Proč se omezovat? TCL předvádí nadvakrát přehnutý tablet

Na ohebných displejích se letos spálil Samsung i Huawei. Stejně je ohýbání displeje zjevný trend, který nedá spát ani ostatním výrobcům. Teď se se svým zařízením přihlásilo i TCL a svůj „tabletofon“ ohýbá hned nadvakrát. Novinka od TCL je ale zatím jen nefunkční prototyp, který má ukázat řešení konstrukce kloubů. Nicméně ukazuje, že to půjde a koncept zapůjčilo k důkladnějšímu prozkoumání technologickým novinářům, konkrétně těch ze Cnetu.

Ačkoli se zařízení dokáže složit do kvádříku připomínajícího větší telefon, je to v jádru přece jen více tablet – po kompletním rozložení totiž nabídne displej s úhlopříčkou 10". 

Vzhledem ke dvěma kloubům a „harmonikové“ konstrukci, musel výrobce řešit oba druhy ohybu – s displejem vně, ale i s displejem uvnitř složeného zařízení. A poradil si s tím údajně dobře. Přináší to samozřejmě všechny výhody i nevýhody toho, co nabízí ohební pionýři Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X. Displej bude z měkčího plastového materiálu a tudíž náchylnější k poškrábání než sklo, zde bude ale napůl schovaný a svou třetinou přesto může sloužit i ve složeném stavu.

TCL je čínský výrobce elektroniky, který dříve vyráběl pro jiné značky, ale aktuálně se s vlastní značkou úspěšně prosazuje na trhu s televizory. S výrobou mobilních zařízení už má také bohaté zkušenosti a je pravděpodobné, že některá zařízení uvede na světový trh i pod vlastní značkou. Možná právě i nadvakrát ohebný telefon, aby firma ukázala svou technologickou vyspělost. Zatím však o finální produkci, budoucím osazeném displeji, začátku prodeje či ceně nebyla vůbec řeč.

Mezitím se do prodeje opatrně chystají Samsung Galaxy Fold a Huawei Mate X.  Firmy nejdřív nadchly technologické fandy prvními modely telefonů, které by ohebný displej využívaly, jenže pak následovaly problémy s konstrukcí a odklady. Zájemci s tučnými peněženkami se však nakonec ještě letos dočkají.

Diskuze (2) Další článek: Samsung Galaxy S10 Lite prošel certifikací, dostane větší baterii než Galaxy S10+

Témata článku: TCL, Ohebný displej, Flexibilní displej, Skládací konstrukce, Kloub, Cnetu, Huawei Mást X, Konstrukce, Displej, Telefon, Zařízení


Určitě si přečtěte

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

Vyzkoušeli jsme 45W nabíjení u Galaxy Note10+. Z nuly na sto dobijete za...

** Již při představení Samsungu Galaxy Note10+ nás zaujala podpora rychlého 45W kabelového dobíjení ** Nabíječka nám již dorazila do redakce, doba nabíjení je však velkým zklamáním ** Nevěřte tomu, co se píše jinde, přinášíme kompletní test na dvou různých modelech s přesnými časy

Martin Chroust, Jakub Michlovský | 34

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

Vybrali jsme 12 nejlepších levných smartphonů do 6 tisíc. Který si nadělíte?

** I když je cena limitem, dá se vybrat rozumný model ** Levný smartphone umí víc než obyčejný mobil ** Připravte si alespoň 2 tisíce korun

Jan Láska | 36