Proč se ztrácí kredit na Oskartách

Mnoho majitelů Oskarty právě v těchto dnech přichází o svůj kredit. Je chyba na straně Oskara nebo si jen špatně hlídáte datum, kdy jste měli dobít?
Proč se ztrácí kredit na Oskartách
Někdy v polovině října to bylo právě půl roku, co Oskar přišel na český trh se svojí vlastní předplacenou kartou, Oskartou. Pokud jste si ji tehdy koupili a aktivovali, možná právě dnes pláčete na kreditem, který vám zmizel v nenávratnu. Proč?

Oskarta se prodává za 400 korun a v její ceně je kredit ve stejné hodnotě. Tento kredit je platný půl roku. Kredity v hodnotě 800 (900) a 1500 (1800) korun jsou platné 9, resp. 12 měsíců. Po uplynutí této doby neprovolaný kredit na kartě propadne a vy pak máte ještě měsíc na to, abyste kartu opět dobili, jinak bude deaktivována. Pokud dobijete kredit před uplynutím této lhůty (6, 9 nebo 12 měsíců), dobitý kredit se připočte k aktuálnímu a nepropadne vám ani koruna.

A v čem je tedy problém? Pokud zavoláte na infolinku *77, sdělí vám datum, do kdy bude karta aktivní, tj. datum, po němž bude číslo zrušeno:

„Aktuální stav vašeho volacího limitu je xx Kč a vaše předplacená služba skončí tehdy a tehdy.“

Není však přímo řečeno, že vám 30 dní před tímto datem propadne kredit, pokud včas nenabijete. To už si musíte pohlídat sami. Podle vašich příspěvků v diskusních fórech a poradně také vyplývá, že Oskar ani nepošle textovku, že kredit v nejbližší době propadne. Pokud tedy nevíte, kdy jste naposledy nabíjeli, a spoléháte na to, že na lince *77 vám řeknou datum propadnutí kreditu, jste na nejlepší cestě o svoje peníze přijít. Infolinka totiž v hlavní nabídce říká:

„Pro informace o stavu vašeho volacího limitu a o době zbývající do jeho vyčerpání stiskněte jedničku.“

Ve skutečnosti vám pak sdělí datum deaktivace karty. Oskar pravděpodobně spoléhá na to, že umíte číst mezi řádky. A kdo neumí, je bez kreditu. Není tedy divu, že se mnoho majitelů Oskaret cítí dnes okradeno.

Oskar k tomu dodává:

„Pokud zákazníci mají problém s ujasněním informací, které se po zavolání na *77 dozví, pracovníci naší infolinky na telefonním čísle 0800 177 100 jim rádi podají co nejpodrobnější vysvětlení.“

Vaše zkušenosti vítáme v diskusním fóru.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Kredit, Oskar

Určitě si přečtěte

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

Vodafone rozsekal internet. Dílky jsou neomezené, první dva stojí po 99 Kč

** Vodafone hlásá revoluci, ale jednoduché to mít nebude ** Pass jsou příplatkové balíčky pro sociální sítě, chatovací aplikace, hudbu a video ** Uživatelé budou zmatení, který provoz se kam počítá

5.  10.  2017 | Kůžel Filip, Posejpal Jan | 81

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

V říjnu se u Vodafonu urodilo: iPhone 8, nebo nejmenší superphone Xperia XZ1 Compact

** Nový iPhone 8 startuje na ceně 20 977 Kč, starší modely padly o tisíce ** Další podzimní novinkou je Xperia XZ1 od Sony včetně verze Compact ** Ostatní modely šly s cenou dolů až o tisícovku, třeba Huawei P9 lite

3.  10.  2017 | Pospíšil Aleš | 5

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

Smart Tab N8: Konkurence spí, Vodafone podřimuje [recenze]

** Nový tablet od Vodafonu má 10palcový displej a podporuje LTE ** Konkurenční výhodou je téměř čistý Android 7.0 Nougat ** Na jedno nabití bez problémů vydrží i celý týden

29.  9.  2017 | Měchura Milan | 27

Jak dobít kredit někomu jinému

Jak dobít kredit někomu jinému

23.  9.  2017 | Kůžel Filip | 4