Pro podniky a firmy: je to mobil, není to mobil?

Kapesní počítač integrovaný do většího mobilního telefonu představila společnost Symbol, která je i v našich krajích poměrně známa svými klony počítačů s operačním systémem PalmOS. Nový model je však jiný.
Pro podniky a firmy: je to mobil, není to mobil?

Klepněte pro větší obrázek Všechny její produkty jsou zaměřeny především na průmyslové aplikace - čtečky čárových kódu, zařízení pro sběr dat. Přestože v posledních dnech Symbol oznámil odklon od PalmOS systémů a přechod na konkurenční platformu PocketPC od Microsoftu, představil také malé kapesní zařízení velikosti mobilního telefonu.

K čemu to je

Zdá se však, že nový přístroj nebude v současné podobě podporovat žádnou z běžných mobilních sítí, protože podle výrobce je vhodnější pro sběr a přenos dat použít vlastní typ bezdrátového spojení. Velmi však záleží na samotných uživatelích, pro co se rozhodnou - Symbol má totiž přichystánu i GSM verzi tohoto terminálu a v případě zájmu je schopna začít zásobovat vybrané trhy.

Sběr dat je snadný

Jistě vám již došlo, že nový Symbol nebude (ani v GSM verzi) běžným mobilním telefonem pro všední uživatele - je určen pro podniky a instituce, jejichž zaměstnanci musí provádět kolekci různých informací mimo firemní systém a vhodným (nejlépe bezdrátovým) způsobem tyto informace tomuto systému předávat. Již na první pohled je jasné, že tato zařízení mají konkurovat velmi používaným a rozšířeným terminálům Psion Workabout, ke kterým existuje velké množství přídavných zařízení - od přenosných tiskáren až po čtečky čárových kódů, avšak bezdrátový přenos dat tyto zařízení zatím nepodporují.

Jistě bude zajímavé sledovat rozvoj trhu s těmito zařízeními, které se stávají čím dál tím víc rozšířenými a masově nahrazují oblíbené papírové bločky.

Váš názor Další článek: Nokia Game 2001 – zahrajte si

Témata článku: Ostatní, Podnik, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 16

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136