Přispívají textovky k častějším rozvodům?

Textovka – několik málo slovíček, které dokáží změnit celý dosavadní život. Ptáte se, jak je to možné? Velmi jednoduše, stačí mít patřičně žárlivého partnera a neštěstí je na spadnutí.
Přispívají textovky k častějším rozvodům?

K napsání tohoto článečku mne přiměla krátká zprávička uveřejněná v jednom z renomovaných anglických (tištěných) deníků. Praví se v ní, že anglický soudce odsoudil mladého muže z Canterburského hrabství za to, že napadl svoji manželku poté, co jí na její telefon přišla textová zpráva s velmi intimním obsahem.

Nejprve mne zamrzelo, že zpráva nezmiňuje také obsah oné textovky – dodává jen, že šlo v tomto případě o omyl a adresátem měl býti někdo jiný. S úsměvem v tváři jsem si uvědomil, že riziko, že se kdokoli z nás dostane do podobně nepříjemné situace je v dnešní době skutečně vysoké.

Vždyť vezměte se jen množství mobilních telefonů a zamyslete se nad tím, kolik lidí (především opačného pohlaví) má uloženo vaše mobilní číslo ve svém telefonním seznamu. Stačí tedy vteřina nepozornosti při odesílání zprávy a zamilovaná textovka s téměř pornografickým obsahem míří místo vaší přítelkyni (příteli) jedné z vašich kolegyň (nebo kolegů) ze zaměstnání. Pokud je adresát této nechtěné zprávy tolerantní a má smysl pro humor, snad přijme vaši omluvu.

Problém však může nastat v případě, že zprávu nepřečte tento adresát, ale jeho partner či partnerka – jistě si dovede představit, co by mohlo následovat. O vyjádření k tomuto tématu jsem požádali psychologa z jedné brněnské manželské poradny. MUDr. Krejča pro MobilManii říká: „V případě, že jeden z partnerů trpí chorobnou žárlivostí a má-li navíc také sklony k agresivitě, může velmi snadno dojít k fyzickému napadení. Ovšem ani v případě, kde žárlivost není partnerovou doménou, může tento incident znamenat ztrátu důvěry k partnerovi. Tato důvěra se pak bude velmi těžko získávat zpět.“

Jak jsem se dále dozvěděl, partnerské neshody zapříčiněné právě nevhodnou textovkou se již stávají také u nás a nejsou příliš velkou zvláštností. Ano, je to tak – náš největší pomocník (mobilní telefon) nám dokáže v nestřeženém okamžiku vrazit nůž hluboko do zad. Teď jsem si také vzpomněl na jednoho přítele, který se železnou pravidelností zásobuje své spolupracovníky zamilovanými textovkami, které jsou určeny jeho dívce. Ale i zde se jedná o výjimku, která pravidlo potvrzuje.

Zajímá mne také váš názor: poslali jste někdy omylem textovku někomu jinému? Dostali jste někdy podobnou zprávu? Dostali jste se někdy kvůli textové zprávě do úzkých nebo vám naopak taková textovka pomohla?

Témata článku: Ostatní, Text