Prince of Persia podruhé: hitovka pokračuje

Od dob, kdy jsme hráli Prince na prvních PC, uběhlo několik let. Není to tak dávno, co se tato legendární hra objevila v podobě javové hry od firmy Gameloft. Nesla název Harem Adventures a nyní přichází druhý díl pod názvem Sands of Time.
Prince of Persia podruhé: hitovka pokračuje

Klepněte pro větší obrázek

Nový příběh

Ti, kdo hráli verzi Harem Adventures, o které jsme psali v tomto článku, vědí, že úkolem hry bylo vysvobodit sedm sultánových manželek, které unesl zákeřný vezír. Znamenalo to tedy projít postupně sedmi stále těžšími úrovněmi, zdolat všemožné nástrahy a porazit nespočet nepřátel. Ve druhém příběhu je princem vypuštěna na Persii strašná síla jménem Sands of Time, a ta způsobí, že ze všech lidí se stane dav žijících mrtvol. K pokoření kletby a záchraně království budete muset zdolat mnoho nepřátel a vyhnout se řadě pastí stojících v cestě.

Překážky, souboje, schopnosti


Nové prostředí, překážky, souboje, pohyby a schopnosti přemisťovat předměty.

Jak tvrdí Philippe Laurens (projektový manažer hry), čeká nás hodně nového. Na co se tedy můžeme těšit a co bude jiné oproti předchozí verzi:

 • Hra nabízí směs akce, objevování, šermířských zápasů a pastí, které budete muset překonat.
 • Podle verze (pro různé druhy telefonů) bude mít hra 7 – 8 úrovní se speciálním bojovníkem na konci a speciální úroveň se smrtonosnou pastí.
 • Budou na vás čekat tři rozdílné druhy nepřátel. Budete bojovat proti lučištníkům a se strážci v osobních střetech s mečem.
 • Kromě meče bude k dispozici i dýka.
 • V cestě stojí nástrahy, se kterými jsme se zatím nesetkali. Naštěstí i hráč bude používat nové finty a bude umět nové pohyby (běh podél zdi, přeskakování ze zdi na zeď, kotrmelce a tlačení či tahání předmětů).
 • U Series 60 toho bude ještě o něco víc, a to i co se týče grafiky.
 • Každá verze bude mít tři odlišná grafická prostředí zahrnující exteriér i interiér. Budou také daleko propracovanější v detailu (především pro Series 60).
 • Prý se bude jednat o absolutní špičku v hrách pro mobilní telefony.
 • Také zvuková kvalita má patřit k těm nejlepším.
 • V Series 60 se objeví krásná princezna Farah, která bude pomáhat princi, jenž způsobil katastrofu a nyní ji chce napravit.
 • Jelikož Gameloft spolupracuje s firmou Ubi, vychází javová hra z her pro konzole. Tudíž můžeme očekávat podobné prostředí, nepřátele i pasti.

Už aby to bylo!

Jak je vidět, máme se opravdu na co těšit. Příznivci Prince a mobilních her si určitě přijdou na své. Otázkou zůstává, jestli hru stejně jako první verzi nabídnou i naši operátoři. Nezbývá než doufat, ale podle toho, jak zatím operátoři hry od Gameloftu nabízeli, věřím, že i tato hra se u nás dříve či později objeví. Hru spustíte na telefonech Nokia Series 40 a 60, zaplatíte za ni tři dolary.

Odkazy

Diskuze (4) Další článek: Siemens SX1 to pod stromeček přece jen stihne

Témata článku: Software pro mobily, Hit


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82