Prostředí EMUI 10 od Huawei modernizuje grafiku a je výrazně rychlejší

Huawei představilo mimo svůj vlastní operační systém Harmony OS také novou verzi nadstavby Emotion UI (zkráceně EMUI), kterou osazuje smartphony a tablety běžící na operačním systému Android. Verze EMUI 10 je založena na Androidu Q (dnes už známém jako Android 10) a obsahuje řadu vylepšení. Přepracováno bylo grafické rozhraní, přibyl tmavý režim a byla zrychlena odezva celého prostředí. Nové EMUI 10 jsme si v beta verzi mohli vyzkoušet na smartphonu Huawei P30 Pro.

Klepněte pro větší obrázek

Na pohled nejpatrnější je změna grafiky celého prostředí. Ikony jsou zaoblenější, u nativních aplikací je použita schematičtější grafika. Poloprůhledná notifikační roleta s rámci se zaoblenými rohy v mnohém připomíná iOS. EMUI údajně používá Morandiho barevné schéma, což jsou ve většině případů neagresivní pastelové odstíny. Novinkou je tmavý režim aplikovatelný nejen do oblasti prostředí, ale i aplikací třetích stran. Přibyla nabídka widgetů na plochách i v režimu Always-on při pohaslém displeji (pokud jej dané zařízení bude podporovat).

Rychlejší odezva a lepší konektivita

Vedle vizuální stránky je EMUI 10 lepší i výkonnostně. Používá vylepšený souborový systém EROFS, výkon grafiky zvyšuje funkce GPU Turbo 3.0. V součtu by tak odezva poskytovaná prostředím měla být zhruba o pětinu rychlejší než u předchozí generace. Pocitově prostředí opravdu zrychlilo, patrné je to například při vyvolání multitaskingu.

EMUI 10 umožní lepší konektivitu napříč zařízeními. Novinkou je funkce bezdrátového zrcadlení obrazovky mezi notebookem a smartphonem. Pouhým přiložením smartphonu lze získat přístup k mobilním souborům, které lze snadno přesouvat a kopírovat.

Klepněte pro větší obrázek
EMUI 10 umožní jednodušší spolupráci mezi zařízeními Huawei

Nadstavba EMUI 10 bude jako beta verze vydána začátkem září pro modely série P30, později bude následovat také na modely loňské řady Mate 20. Huawei potvrdilo, že EMUI 10 nalezneme v modelech příští generace Mate 30.

Diskuze (20) Další článek: Motorola One Zoom zvládne až pětinásobné přiblížení. Překvapit má i cenou

Témata článku: Huawei, Android, EMUI, Konektivita, GPU Turbo, Android 10, Nadstavba, Uživatelské prostředí, Grafika, Harmony OS, Zrcadlení, Emotion UI, Odezva, Prostředí