Přestane Ericsson vyrábět mobily?

I to by se mohlo z následující zprávy zdát. Pravda naštěstí taková není, nicméně značku Ericsson už na mobilech v budoucnu pravděpodobně neuvidíte. Ericsson se zbaví své mobilní divize a předá ji nově vznikající společnosti.
Přestane Ericsson vyrábět mobily?

To, že má Ericsson problémy, není žádným tajemstvím. Nedávno jsem sice psal o tom, že modely T39m a T520m by mohly pomoci Ericssonu dobýt zpět ztracené pozice, nicméně od října bude vše jinak. Ericsson začal přetvářet svoje divize tak, aby nejen co nejvíce ušetřil, ale hlavně aby jeho nové uspořádání co nejvíce odpovídalo zákaznickým potřebám. Co se tedy bude zhruba dít?

Podle agentury ČIA začne Ericsson od prvního října měnit společnost tak, aby uspokojila pět největších odběratelů svých služeb a produktů. Mezi ty patří firmy se zvučnými jmény: Vodafone, France Telecom, Deutsche Telekom, Telefonica a TIM. Vytvoří se pět hlavních a globálních divizí, z nichž se každá bude starat o určitý „lokální trh“ (např. evropská divize, americká divize apod.)

Co je ale nejdůležitější změnou, Ericsson hodlá zrušit ztrátovou divizi spotřební elektroniky a mikrolektroniky, která mimo jiné vyrábí i mobilní telefony. Ta totiž vytvoří podle plánu společně se Sony novou společnost (joint-venture), která výrobu mobilů převezme. Zatím přesně není jasné, zda a v jaké míře se budou vyrábět současné modely a modely dnes plánované (např. A2638 nebo T68m), jisté však je, že se můžeme těšit na zajímavé novinky (ty však již neponesou značku Ericsson).

Doufejme, že si nová společnost vezme to nejlepší ze současně prodávaných mobilů Ericsson a Sony a nabídne na trh špičkově vypadající a technické dokonalé výrobky. Na druhou stranu, může se stát pravý opak - ale to si ostatně ani jedna ze společností nemůže dovolit, protože jakýkoli neúspěch na trhu by se samozřejmě podepsal na finančních výsledcích a tím i na osudu nově vzniklé joint-venture. První mobily nové značky můžeme očekávat v ideálním případě v prvním čtvrtletí příštího roku, budeme-li ve svých očekáváních realističtější, o kvartál později.

A co vy? Těšíte se novou mobilní značku a její mobily?

 

Témata článku: Ericsson, Smartphony, Ericsson, Mobil

Určitě si přečtěte

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

** Špičkový smartphone s bezrámečkovým AMOLED displejem ** Výkonu je na rozdávání a prostor dostává umělá inteligence ** Nedostatky má také, ale nejsou tak závažné

10.  12.  2017 | Láska Jan | 33

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14