Pružný displej přilepený na kůži. Je tohle budoucnost osobní elektroniky?

Vědci z University of Tokyo a firmy Dai Nippon Printing představili displej ve formě tenké a pružné fólie, kterou se přímo nabízí nalepit na kůži. Na náhradu pokročilých zařízení (smartphonů) to ještě není, displej má pouze nízké rozlišení, ale ve spolupráci s jednoduchými senzory by mohl sloužit třeba jako monitor srdečního tepu, který nejen změří, ale výsledek rovnou ukáže.

Fólie je porézní, takže kůže může dýchat a displej může být nalepený až týden, aniž by způsobil zánět. Obsažená elektronika je kupodivu docela konvenční, což zajišťuje nízkou cenu celé technologie.

Zástupci společnosti Dai Nippon Printing pracují na zvýšení spolehlivosti konceptu, chtějí na něm postavit několik různých produktů a dostat jej na trh během tří let. Pokud se technologie osvědčí a podaří se ji dále vyvíjet, porostou i ambice a možnosti využití.

Podívejte se na využití displeje ve zdravotnictví:

Zdroj: EurekAlert

 

Diskuze (2) Další článek: Inspirace je zřejmá. Zenfone 5 od Asusu vykrojí displej stejně jako iPhone X

Témata článku: Technologie, Koncepty, Displeje, Fólie, Displej, Využití, Elektronika, Nízká cena, Celá technologie, Jednoduchý senzor, Budoucnost, Nízké rozlišení, Kůže, Srdeční tep, University


Určitě si přečtěte

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

Online přenos: Apple představil tři nové iPhony a Watch 4

** Čekáme tři nové iPhony navazující na loňský model X ** Víme o nich hodně. Má Apple v rukávu utajený trumf? ** Tim Cook vstoupí na pódium v 19:00

Filip Kůžel, Martin Miksa | 235

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

RECENZE: OnePlus 6 — další pokus o zabití vlajkových lodí

** Poměr ceny a výkonu je fantastický ** OxygenOS je fakticky čistý Android ** Foťák je krůček za nejlepšími

Jakub Michlovský | 53

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 117