Převrat v Antutu. Nová pravidla sestřelila iPhony z trůnu, teď kralují Androidy

Antutu je zdaleka nejpopulárnější benchmark pro měření výkonu smartphonů a od doby, co přidal podporu Apple iOS, tak žebříčku kralují iPhony. A to s výrazným náskokem. Nedávno však Antutu aktualizovalo algoritmy a situace se rázem změnila. Dnes už je pro čipset Apple A11 rovnocenným soupeřem Qualcomm Snapdragon 835 (případně Huawei Kirin 970). Novější Snapdragon 845 má skóre významně vyšší.

Nejlépe situaci ilustrují konkrétní telefony. Sony Xperia XZ2 s více než 260 tisíci body patří k nejvýkonnějším telefonům současnosti, iPhone X má asi 220 000 bodů, Snapdragony 835 jsou jen o trochu níže. Přitom ve starší verzi Antutu byl procesor Apple A11 suverénně nejvýkonnější.

Nové Antutu je hodně jiné, testování telefonu je komplexnější, prý lépe odpovídá reálnému použití a test zabere výrazně delší čas. U Androidů došlo k plošnému zvýšení skóre o 10 až 20 %, kdežto iPhony (a iPady) mají skóre dokonce o fous nižší.

Žebříček tedy zažil hotové zemětřesení. Králem je Qualcomm Snapdragon 845 a zůstane jím minimálně do nástupu nových procesorů ve druhé polovině roku: Apple A12 a Huawei Kirin 980.

Otázkou ale zůstává, jak vysvětlit obrat v souboji světů Android vs. Apple iOS. Je nová verze Antutu objektivnější, nebo nadržuje Androidu? Pro lepší porovnání přidávám screenshoty z aktuální verze aplikace Antutu Benchmark z iPhonu X (Apple A11), Huawei P20 Pro (Kirin 970), Sony Xperia XZ1 Compact (Qualcomm Snapdragon 835) a Sony Xperia XZ2 (Qualcomm Snapdragon 845).

Diskuze (13) Další článek: Samsung Galaxy S8 Lite: Jihokorejci po roce připravují ořezanou verzi flagshipu

Témata článku: Apple, Huawei, Sony, iPhone, Android, Mobilní aplikace, AnTuTu, Qualcomm, Žebříčky, Mobilní procesory, Xperia, Snapdragon, iOS, Kirin, Mobilní čipsety, Apple iPhone X, Apple iPhone X 256GB, Sony Xperia XZ, Nové pravidlo, Stará verze, Nejvýkonnější telefon, Nov, Druhá polovina, Reálné použití, Výrazný náskok


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 73

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26