Připravili jsme Mirku o mobilní panenství

Naše kolegyně Mirka to s mobily moc neumí. Dali jsme jí do ruky ty nejlepší komunikátory a čekali, co se bude dít... Video!

 

Jestli se na tenhle článek díváte přes textovou verzi MobilManie, zřejmě si dneska moc nepočtete. Vše důležité je řečeno v přiloženém videu. Vy, kdo jste jej už viděli, víte, k jakému netradičnímu testu jsme dnes shromáždili ty nejlepší komunikátory současnosti. Naše kolegyně Mirka dostala jednoduchý úkol: spustit editor SMS a napsat slovo AHOJ na strojích HTC TyTN II, Nokia N95 8GB, Apple iPhone a pro zpestření jsme přidali i Neonode N2.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Filmová studia CPress, produkce MobilMania

Mirka nebyla sama, o mobilní panenství dnes přišlo více brněnských slečen. Každou aférku s jednotlivými telefony jsme pečlivě stopovali a výsledek vidíte v následující tabulce. Naším cílem nebylo seriózně hodnotit, nebo dokonce měřit uživatelskou přívětivost, šlo spíše o to sledovat první setkání a na moderní technikou nezkažených figurantkách odhalit intuitivnost jednotlivých operačních systémů. Je nutné dodat, že jsme slečny nechtěli trápit, takže když už už propadaly zoufalství, poradili jsme jak dál. Pro srovnání v tabulce najdete i časy potřebné ke spuštění SMS editoru někým, kdo telefony zná.

Splnění úkolu v minutách:sekundách

 HTC TyTN IIApple iPhoneNokia N95 8GBNeonode N2
Mirka0:573:230:404:10
Katka1:400:401:453:00
Veronika1:121:200:19vzdala
Dáša0:43vzdala1:06vzdala
redaktor MM0:120:050:060:07

Nejvíce jsme pochopitelně museli radit se záhadným a nedostupným Neonodem, v závěsu byl kupodivu iPhone se svým „pověstně jednoduchým“ ovládáním. Překvapivá pro nás byla rychlost, s jakou se psaly SMSky na komunikátoru od HTC. Mysleli jsme si, že pro nováčka bude Windows Mobile tvrdším oříškem. No a u N95 bylo často nejtěžší překonat zámek klávesnice.

Bylo opravdu zajímavé sledovat, jak dámy v rukou nevěřícně obracejí nedostupný Neonode, jak svými prsty čarují po ploše displeje iPhonu, jak zkoušejí dotekové ovládání na nedotykový Symbian, nebo jak nám Mirka svými ostrými nehty trhá TyTNa na dva kusy…

Témata článku: HTC, Nokia, Smartphony, Apple iPhone, Apple iPhone 16GB, Apple iPhone 4GB, Apple iPhone SE, Apple iPhone SE 64GB, HTC Tytn, HTC Tytn II, Neonode N2, Nokia N95, Nokia N95 8GB, T-Mobile MDA Vario, Mobil

Určitě si přečtěte