Preview: Siemens C55 aneb vejce k vejci

Novinka z produkce Siemens byla poprvé představena na singapurském veletrhu CommuniAsia. Pojďme si ji představit podrobněji, protože co nevidět se sní setkáme i u nás.
Preview: Siemens C55 aneb vejce k vejci


A kup vajíčka …

O tom, že se Siemens zamiloval do elipsoid nemůže být pochyb. Stačí se podívat na jeho poslední modely, které mají design založený na tomto geometrickém tělesu. Dokonce se u modelu C55 elipsám nevyhnuly ani numerická tlačítka. Nový model se nese ve stejném vajíčkovém duchu jako předchozí modely Siemens.  Není se co divit, baculaté tvary mobilu sluší a navíc se příjemně drží v ruce.

Rozměry C55 nejsou z nejmenších ( 101 x 44 x 21 mm) a to hlavně šířka, která je na nový mobil celkem přehnaná . S výměnnými kryty CLIPit jste se mohli setkat už u modelů M50 a MT50. Novinka bude oblékat tři základní, přičemž specialitou budou kryty, které ve tmě světélkují. C55 vypadá o něco těžší než ve skutečnosti je. Váha 84 gramů patří mezi ty lepší hodnoty v kategorii. Počet zobrazených řádků (5) na displeji (101 x 64 pixelů) zůstal stejný. Novinkou je kurzorové tlačítko, které C55 zdědila od svých dražších bratříčků a od kterého se očekává, že zpříjemní nezvyklé ovládání telefonů Siemens. Otázkou zůstává, zda se bude chovat jako kurzor nebo zda jde jen o výstřelek designérů. 

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

… tak co neseš?

Důvodů, proč si pořídit nový model C55 je hned několik. Nejedná se o nějaké převratné změny, ale o drobná vylepšení. Mobilní telefon C55 je hlavně o zábavě a personalizaci. Ta je cítit ze všech koutů. Personalizace a zábava jsou častým argumentem výrobců při představování „novinek“.
Nejdůležitější změnou je přítomnost polyfonního vyzvánění. Siemens dlouho odolával, ale příznivci značky se příchodem modelu C55 konečně dočkali. Vyzvánět může až šestnácti hlasy v jednom okamžiku. O zábavu se postarají speciální vibrace spolu se světelnými efekty.
V telefonu objevíte i dvě hry – jedna z nich je Prince of Persia z dílny Gameloft.

Klepněte pro větší obrázek

Jsi on-line?

Podporu aplikací napsaných v jazyce Java naleznete i u C55. S ní je spojena jedna z vehementně proklamovaných funkcí – Instant Messaging. Ten bude závislý na jednotlivých operátorech a stále se neví, na jakém protokolu bude fungovat. Co si můžete pod touhle funkcí představit? Přehledně a okamžitě budete vědět, zda je dotyčná osoba připojena na svém domácím počítači k Internetu a může vám okamžitě odpovědět na vaši zprávu. Systém posílání online zpráv není závislý jen na mobilech, ale vztahuje se rovněž na kapesní počítače nebo počítače připojené k Internetu. Dá se to přirovnat k revoluci, jakou představoval email v porovnání s klasickou obálkovou poštou. Stejné je to s Instant Messaging v porovnání s emailem. Kdo by také neznal a nepoužíval takové ICQ nebo podobné varianty. Další Java programy si můžete stáhnout z wap.my-siemens.com/c55, ale obávám se, že se budou platit. Wapový prohlížeč je ve verzi 1.2.1. a brouzdat budete pomocí technologie GPRS. WAP bude váš vděčný pomocník při stahování doplňkových aplikací v jazyce Java.

Klepněte pro větší obrázek

Ta je dlouhá

Kromě online komunikace najdete v telefonu podporu EMS zpráv, ve kterých nejste omezeni pouze na zasílání textu, ale můžete připojit obrázek nebo melodii. Obrázky si můžete přiřadit k jednotlivým kontaktům v seznamu. Díky programu Photo Community můžete převést libovolnou fotografii do nativního formátu telefonu a identifikovat s ním jednotlivé kontakty. Telefonu nedělají problémy ani dlouhé textové zprávy, které mohou mít až 760 znaků. Textovky se budou samozřejmě psát pomocí slovníku T9. V telefonu nalezneme sdílenou paměť, jejíž velikost je zatím velkou neznámou.

Klepněte pro větší obrázek

Mezi drobnými novinkami najdete například Shopping List, což využijete při nakupování. I když ruku na srdce, kolik z nás si bude datlovat poznámky na malé numerické klávesničce.

Polyfonní vyzvánění není k zahození a možná to bude ten správný argument při rozhodování, který z nových modelů Siemens si pořídit.

Diskuze: Myslíte si, že Siemens C55 je opravdu novinka?

Ve zkratce:


• Mobilní telefon Siemens C55
• Sítě: 900/1800 MHz
• Rozměry: 101 x 44 x 21 mm
• Hmotnost: 80 g
• Pohotovostní doba: až 250 h
• Doba hovoru: až 300 min
• Baterie: 700 mAh Li-Ion
• Displej: 101 x 64 bodů, až 5 řádků
• Zvonění: polyfonická šestnáctihlasá
• Funkce: WAP, EMS, Java, AMR, dvě standardní hry, výměnné kryty, dlouhé zprávy, nákupní seznam, aplikace Photo Community, Siemens OTA payment solution, Instant Messaging (závislé na operátorovi)

Diskuze (56) Další článek: Nadace Eurotel – pro ty, kteří to potřebují

Témata článku: Siemens, Siemens C55, Vejce


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82