Proč Nokia Game strhla dvacet pět tisíc lidí

Stejně jako dvacet pět tisíc lidí v této republice, i já jsem se nechal vtáhnout do této skvělé hry. Pokusil jsem se proto dát dohromady zážitky, známé informace ze hry, texty, videa a zvukové záznamy.
Proč Nokia Game strhla dvacet pět tisíc lidí
Nokia Game odstartovala minulý týden ve středu. Jde o výborně zmáknutý mediální projekt, který dokáže udržet pozornost hráčů. Zvláště poté, když vám na mobil zavolá Niki a vy zprvu nevíte, co se děje. Někteří dokonce hovor položili – naštěstí šlo jen o dokreslení atmosféry.

Jak hra začala?

Do mailové schránky mi dorazil e-mail, že se máme přihlásit na webu hry (Nokia Game). Zde jsem se dozvěděl, že se musím dívat okolo osmé večer na Novu, kde se budou dít „zajímavé věci“. Ve skutečnosti byl odvysílán v době reklamy krátký spot, z něhož pouze vyplývalo, že se nějaký muž stal obětí nehody. Tak tak se mu podařilo zachránit život. Na konci spotu byla zveřejněna adresa, na které jsem se musel přihlásit do pátku do čtyř hodin odpoledne na webu Nokia Game.

A co mě zde čekalo? Moji přátelé mě našli v nemocnici. Zjistil jsem, že se jmenuji Sisu a že se mi rozbil displej mobilního telefonu. Moje lékařská zpráva je zde. Podle ní jsem měl v krvi určitou látku, která mohla být příčinou mého pádu do bezvědomí. První úkol byl velmi jednoduchý – musel jsem podivnou mutací pinballu vystřílet kousíčky displeje, abych ho složil dohromady. Tím byl úkol splněn a nyní jsem už jen měl čekat na další zprávu.

Zahrajte se pinball o logo na displeji

Tajemný telefonát

Ta přišla v sobotu něco po poledni. Zazvonil mi mobil, naštěstí bylo po přednášce (končila ve dvanáct), kde bych hovor musel nechat plavat. Číslo bylo potlačeno – zvláštní. Kdo asi volá? Představím se a nic. Podivné zvuky s hudbou dohromady a poté hlas. Kamarád Mika mi říká, že mě konečně našel a že se musíme vidět –“ náhle hovor byl přerušen. Ještě týž den došla textovka, že se mám přihlásit na webu Nokia Game, ve zmrzlinovém baru.

Podle příkazu jsem tedy „šel“ do baru. Zde mě čekal barman, který si měl pamatoval a pamatoval si také můj poslední kolaps. Byl zde prý s nějakou blondýnou, která mi cosi dala do pití, když jsem byl na záchodě. Taky se po mě v době, co jsem byl v nemocnici, ptal bratr. Taky říkal, že si mám koupit magazín Blesk, kde se prý dozvím nějaké další informace. Nic konkrétního zde však nebylo – jen že zmizela nějaká novinářka.

Záhadná šestá skladba

Navíc mi došel balíček od mojí mámy – jak ví, kde jsem? V balíčku byl přehrávač minidisků s jedním diskem – je na něm šest skladeb. Úvodní zpráva mi jen říká, aby se držel svého srdce a že mě máma pozdravuje, další čtyři pouze vedou na web skupiny Grandma Sugar a poslední je jakási zmatená hudba. Další klíče k mé minulosti nemám, takže nezbývá jen čekat. Jen dodávám, že touto dobou se hraje dál.

Maminka mi poslala balíček s cédéčkem

Mimoto – došla mi také zpráva od Miky, že se otec ztratil. Prý hraje jakési Hry. Zvláštní – spousta nesouvislých informací, které nedávají smysl, ať je dávám dohromady všemožnými způsoby. Zvláštní je také kamarád Mika – jeho hlas byl v telefonu spíš ženský, než mužský. Říkal cosi o tom, že mu nikdo nerozumí. A kdo je tajemná blondýna, která způsobila můj kolaps? Proč zmizela novinářka? Kde je máma a proč odešel táta? Samé otázky a zatím žádná kloudná odpověď.

A co dál?

A vy? Pokud jste už vypadli, sledujte Mobilmanii dál. Pokud nevypadnu ze hry také, budete moci sledovat hru spolu s námi až do konce.

A na závěr ještě textovky, které během hry chodily:

  • Tvuj pritel Sisu zazil neco neprijemneho. Divej se na (nebo si nahraj) TV Nova mezi 19:50 a 20:10 (1. listopadu). Je to jedina sance, jak zacit hru Nokia Game!
  • Byli jste propusteni z nemocnice a rozhodli jste se jit zpet do zmrzlinoveho salonu. Prihlaste se na www.nokiagame.com/ice NEJPOZDEJI do pondeli 6.list. 13:00.
  • Kdo by vam posilal balik? Kdo vi, kde se nachazite? Zjistete to na www.nokiagame.com/post NEJPOZDEJI do stredy 8.listopadu 23:50.
  • Otec nas opustil, protoze nesouhlasil s maminou praci. Rika se, ze pracuje jako dobrovolnik pro Hry. Slibil, ze se brzy ukaze! MIKA
Diskuze (11) Další článek: Mobil Siemens S40 – Bosch v novém kabátku

Témata článku: Nokia, Ostatní, Všemožný způsob, Tis, Tisíc

Určitě si přečtěte