První chytrý náramek, se kterým zaplatíte v obchodě. Fitbit Charge 3 SE je v prodeji

Na bezkontaktní placení mobilem v obchodech na karetním terminálu už si postupně zvykáme. NFC platby umožňuje také několik modelů chytrých hodinek, ale chytrým náramkům dosud tato funkce byla cizí. Mění to Fitbit Charge 3 Special Edition, který jako první umožňuje platit v Česku na všech bezkontaktních terminálech.

Platby na náramku jsou možné díky službě Fitbit Pay, do které je v tuto chvíli zapojena pouze Moneta Money Bank a u ní vydané karty MasterCard a Visa. Další bankovní instituce se ale do projektu Fitbit Pay mají brzy zapojit. Fitbit Charge 3 Special Edition se prodává za 4 390 Kč, na výběr je bílo-černá a fialovo-zlatá varianta.

Připomeňme, že na trhu je v prodeji také základní verze náramku Fitbit Charge 3 za 3 890 Kč. Pro oba tyto náramky je připravena aktualizace systému, která přinese rychlé odpovědi na SMS a zprávy WhatsApp. Přímo z displeje náramku půjde také přijmout nebo odmítnout příchozí hovor na spárovaný smartphone. Mobilní aplikace ve smartphonu se rozšířila o sledování úrovně hydratace organismu a zaznamenávání hmotnosti.

Podívejte se, jak funguje placení hodinkami:

Diskuze (2) Další článek: Koncept Galaxy F: jak by mohl vypadat skládací hybrid bez maskování?

Témata článku: Mobilní aplikace, Chytré náramky, NFC, Platba mobilem, SMS, Hodinky, WhatsApp, Fitbit, Mobilní platby, Fitbit Pay, Bezkontaktní platby, Moneta, MasterCard, Česká republika, Bezkontaktní terminál, Rychlá odpověď, Bezkontaktní placení, Základní verze, Moneta Money Bank, Příchozí hovor, Spárovaný smartphone, Chytré hodinky, Banka, Náramek


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

RECENZE: Honor 8X — obr téměř bez chyb

** 6,5" displej nemusí nezbytně znamenat nepoužitelně velkou plácačku ** Výbava nezklame, až na zastaralý microUSB konektor ** Zásadní inovace nečekejte, ale ve střední třídě to (zatím) nevadí

Martin Herodek | 61

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

Vybrali jsme 13 povedených chytrých hodinek a náramků. Nejen pod vánoční stromek

** Nositelnosti jsou specifická kategorie, vybírají se jinak než mobily. ** Co model, to charakter, unikátní mix vlastností, parametrů a funkcí. ** Začneme jednoduchým náramkem, skončíme našlapanými Apple Watch.

Filip Kůžel | 41

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 18