Prohlížeč Opera oficiálně i na Nokii 9210!

Prohlížeč webu Opera je jednou z novinek na komunikátoru 9210i. Bohužel, Opera zatím nenabízí svůj prohlížeč i pro starší verzi 9210. Ale nezoufejte - existuje legální cesta, jak Operu dostat do 9210. Jak na to?
Prohlížeč Opera oficiálně i na Nokii 9210!

Následující postup byl zveřejněn na webu www.my-communicator.com, který považuji za nejlepší stránky pro majitele Nokie 9210 a 9210i.

Jak jsem psal již v článku, který Nokii 9210i představuje, má nový komunikátor špičkový prohlížeč, Operu. Ta na rozdíl od prohlížeče v Nokii 9210 podporuje JavaScript, CSS a webové stránky zobrazuje tak, jak mají opravdu vypadat. Pokud chcete mít Operu i na své „staré“ 9210, skuste následující postup.

Zaregistrujte se na webu forum.nokia.com, pokud již registrovaní nejste. Běžte do sekce SDK, kde klikněte na odkaz pro stáhnutí C++ SDK 1,2 (vývojového kitu pro aplikace) na Nokii 9210. Nainstalujete SDK na počítač a běžte do adresáře NokiaCPP\Epoc32\Release\armi\urel. Odsud musíte zkopírovat některé soubory do Nokie 9210:

  • vytvořte adresáře D:\System\Apps\Opera na 9210 (D je pamětová karta),
  • zkopírujte soubory blank.gif, chartables.bin, drive.gif, file.gif, folder.gif, link.gif, Opera.aif, Opera.app, Opera.mbm, Opera.rsc do tohoto adresáře,
  • zkopírujte Strings.rsc do adresáře D:\System\Data (pokud nemáte dost místa na kartě, vytvořte jej na disku C, tedy v paměti komunuikátoru),
  • zkopírujte oprbridge.dll, oprcntrl.dll, oprjava.dll a oprmodel.dll do D:\System\Libs (opět: při nedostatku místa zkopírujte soubory na céčko).

Nyní by se měla ikona Opery objevit ve složce Extra; můžete ji přesunout do složky Internet, ať ji máte tam, kam patří. Tato verze je stejná jako finální verze na Nokii 9210!

Klepněte pro větší obrázek
Opera na komunikátoru: web vypadá tak, jak má!

Tip: Pokud budete mít problémy s pamětí při práci s Operou, zkuste zkopírovat soubory Opery nikoliv z adresáře Armi (na PC), ale z adresáře Thumb - tytéž soubory zde mají menší velikost a Opera tudíž zabere v paměti méně místa. Při brouzdání doporučuji zavřít aplikace jako Telefon či Zprávy (k tomu poslouží např. měkký reset).

Diskuze (5) Další článek: Motorola V.66i: nejchytřejší véčko (velký test)

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Opera, Prohlížeč

Určitě si přečtěte