Prostor naplocho: holografické nálepky na displej mobilů

Nejen kryty můžete vylepšit mobil. V módě jsou i hologramy na displeji – malé prostorové obrázky, které jakoby z mobilu vystupují tehdy, když se na displej podíváte ze správného úhlu. Loga jsou totiž už ohraná a výměnné kryty se kromě Nokií příliš využít nedají. Dostanou holografické nálepky i vás?
Prostor naplocho: holografické nálepky na displej mobilů


Pod pokličkou

Ale pěkně po pořádku – co je to vlastně hologram? Je to několik desítek až stovek ultratenkých fólií pohromadě, přičemž na každé z nich je motiv obrázku zachycen z jiného úhlu. Jednotlivé fólie na sebe plynule navazují a navíc jsou zpracovány tak, aby z jednoho úhlu pohledu byl vidět pouze jeden motiv. Vzhledem k tomu, že máme binokulární vidění (tedy dvě oči), vidíme současně vždy dva motivy obrázku, což dává dohromady prostorový efekt. Pokud hologramem otáčíte v rukou, mění se vám doslova před očima a ty nejdokonalejší z obrázku dokonce zdánlivě „vystupují“ do prostoru.

A právě hologramů se nyní rozhodli využít výrobci ochranných nálepek na displej mobilů a tak spojili příjemné s užitečným a na světě jsou holografické ochranné fólie na displeje mobilních přístrojů. Distribucí holografických fólií u nás se zabývá hned několik firem, my jsme tentokrát sáhli do nabídky firmy GSM4U, která momentálně nabízí sedmnáct různých hologramových motivů na samolepících fóliích a nutno říct, že se nejedná mnohdy o žádné „laciné“ umění, ale opravdu pěkné obrázky. Například displej mého mobilu už několik měsíců zdobí hologram s nymfou.

Pro šťouraly

Možná se ptáte, zda taková nalepená fólie nesníží čitelnost displeje. Nemusíte se bát, protože fólie je navržena tak, aby při kolmém pohledu na displej byla naprosto průhledná a teprve po částečném naklopení displeje na stranu začne motiv hologramu vystupovat. Abyste viděli hologram úplně a kompletně se tedy ztratil pohled na displej, musíte se na nálepku dívat shora. Naopak, pokud byste při kolmém pohledu na displej mobilu ještě částečně viděli motiv hologramu, nahněte displej s nálepkou tak, že se na něj budete dívat zespodu. Pokud máte zapnuté podsvícení mobilu, můžete být zcela bez starostí.

A ptáte-li se na to, zda se nálepka vyrábí i pro váš mobil, pak vězte, že velikost je univerzální a nálepků nalepíte snad na všechny displeje. Někdy je ale nutné ji trošku oříznout, aby přesně kopírovala tvar vašeho displeje.

Klepněte pro větší obrázek

(Hologram je vyfocen na šedém povrchu notebooku, aby byl dobře vidět.)

Berete?

Pokud tedy chcete svůj mobil ozvláštnit nějakou opravdovou specialitkou, kterou hned tak někdo nemá, a zároveň trošku chránit displej mobilu před poškrabáním, můžete klidně sáhnout po hologramu. Zvláště teď ho můžeme jen doporučit, protože ty od GSM4U stojí jen 85 korun.

Ve zkratce:

  • Holografické nálepky na displej
  • Cena: 85 Kč
  • Zapůjčil: GSM4U
Diskuze (13) Další článek: Paegas má téměř o polovinu vyšší zisk než loni

Témata článku: Příslušenství, Hologramy, Mobil, Prostor, Displej mobilů, Displej, MOBI


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

Vybrali jsme 15 nejlepších chytrých hodinek a náramků. Začínají na 890 Kč

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 107

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

Samsung Pay (neoficiálně) v ČR! Poradíme, jak můžete hodinkami Galaxy platit i vy

** Oficiální podpora Samsung Pay v Česku je zatím nedohlednu ** Ukážeme vám postup, které vám umožní již nyní platit hodinkami od Samsungu bezkontaktně i v ČR! ** Budete muset sáhnout po kartě Curve a upravit software hodinek

Martin Chroust | 121