První chytré displeje pro Google Assistanta koupíte v červenci

Google na lednovém veletrhu CES ukázal nový typ chytrého zařízení, pro nějž se vžil název „chytrý displej“. Jde vlastně o chytrý reproduktor alá Google Home, který však nespoléhá pouze na hlasový vstup a výstup, ale přidává displej. První chytré displeje se však na trhu objeví až s půlročním zpožděním, na trh přijdou v červenci.

Ukázka a možnosti chytrých displejů (Google I/P 2018):

Nový druh chytrých zařízení je vlastně něco mezi chytrým reproduktorem a rámečkem zobrazujícím fotky. Ty si ostatně můžete nechat ukazovat na zamykací obrazovce. K ovládání slouží, mimo dotykového displeje, váš hlas skrze Google Asistenta, kterému můžete nadiktovat ať pustí např. YouTube TV nebo přečte kuchařský recept (se zobrazením názorné ukázky vaření). Zařízení lze dále využít i k náhledu dopravní situace nebo pro videovolání.

První chytré displeje se na trhu začnou postupně objevovat od letošního července. Které modely konkrétně se na trh dostanou v první vlně, zatím nevíme, ovšem Google již dříve avizoval, že mezi jeho nejvýznamnější partnery patří Lenovo (Smart Display), JBL (Link View) a LG (ThinQ View).

Diskuze (1) Další článek: Umělá inteligence vylepší fotoaparát v Androidu P a kupodivu nepůjde o focení

Témata článku: Google, Příslušenství, Google Assistant, CES, Hlasové ovládání, YouTube, Google Home, Reproduktory, Chytré věci, Chytrá domácnost, Multimédia, Chytrý displej, Hlasový vstup, Zařízení, Letošní červenec, Názorná ukázka, Nový druh, Červenec, SMART displej, Dopravní situace, Chytré zařízení, Chytrý reproduktor, Nový typ, Displej, Půlroční zpoždění

Určitě si přečtěte