Prohlížeč Opera oficiálně i na Nokii 9210!

Prohlížeč webu Opera je jednou z novinek na komunikátoru 9210i. Bohužel, Opera zatím nenabízí svůj prohlížeč i pro starší verzi 9210. Ale nezoufejte - existuje legální cesta, jak Operu dostat do 9210. Jak na to?
Prohlížeč Opera oficiálně i na Nokii 9210!

Následující postup byl zveřejněn na webu www.my-communicator.com, který považuji za nejlepší stránky pro majitele Nokie 9210 a 9210i.

Jak jsem psal již v článku, který Nokii 9210i představuje, má nový komunikátor špičkový prohlížeč, Operu. Ta na rozdíl od prohlížeče v Nokii 9210 podporuje JavaScript, CSS a webové stránky zobrazuje tak, jak mají opravdu vypadat. Pokud chcete mít Operu i na své „staré“ 9210, skuste následující postup.

Zaregistrujte se na webu forum.nokia.com, pokud již registrovaní nejste. Běžte do sekce SDK, kde klikněte na odkaz pro stáhnutí C++ SDK 1,2 (vývojového kitu pro aplikace) na Nokii 9210. Nainstalujete SDK na počítač a běžte do adresáře NokiaCPP\Epoc32\Release\armi\urel. Odsud musíte zkopírovat některé soubory do Nokie 9210:

 • vytvořte adresáře D:\System\Apps\Opera na 9210 (D je pamětová karta),
 • zkopírujte soubory blank.gif, chartables.bin, drive.gif, file.gif, folder.gif, link.gif, Opera.aif, Opera.app, Opera.mbm, Opera.rsc do tohoto adresáře,
 • zkopírujte Strings.rsc do adresáře D:\System\Data (pokud nemáte dost místa na kartě, vytvořte jej na disku C, tedy v paměti komunuikátoru),
 • zkopírujte oprbridge.dll, oprcntrl.dll, oprjava.dll a oprmodel.dll do D:\System\Libs (opět: při nedostatku místa zkopírujte soubory na céčko).

Nyní by se měla ikona Opery objevit ve složce Extra; můžete ji přesunout do složky Internet, ať ji máte tam, kam patří. Tato verze je stejná jako finální verze na Nokii 9210!

Klepněte pro větší obrázek
Opera na komunikátoru: web vypadá tak, jak má!

Tip: Pokud budete mít problémy s pamětí při práci s Operou, zkuste zkopírovat soubory Opery nikoliv z adresáře Armi (na PC), ale z adresáře Thumb - tytéž soubory zde mají menší velikost a Opera tudíž zabere v paměti méně místa. Při brouzdání doporučuji zavřít aplikace jako Telefon či Zprávy (k tomu poslouží např. měkký reset).

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian

5 komentářů

Nejnovější komentáře

 • Vojtíšek 14. 8. 2002 13:52:05
  Učunil jsem vše jak výše uvedeno a bohužel musím konstatovat, že na 9210...
 • Katka 13. 8. 2002 23:18:48
  Chtěla jsem si to z té SDK sekce stáhnout, ale ta "operetka" ma slušný...
 • Petr Broža 12. 8. 2002 9:40:35

  Opera je skvělý prohlížeč pro kapesní počítače

Určitě si přečtěte

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

Včera | Láska Jan | 4

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

16.  8.  2017 | Miksa Martin | 16


komerční sdělení

Komerční sdělení