Proč je můj operátor ten nejlepší?!

Tak jako fotbalové a hokejové týmy mají své fanoušky, tak i operátoři mobilních sítí začínají získávat čím dál tím více příznivců. Ti jsou schopni vám během několika sekund vysvětlit, že jediný dobrý operátor je ten jejich a že uděláte velkou chybu, pokud si ihned nepořídíte jeho SIM kartu.
Proč je můj operátor ten nejlepší?!

Můj operátor má zaručeně nejlepší pokrytí

Když na nějakého takového člověka narazíte, zkuste se ho schválně zeptat na to, jaké pokrytí má jeho oblíbený operátor. Pojmenujme si jeho operátora X (za X můžete dosadit libovolného operátora, který vás napadne). Operátor X má to nejlepší pokrytí, jaké vůbec v této (případně i jiné) republice existuje. Já se s ním dovolám prostě všude. Dokonce ještě před tím, než se začalo pokrývat metro signálem, tak jsem z něj běžně telefonoval. A v budovách? Tam to je úplně nejlepší. Ve sklepě, na půdě, uprostřed železobetonových stěn, které měly sloužit jako protiatomový bunkr – tam všude s operátorem X jde volat. A na horách? Když jsem byl vysoko v Krkonoších na skalnatém srázu skrytém uprostřed kopců, tak tam jsem měl signál pouze já se svým operátorem X. Svůj telefon jsem pak musel půjčovat i všem ostatním, protože ti měli operátora Y (popřípadě Z) a neměli tam signál a pokud ano, tak jenom velice špatný, že z něj šla s bídou poslat textovka.

Můj operátor má jednoznačně nejkvalitnější zvuk

A jaký má operátor X zvuk? Samozřejmě ten nejkvalitnější a nejlepší. To jednou jsem zkoušel volat z operátora Y a zvuk byl příšerný. Nejdříve jsem si myslel, že se mi rozbil telefon, ale pak jsem do něj dal zpátky svoji SIM kartu a bylo to opět v pořádku. Kdepak, kam se na operátora X hrabou ostatní. Dokonce i pevná ISDN linka má kvalitu zvuku spíše jako vysílačka v porovnání s mým skvělým operátorem X.

Můj operátor má také nejlepší služby

Slyšeli jste snad někde, že operátor X má problémy s doručováním textovek včas? Pak vás musím ujistit, že je to jen fáma, kterou si vymysleli ti „ubožáci,“ co si pořídili operátora Y. Ti musejí na textovky čekat celé hodiny a někdy i dny. Zatímco mě s operátorem X chodí textovky ihned. Snad jen když píšu někomu na operátora Y, tak to chvíli trvá.

A e-maily. Hned, jak mi přijde e-mail, tak mi dojde textovka na můj mobilní telefon. To kamarád, který stále ještě používá operátora Y a má na mobil přesměrované e-maily, se o nich dozví většinou až několik hodin po tom, co mu přijdou. A co víc. Někdy mu dokonce textovka s upozorněním na doručený e-mail nepřijde vůbec. To se mě s operátorem X ještě v životě nestalo.

Málem bych zapomněl. Můj operátor X má naprosto perfektní wapový portál. To je ta nejlepší věc na světě. Najdu tam vždycky to, co zrovna potřebuji. Nevím, jak to X udělal, ale zdá se mi, že když surfuju se svým mobilem po wapových stránkách, tak je to snad ještě rychlejší, než když bych surfoval doma přes ISDN modem. A ty datové přenosy. Prostě nádhera. Jsou skoro zadarmo a přitom jsou rychlé přesně tak, jak potřebuji. Rychlejší přenosy by mi byly k ničemu a u pomalejších bych asi usnul. To jednou jsem zkoušel takhle surfovat po WAPu s operátorem Y a bylo to tak pomalé, že jsem to vzdal a raději jsem si potřebné informace našel jinde.

Můj operátor je naprosto nejlevnější

Operátor X má naprosto nejlevnější hovory. Sice někteří „pomatenci“, co mají operátora Y tvrdí, že volají levněji, ale to si určitě vymýšlí. Já osobně jsem si to počítal a operátor Y by mě vyšel nejméně o 40 % dráž. Operátor X mi prostě vyhovuje. Má přesně ten druh účtování, co mi nejvíc ušetří. Sice s ním možná někdy je telefonování o něco málo dražší (asi tak o 3 Kč/min.), ale to je přeci nepodstatné. Za to, co mi operátor X nabízí, se mi bohatě vyplatí si připlatit. A kromě toho operátor Y má zase podstatně dražší tohle a támhleto.

A hlasová schránka? Ta je naprosto perfektně udělaná a domyšlená do posledních detailů. Takovou skvělou službu mohou operátorovi X ostatní jen závidět. To můj kamarád s operátorem Y si radši nechal hlasovou schránku zrušit, protože mu věčně nefungovala, tak jak měla.

Zkrátka a dobře, kdo nemá operátora X, tak je u mě …

Operátora X musíte prostě sami vyzkoušet. Někdy přemýšlím, jak jsem to vůbec mohl dříve vydržet. Měl jsem jak operátora Z, tak operátora Y, ale operátor X je prostě nejméně stokrát lepší než Y a Z dohromady. Určitě ho musíte zkusit. Já sám jsem s ním naprosto spokojený. A ty fámy, že občas operátorovi X něco nefunguje jsou naprosté výmysly. Já mám operátora X už skoro odnepaměti a vždycky mi fungoval.

Myslíte si, že takoví lidé neexistují?

Doufám, že vám tento článek pomohl alespoň trochu přiblížit myšlení takového správného skalního příznivce operátora mobilních telefonů. Je až s podivem, že taková společnost, jako je operátor mobilní telefonní sítě, si dovede získat takovou přízeň svých zákazníků. Já jsem se osobně s několika takovými lidmi setkal a řeknu vám, je to zábavné je poslouchat. Někteří z nich dokonce nosí trika od svých oblíbených operátorů a kdykoliv slyší jakékoliv hanlivé slovo na svého operátora, tak ihned zbystří sluch a atmosféra v místnosti začne houstnout.

A co vy? Nesetkali jste se s někým podobným, jako je člověk z našeho článku?

Diskuze (37) Další článek: Norsko: UMTS krachuje!

Témata článku: Ostatní, Operátor


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 31

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80