Pro podniky a firmy: je to mobil, není to mobil?

Kapesní počítač integrovaný do většího mobilního telefonu představila společnost Symbol, která je i v našich krajích poměrně známa svými klony počítačů s operačním systémem PalmOS. Nový model je však jiný.
Pro podniky a firmy: je to mobil, není to mobil?

Klepněte pro větší obrázek Všechny její produkty jsou zaměřeny především na průmyslové aplikace - čtečky čárových kódu, zařízení pro sběr dat. Přestože v posledních dnech Symbol oznámil odklon od PalmOS systémů a přechod na konkurenční platformu PocketPC od Microsoftu, představil také malé kapesní zařízení velikosti mobilního telefonu.

K čemu to je

Zdá se však, že nový přístroj nebude v současné podobě podporovat žádnou z běžných mobilních sítí, protože podle výrobce je vhodnější pro sběr a přenos dat použít vlastní typ bezdrátového spojení. Velmi však záleží na samotných uživatelích, pro co se rozhodnou - Symbol má totiž přichystánu i GSM verzi tohoto terminálu a v případě zájmu je schopna začít zásobovat vybrané trhy.

Sběr dat je snadný

Jistě vám již došlo, že nový Symbol nebude (ani v GSM verzi) běžným mobilním telefonem pro všední uživatele - je určen pro podniky a instituce, jejichž zaměstnanci musí provádět kolekci různých informací mimo firemní systém a vhodným (nejlépe bezdrátovým) způsobem tyto informace tomuto systému předávat. Již na první pohled je jasné, že tato zařízení mají konkurovat velmi používaným a rozšířeným terminálům Psion Workabout, ke kterým existuje velké množství přídavných zařízení - od přenosných tiskáren až po čtečky čárových kódů, avšak bezdrátový přenos dat tyto zařízení zatím nepodporují.

Jistě bude zajímavé sledovat rozvoj trhu s těmito zařízeními, které se stávají čím dál tím víc rozšířenými a masově nahrazují oblíbené papírové bločky.

Váš názor Další článek: Nokia Game 2001 – zahrajte si

Témata článku: Ostatní, Mobil, Podnik

Určitě si přečtěte