Proč si (ne)koupit mobil

V současné době je u nás více než šest milionů uživatelů mobilů. To dává znát, že existuje ještě jistá potenciální zákaznická rezerva. Jsou to například děti, lidé, kteří na mobil nemají a hlavně také lidé, kteří tvrdí, že mobil nepotřebují. Proč si tedy (ne)koupit mobil?
Proč si (ne)koupit mobil

Kdo nemá mobil, je...

Pokud nepatříte mezi zaryté zastánce kultu přírodního života a nežijete v některém z posledních českých nevykácených lesů v nějaké dřevěné chatrči, pak zajisté víte, co je mobilní telefon a co umožňuje. Obzvláště mladý člověk (tak ve věku od čtyřech do čtyřista let) se bez něj prostě nemůže obejít. Samozřejmě, existují lidé, kteří tvrdí, že mobil prostě nepotřebují, a že jej ani nechtějí. Ti si ale obvykle ne zcela uvědomují, o co vlastně přicházejí.

Deset výhod člověka s mobilem

 • Může osahávat lidi na autobusové zastávce a tvrdit, že to dělá kvůli tomu, že jeho operátor má nejkvalitnější zvuk a že používá EFR (což mají všichni tři operátoři, takže uživatelům mobilu v osahávání nic nebrání).
 • Může si vypnout telefon a svému šéfovi, který s ním chtěl mluvit kvůli neodevzdané práci, pak může tvrdit, že si hrál se signálem na schovávanou.
 • Může volat již od 0,25 Kč/min., případně i z okna, a to zadarmo.
 • Může se předvádět v decentním obleku na koloběžce a nikdo si o něm nebude myslet, že je to, slušně řečeno, nenormální člověk, jehož chování naprosto neodpovídá jeho věku.
 • Může rušit noční klid zpěvem u táboráku (poznámka: zkoušeno pouze při zpěvu bez diakritiky).
 • S jistou předplacenou službou může vynikat v horolezectví a všechny okolní příslušníky opačného pohlaví udivovat mottem „Nevaž se, odvaž se.“
 • Může skákat po stanici pražského metra s odůvodněním, že chce být milionářem.
 • I muži vyššího věku se mohou spolehnout na to, že budou mít nejlepší pokrytí široko daleko (pokud si ovšem vyberou toho správného operátora).
 • I pokud má člověk s mobilem své dny, tak se může cítit bezpečně, protože na svého operátora se může vždy spolehnout.

Bez mobilu ani ránu

Jak jste mohli výše sami přesvědčit, mobilní telefony přinášejí do každodenního života všech lidí mnoho příjemného. Na druhou stranu však vlastnictví mobilního telefonu přináší i některé nemilé aspekty. Na prstech tak můžete získat nepříjemně bolestivé otlačeniny (ze psaní textovek), vaše ucho může získat od neustálého telefonování načervenalou barvu a i o 50 % zvětšená hlava z nádoru na mozku může svědčit o tom, že jste to s mobilním telefonováním trochu přehnali. Mobilního telefonu je tedy potřeba užívat s mírou, alespoň to tvrdí antimobilisté.

Jedním z častých argumentů antimobilistů pak také bývá konstatování, že mobilní telefony u svých uživatelů způsobují silnou závislost.

Pokud tedy tvrdí, že:

 • ráno políbíte nejprve telefon a potom manželku,
 • telefon berete i na toaletu, kdyby vám někdo volal,
 • když telefon dlouho nezvoní, tak s ním jdete k lékaři,
 • při vybití baterie držíte minutu ticha za „mrtvý“ telefon,
 • je pro vás ztráta signálu stejná jako ztráta člena rodiny,

nevěřte jim. Pouze si hledají záminku, jak by vám dokázali, že jste na telefonu závislí a že jste je měli poslechnout a mobil si nekupovat.

 

Diskuze (33) Další článek: Napište až 300 znaků do jedné textovky

Témata článku: Mladý člověk, Mobil


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10