Připomínáme: Od února platí desetidenní lhůta pro přenos čísla

Názory k článku

JayDeeSq  |  27. 01. 2018 17:50

to bude lidí nadávat, až jim najednou přijde faktura na vyšší částku..já myslím, že pro ovce co se upisujou, se vyplatí autoprologance..

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (4)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
AleshM  |  28. 01. 2018 07:39

Aha 10 dnů, pokud se zákazník s operátorem nedohodne jinak. Takže se nic nemění. Hned při podpisu smlouvy bude v podmínkách: Zákazník bere na vědomí a souhlasí, že se přijetím těchto obchodních podmínek dohodl s operátorem takto:, Při žádosti o přenos čísla proběhne napřed výpovědní lhůta 30 dnů (O2 tam bude mít 42 dnů) a následně dojde k přenosu čísla v zákonné lhůtě 10 dnů.A jsme tam, kde jsme byli.S autoprolongací jistě taky něco vymyslí. To se nebojím. V rámci zkvalitňování služeb, bezpečnosti a klidu a také pro blaho a dobro Vás, našich zákazníků, kterách si ohromně vážíme a na kterýmch nám hrozně záleží Vám zůstane Vaše výhodná cena, když ve smlouvě pro své pohodlí zaškrtnete autoprolongaci. A pak už se nemsusíte o nic starat a vždycky budete mít nejlepší cenu za věrnost a můžete si naše služby vesele užívat bez omezení. A to se vyplatí. Přejeme Vám hezký den.Něco v tom smyslu.

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (2)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
avatar
29. 01. 2018 09:12

Výpovědní lhůtu obecně považuju za přežitek a dokonce kolidující s Listinou základních lidských práv a svobod:Článek 2
(3) Každý může činit, co není zákonem zakázáno, a nikdo nesmí být nucen činit, co zákon neukládá.Článek 9
(1) Nikdo nesmí být podroben nuceným pracím nebo službám.Co se týče operátora s miliony zákazníků, tak ten stejně hledá nové zákazníky neustále a pár SIM v jeho síti vypnutých okamžitě, za 30 nebo za 10 dnů nic neznamená. Nevidím důvod proto, aby když někdo nechce být zákazníkem operátora, aby tam musela být jakákoliv výpovědní lhůta a nemohl skončit zkrátka teď ihned - okamžitě. V případě přenosu čísla k jinému operátorovi jak to technicky bude možné, ale taky nevidím důvod proč by to nemělo být maximálně v řádech několika desítek hodin, ale běžně během nadcházející noci.Výpovědní lhůty u pracovních smluv pak považuju za něco jako novodobé otroctví. Protože, když něco dělat už NECHCI, nevidím opodstatnění pro to, abych to byl donucen zákonem dělat dalšího čtvrt roku! (Výpovědní lhůta jsou 2 měsíce od začátku měsíce následujícího po měsíci, v kterém dáváte výpověď. Pokud dáváte výpověď 1., tak máte výpovědní lhůtu prakticky 3 měsíce.)Přitom zaměstnavatel má možnost jak podmínky zaměstnání naprosto změnit a neporušit zákoník práce - například odstraněním odměn, všemožnými změnami atd. a děláte pak za úplně jiných podmínek než dřív, ale odejít nemůžete.Přitom už existuje i judikatura na to, že například znásilnění může být i soulož, jejíž pokračování je v průběhu odmítnuto, ale druhý (nejčastěji muž ), na to nedbá a normálně pokračuje.Pokud si tedy má právo žena říct, že od teď už NE a konec. Myslím, že i stejně tak zaměstnanec si má právo říct, že blbých keců za ty prachy už bylo dost, kašle na to a jde okamžitě domů. Firma se pak má chovat tak, aby se takto zaměstnanec nerozhodl.Naopak z pozice firmy na co tam držet také X měsíců člověka, kterého tam nechce, nepracuje podle představ atd., také ať mají možnost se s ním rozloučit ihned. Stejně dostane okamžitě podporu a s nezaměstnaností 2,5% má něco jiného rychle...Výpovědní lhůtu u operátora i v zaměstnání jsem zažil dostkrát a vždycky jsem si připadal opravdu jak otrok, protože jste nuceni dělat něco, co už nechcete...Ale alespoň jsem si užil legraci na poradě, kdy jsem myslel, že sebou fláknu na zem, jak jsem se chlámal spolu s některými kolegy:
Manager: "Říkám vám to všem už dlouho. Jestli se někomu práce v naší prestižní firmě nelíbí, můžete klidně kdykoliv jít..."
Já: "To není pravda, protože mě se nelíbí, já už měsíc jít chci a Vy mě tady nutíte být!"LOL Ale ani po tomhle mi nepodepsal okamžitě dohodu - tak jsou na tom některé firmy personálně naprosto tragicky...Ale super je, že si stále spousta firem drží ten přístup a filosofii předáka z provopoválečné krizové manufaktury jako kdyby venku stále byli jen samí nevzdělaní invalidé s urvanými konečetinami od granátů, na ulicích leželi lidé s cedulemi "Práci za nocleh a stravu" a u vchodu se tlačil překřikující dav prácechtivých

Souhlasím  |  Nesouhlasím  |  Odpovědi (3)Zavřít odpovědi  |  Odpovědět
Zasílat názory e-mailem: Zasílat názory Můj názor