. 2001 13:01:07
    Přesně tak. Začal jsem A1018, teď mám T28 a už si brousím zuby na novou...
  • abody 23. 8. 2001 12:58:46
    doufam, ze to nakonec tak nedopadne a Ericssony tu budou dal, ja uz bych...
Určitě si přečtěte

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

17.  8.  2017 | Láska Jan | 6

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

16.  8.  2017 | Miksa Martin | 16


komerční sdělení

Komerční sdělení