Projektor v mobilu aneb když displej nestačí

Displeje jsou malé, spojte mobil s televizí, promítejte obraz na stěnu, připojte miniaturní projektory. Dostanou se i do našich mobilů.
Projektor v mobilu aneb když displej nestačí
Kapitoly článku

Tradiční displej mobilního telefonu k sobě váže dva hlavní a zcela protichůdné požadavky. Na jednu stranu chceme, aby byla zobrazovací plocha co největší, abychom si mohli co nejlépe vychutnat multimediální aplikace a internet. Na druhou stranu od svého telefonu chceme, aby byl malý, lehký a tudíž snadno přenosný.

Cestu, která vede z tohoto začarovaného kruhu nám možná již v blízké budoucnosti ukáží projektory. Jejich velikost zatím přesahuje únosné meze, cena je vysoká, dostupnost naopak nízká. Jak jsme si ale v minulosti ověřili, miniaturizace a technický pokrok kráčí mílovými kroky. Možná už za několik málo let nebude nutné zvyšovat rozlišení a rozměry displejů. Na běžné aplikace postačí zobrazovače, které máme dnes, pro náročnější použití budeme mít projektory.

Začíná to podobně, jako kdysi s fotoaparáty. Ještě před pár lety jste si mohli vybrat, jestli koupíte mobil s integrovaným fotoaparátem, nebo bez a modul s čočkou dokoupíte samostatně. Podobně se začnou šířit i různé technologie pro kvalitní reprodukci obrazu na větší plochu.

Jak jsme na tom s projekcí dnes

Jedna z nejjednodušších cest vlastně funguje už dnes. Jsou to nejrůznější multimediální centra, která dokáží displej nahradit televizí, případně počítačovým monitorem. Už před rokem jsme si pohráli s univerzálním prostředníkem širokých možností: Sony Ericsson MMV-200 je však pro každodenní využití za pohybu poněkud velký.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 
Možnosti jsou široké, rozměry velké, využití malé, cena vysoká

Další a asi nejjednodušší možností je, když zobrazení na televizi podporuje samotný telefon. Možná to i vy znáte ze svého digitálního fotoaparátu: stačí přístroje spojit správným kabelem. Takových telefonů je několik. Televizní výstup mají vybrané modely Samsung, LG, má jej očekávaná Nokia N95, dostane jej iPhone i jeho čínský plagiát se značkou Meizu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Nokia N95 a televize v akci

Řádek „TV-out“ figuruje i ve výpisu parametrů některých Windows Mobile komunikátorů. Ty, které jej nemají si mohou pomoci třeba vcelku běžným SDIO slotem. Spectec SDV-840 dokáže propojit komunikátor s klasickým projektorem , třeba nebo velkým LCD monitorem vašeho počítače. Jistě nebude dlouho trvat a dočkáme se podobných transmiterů bez drátů (např. na bázi Wi-Fi).

Klepněte pro větší obrázek
I „redukce“ může stát 100 dolarů
Kapitoly článku

Témata článku: Příslušenství, Acer Liquid, Apple iPhone 4GB, Nokia N95, Nokia N95 8GB

7 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Tomcat 18. 3. 2007 15:31:28
    me to prijde jako blbost...uz fotak v mobilu neprinasi zadnou vyhodu, ale...
  • pepe 15. 3. 2007 8:38:30
    Jj, koupil jsem si tam 3D lebku. Jinak první 3D projekce byla v Loganově...
  • Alveron 14. 3. 2007 19:46:28
    otazka casu... a miniaturizace... mimochodem, vystava 3D laserovych...
Určitě si přečtěte

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

Chytrý adaptér NextDrive Plug a webová kamera NextDrive Cam S: osobní cloud s dohledem

** Chytrý adaptér do zásuvky poslouží jako osobní cloud ** Pomocí webové kamery získáte dálkový dohled ** Mobilní aplikace umožní rychlý přístup na disk, flasku nebo webovou kameru

20.  7.  2017 | Michlovský Jakub | 1


komerční sdělení

Komerční sdělení