Připojení k internetu s levným voláním: Internet Expres

Český Telecom nabízí novou službu Internet Expres. Jde v ní hlavně o připojení k internetu, které však lze kombinovat s novými tarify pro telefonování. Právě na ně se zaměříme. Co byste řekli třeba na hodinové hovory za necelých 12 Kč?
Připojení k internetu s levným voláním: Internet Expres

Nová služba Internet Expres, kterou uvádí Český Telecom společně s Eurotelem, zahrnuje dvě rychlostní varianty datového spojení prostřednictvím technologie ADSL. K nim lze ale navíc přidat některý ze dvou nových tarifů pro hlasové služby. Internet Expres může řadě uživatelů zatraktivnit datové spoje ADSL, které jako samostaná varianta při dnešních cenových poměrech nejsou tak výhodné.

O ADSL nám ale v tomto článku vůbec nejde, připojení k internetu se ve svém článku věnuje Živě.cz. My se zaměříme pouze na hlas.

Jeden nebo druhý?

První ze dvou hlasových služeb, které můžete společně s ADSL využívat, se jmenuje Telefon Universal. Je zpoplatňována poměrně výhodnou minutovou sazbou pro volání do všech směrů. Sazby vám mohou přinést poměrně významné finanční úspory, což platí - ve srovnání s nejběžnějším tarifem Home Standard - zejména pro volání mimo špičku. Ceny za minutu volání jsou s tarifem Home Standard porovnány v následující tabulce.

Home Standard versus Telefon Universal
typ hovoru Home Standard Telefon Universal úspora
místní silný 1,58 Kč/min 1,34 Kč/min 0,24 Kč/min
místní slabý 0,79 Kč/min 0,60 Kč/min 0,19 Kč/min
dálkový silný 4,13 Kč/min 2,34 Kč/min 1,79 Kč/min
dálkový slabý 1,92 Kč/min 0,70 Kč/min 1,22 Kč/min
dálkový noc 1,13 Kč/min 0,70 Kč/min 0,43 Kč/min
mobilní sítě 7,37 Kč/min 5,63 Kč/min 1,74 Kč/min

Druhá hlasová služba se jmenuje Telefon Universal Dialog a může být v některých případech ještě zajímavější než Telefon Universal. Při volání do všech pevných sítí zde totiž nezáleží na délce spojení, pokud tedy nehovoříte déle než hodinu. Jakýkoli vnitrostátní hovor, který trvá maximálně šedesát minut, vás zde přijde na 11,78 Kč (9,90 bez DPH). Nezáleží dokonce ani na tom, zda voláte ve špičce, či mimo ni, místně nebo meziměstky. Po překročení šedesáti minut hovoru se již účtuje po minutách se sazbou totožnou s tarifem Universal. Těmito sazbami se účtuje i volání do mobilních sítí.

Home Standard versus Telefon Universal Dialog
typ hovoru Home Standard Telefon Universal Dialog úspora
místní silný 94,80 Kč/hod 11,78 Kč/hod 83,02 Kč/hod
místní slabý 47,40 Kč/hod 11,78 Kč/hod 35,62 Kč/hod
dálkový silný 247,80 Kč/hod 11,78 Kč/hod 236,02 Kč/hod
dálkový slabý 115,20 Kč/hod 11,78 Kč/hod 103,42 Kč/hod
dálkový noc 67,80 Kč/hod 11,78 Kč/hod 56,02 Kč/hod

Tak tedy kolik? 

Každý, kdo se rozhodne do 11. července 2004 pro vysokorychlostní internet v kombinaci s jedním ze dvou hlasových tarifů, zaplatí v balíčku Internet Expres 512/128 první dva měsíce pouze 1 189 Kč. Standardní „neakční“ měsíční poplatek činí 1 367 Kč. Pro uživatele ISDN je měsíční poplatek vyšší o 118 Kč. Rychlejší varianty 1024/256 se akční nabídka netýká a zaplatíte za ni plných 1 986 Kč (1 699 Kč bez DPH).

Hlasové tarify si můžete objednat i samostatně, měsíční paušál je ale v takovém případě 589 Kč, což je opravdu dost. V balíčku s ADSL jde však o výhodnou nabídku, alespoň v prvních měsících s akční cenou paušálu. Pokud nevlastníte desetikorunovou Oskartu, lze tarif Telefon Universal Dialog vhodně kombinovat s mobilním telefonem. Z mobilu budete vyřizovat všechny běžné hovory a když přijde čas na dlouhý telefonát, sáhnete po zaprášeném sluchátko pevného telefonu.

Podrobnosti o datové nabídce balíčku Internet Expres najdete v tomto článku.

Diskuze (19) Další článek: Rychlost GPRS u českých operátorů: výsledky měření

Témata článku: Operátoři, Ostatní, Nejběžnější tarif, Připojení, Internet, Hlasová služba, Volání


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34