Prohlížeč Opera oficiálně i na Nokii 9210!

Prohlížeč webu Opera je jednou z novinek na komunikátoru 9210i. Bohužel, Opera zatím nenabízí svůj prohlížeč i pro starší verzi 9210. Ale nezoufejte - existuje legální cesta, jak Operu dostat do 9210. Jak na to?
Prohlížeč Opera oficiálně i na Nokii 9210!

Následující postup byl zveřejněn na webu www.my-communicator.com, který považuji za nejlepší stránky pro majitele Nokie 9210 a 9210i.

Jak jsem psal již v článku, který Nokii 9210i představuje, má nový komunikátor špičkový prohlížeč, Operu. Ta na rozdíl od prohlížeče v Nokii 9210 podporuje JavaScript, CSS a webové stránky zobrazuje tak, jak mají opravdu vypadat. Pokud chcete mít Operu i na své „staré“ 9210, skuste následující postup.

Zaregistrujte se na webu forum.nokia.com, pokud již registrovaní nejste. Běžte do sekce SDK, kde klikněte na odkaz pro stáhnutí C++ SDK 1,2 (vývojového kitu pro aplikace) na Nokii 9210. Nainstalujete SDK na počítač a běžte do adresáře NokiaCPP\Epoc32\Release\armi\urel. Odsud musíte zkopírovat některé soubory do Nokie 9210:

  • vytvořte adresáře D:\System\Apps\Opera na 9210 (D je pamětová karta),
  • zkopírujte soubory blank.gif, chartables.bin, drive.gif, file.gif, folder.gif, link.gif, Opera.aif, Opera.app, Opera.mbm, Opera.rsc do tohoto adresáře,
  • zkopírujte Strings.rsc do adresáře D:\System\Data (pokud nemáte dost místa na kartě, vytvořte jej na disku C, tedy v paměti komunuikátoru),
  • zkopírujte oprbridge.dll, oprcntrl.dll, oprjava.dll a oprmodel.dll do D:\System\Libs (opět: při nedostatku místa zkopírujte soubory na céčko).

Nyní by se měla ikona Opery objevit ve složce Extra; můžete ji přesunout do složky Internet, ať ji máte tam, kam patří. Tato verze je stejná jako finální verze na Nokii 9210!

Klepněte pro větší obrázek
Opera na komunikátoru: web vypadá tak, jak má!

Tip: Pokud budete mít problémy s pamětí při práci s Operou, zkuste zkopírovat soubory Opery nikoliv z adresáře Armi (na PC), ale z adresáře Thumb - tytéž soubory zde mají menší velikost a Opera tudíž zabere v paměti méně místa. Při brouzdání doporučuji zavřít aplikace jako Telefon či Zprávy (k tomu poslouží např. měkký reset).

Diskuze (5) Další článek: Motorola V.66i: nejchytřejší véčko (velký test)

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Prohlížeč, Opera

Určitě si přečtěte

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

ČD aktualizovaly aplikaci, In karta může konečně do mobilu. Vytvoříte ji zdarma

** Stojíte o In kartu, ale nikdy se vám nechtělo ji složitě vyřizovat? ** S aplikací Můj Vlak je to snadné, fyzicky už kartu potřebovat nebudete ** 25% sleva na tři roky vyjde na necelou tisícovku, pro mladé 490 Kč

16.  1.  2018 | Pospíšil Aleš | 20

Tohle bude hit roku 2018. Čtečka v displeji je pomalejší, ale stejně ji budete chtít

Tohle bude hit roku 2018. Čtečka v displeji je pomalejší, ale stejně ji budete chtít

** Vivo všem vypálilo rybník, má první smartphone se čtečkou v displeji ** Vivo začne prodávat v prvním čtvrtletí a brzy dostane řadu konkurentů ** Čtečka od Synaptics pracuje s OLED panely, IPS displeje mají smůlu

15.  1.  2018 | Chroust Martin, Kůžel Filip | 112