Projekt Fuchsia jako nástupce Androidu? Google brzdí odvážná prohlášení

Projekt Fuchsia jako nástupce Androidu? Google brzdí odvážná prohlášení

Bloomberg ve čtvrtek vzbudil pozornost zprávou, že projekt Fuchsia bude do tří let v chytrých reproduktorech, pak přijdou na řadu laptopy a v horizontu pěti let dojde i na smartphony. Google v kratičkém vyjádření Fuchsii označil za jeden z open-source projektů, na kterých firma pracuje. Zatím ale neexistuje pevný plán, který by potvrzoval Bloombergem načrtnutou roadmapu.

Proč komentátoři tak náruživě vzývají Fuchsii jako společného nástupce pro Android a Chrome OS? Android vznikal v dobách, kdy nikdo nedokázal dohlédnout schopnosti moderních smartphonů, a tak často k cíli vedou spletité a neefektivní cesty. Navíc Android staví na historickém kódu, kvůli kterému na Google roky útočí společnost Oracle a požaduje gigantické odškodné.

Od základů a s jasnými cíli budovaný operační systém má být efektivnější, vyřeší fragmentaci Androidu i samostatně vyvíjený počítačový systém Chrome OS, který až dodatečně získává kompatibilitu s aplikacemi z Androidu.

Moje oblíbená konspirační teorie je ta, že Google ani nemůže nahlas říct, že připravuje nástupce Androidu, který v současnosti běží na cca 80 % prodávaných telefonů. Prostě jen za pár let výsledky vývoje projektu Fuchsia označí za další verzi Androidu, která staví na novém jádře, což umožní portaci i na laptopy, které dosud běžely na Chrome OS.

Veřejnost se nebude lekat, co že se to děje s tím Androidem, který zná a používá a Google zároveň dosáhne roky plánované modernizace...

Máme Android P a vyzkoušeli jsme všechny novinky:

Diskuze (3) Další článek: Na podzim přijdou první telefony s blockchainem. Konečně tušíme, co to vlastně znamená

Témata článku: Google, Android, Spekulace, Chrome, Fuchsia, Nástupce, Prodávaný telefon, Bloomberg, Laptop, Odvážné prohlášení, Projekt, Fuchsie, Jasný cíl, Nové jádro, Oracle, Chytrý reproduktor, Moderní smartphone


Určitě si přečtěte