Preview Alcatel OT 525: Módní oběť nebo objev?

Telefon mnoha tváří, tak by se mohl nazývat nejnovější počin francouzského výrobce – mobil Alcatel OT 525, jenž si před týdnem odbyl svou světovou premiéru. Už jste si vybrali svou barevnou variantu?
Preview Alcatel OT 525: Módní oběť nebo objev?

pAlcatel se již delší dobu zaměřuje na mobilní telefony pro mladé. Jedinou výjimkou snad bude jen očekávaný model OT 715, který by měl uspokojit také jedince s manažerskými ambicemi. Světovou premiéru si mobil odbyl až nápadně potichu a my se můžeme jen dohadovat, zda tomu bylo proto, že novinka není až tak revoluční nebo …

Tip: Přečtěte si naše nedávné první zkušenosti s mobilem.

A co, že je stejný …

Nemusíme si nic nalhávat, novinka nápadně vychází ze vzhledu předchozích modelů OT 511 a OT 512. Někteří se možná diví proč, se vzhled nezměnil razantně? Každá společnost si vytváří jednotný vzhled svých výrobků a to kvůli tomu, aby byly snáze identifikovatelné. Ať už se jedná o mobil nebo například o automobil. Jen si prohlédněte poslední modely značky Siemens, které vypadají totožně a liší se jen ve velikosti a detailech nebo téměř veškeré poslední modely pod značkou Nokie. Jak se zdá, firma si za vzor vybrala model OT 511 a nemůžeme se jí divit, že na něj navazuje; model Alcatel OT 511 měl ve své době poměrně originální design.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Kabátky jako z Paříže

Přestože nový mobil doznal změn i co se týče funkčního vybavení, pokládáme za největší změnu výměnné kryty. Předchozí modely byly omezeny hliníkovými kryty, takže jste si je nemohli měnit. Doba si žádá své a Alcatel musel od této vymoženosti opustit a nabídnout zákazníkům telefon, který lze kompletně „okrytovat“. Vím, že někteří nebudou souhlasit, ale osobně považuji nabídku originálních barevných variant za povedenou a vtipnou. V nabídce se objevují jednak kovové varianty, které jsou decentnější, ale také módní pestrobarevné, které nebrání v projevení vaši osobnosti potažmo vašemu životnímu stylu; v nabídce je připraveno šestnáct výměnných krytů.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Vysmátý telefon

V rodné Francii se má nový telefon prodávat za 199 euro, což na stylový telefon, kterým Alcatel OT525 dozajista je, není mnoho. Stačí se jen podívat na jeho rozměry a nabídku funkcí. Jen těžko budete v kategorii pro mladé hledat menší a lehčí mobilní telefon než je OT 525. Jeho rozměry (98 x 42 x 21 mm) a hmotnost 77 g mají před konkurencí výrazný náskok.

Ani na poli funkčnosti nezaostává. Svým uživatelům může nabídnout jednak připojení k WAPu přes GPRS nebo několik multimediálních funkcí. Po svém předchůdci zdědil polyfonní vyzvánění, které ovšem vyšperkoval o několik vtipných melodii jako například hukot sirén, smích, meluzínu či zpěv ptáků. Samozřejmě, že další jsou k dispozici ke stažení z internetu. Povedené jsou také hry ozvučené reálnými zvuky. O tom, že ani na textovkáře nabylo zapomenuto, svědčí podpora EMS zpráv a padesát míst v paměti pro napsané textovky.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Tyrkysově podsvícený displej lze jako u modelu OT 511 vyšperkovat obrázkem, který buď naleznete přímo v mobilu nebo si jej opět stáhnete z internetu. Pro telefon spadající do kategorie pro mladé je nezvyklá přítomnost diktafonu. Do mobilu OT 525 si můžete uložit až dvacet hlasových záznamů. A když už jsme u paměti, tak se sluší dodat, že přímo v mobilu je vám k dispozici 250 míst pro telefonní kontakty. Výdrž na jedno nabití je dobrá, výrobce uvádí s Li-Ion baterií o kapacitě 600 mAh dobu pohotovosti až čtrnáct dní a dobu hovoru až šest hodin; tyto údaje samzořejmě bereme s rezervou.

Závěrečná rekapitulace vyznívá pro mobilní telefon Alcatel OT 525 příznivě za předpokladu, že bude zachována cena běžná ve zbytku Evropy. V tom případě se bude jednat o stylový a moderní telefon pro mladé, který nikoho neurazí.

Diskuze (11) Další článek: Recenze: PC karta Nokia D211 je špičkový kus hardwaru

Témata článku: Alcatel, Mód, Oběť, Objev, Výrazný náskok


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11