Prohlédněte si Androida na svém mobilu!

Jedna z nejočekávanějších záležitostí mobilní budoucnosti může nakouknout i do vašeho telefonu.

Na stránkách teavuihuang.com/android si můžete stáhnout demo ukázky rozhraní mobilního telefonu na platformě Android. Nový operační systém od aliance výrobců v čele s Googlem patří do skupiny tzv. middleware systémů. Jde o standardizovaný systém s jednotným API, jehož vzhled a rozhraní (GUI) si však mohou výrobci a dokonce i operátoři kompletně změnit k obrazu svému. Do stejné skupiny patří například i platforma LiMo, představená na letošním kongresu v Barceloně (první pohled jste si mohli přečíst zde).

TIP: Androida můžete vyzkoušet i na svém počítači. Článek o emulátoru najdete zde

Javové demo, které jsme vyzkoušeli na Nokii E51, nabízí pouze velmi omezenou funkčnost. Proklikat se můžete jen několika nabídkami, většina funkcí a tlačítek zůstává samozřejmě nefunkčních. I tak lze vypozorovat trendy současné i budoucí doby: intuitivní plastické ikony, animace, snadné ovládání.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Jedná se o běžnou javovou aplikaci
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Takhle nějak by měla vypadat základní obrazovka budoucích Androidů
Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Ukázky některých aplikací

Při slově Android se každému vybaví první uveřejněné screenshoty s rozhraním s velkými ikonami, které trošku připomínaly iPhone. Hlavní funkcí tohoto jednoduchého dema je říci uživatelům: zvykejte si, Android bude vždy vypadat jinak a originálně.

Diskuze (6) Další článek: Aktualizace Garmin City Navigator Europe 2008 je v prodeji

Témata článku: Software pro mobily, Software pro PC, Apple iPhone 4GB, #Android, Mobil

Určitě si přečtěte