První dojmy z hodinek Moto 360 II. generace [IFA]

Vyzkoušeli jsme nástupce oblíbených chytrých hodinek Moto 360, co se nám líbilo a co je naopak třeba stále vylepšit?

Motorola (Lenovo) na veletrhu IFA představila druhou generaci chytrých hodinek Moto 360. Už první generace měla vynikající design a (minimálně zezačátku) byla etalonem mezi kruhovými chytrými hodinami. S druhou generací tak došlo pouze k drobným změnám, jako je posunutí zapínacího tlačítka. Jsou ale více otevřené uživatelům a umožňují široké možnosti přizpůsobení. Vy si tak můžete vybrat zda chcete hodinky na sport, pro běžné používání nebo do společnosti. Nechybí ani různé velikosti („pánská/dámská“).

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Motorola 360 druhé generace budou na výběr v několika barevných variantých, s různými řemínky a navíc ještě ve dvou velikostech

Moto 360 bude možné koupit v černé, zlaté, stříbrné či růžové. K nim si můžete navíc vybírat z velké škály vyměnitelných řemínků z kůže či nerezové oceli. Při výměně je však třeba dbát na různé velikosti roztečí, ty jsou buď 16, 20 nebo 22 mm. U sportovní varianty je pásek pouze silikonový a nelze ho vyměnit.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Řemínky jsou snadno vyměnitelné a jednoduché je i jejich rozepínání. U kovové varianty k tomu slouží tato oboustraná spona.

Hodinky jsem měl možnost vyzkoušet v obou velikostech. Menší 42mm jsou velmi subtilní a pokud k nim zvolíte kožený pásek, na ruce je téměř necítíte. Větší 46mm varianta je už ale určena pro mohutnou ruku a osobně mohu říci, že i mě byly docela velké.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Při položení do bezdrátové nabíjecí kolébky hodinky ukazují čas a stav baterie.

Při zapnutí hodinek mě zklamalo, že i nové Moto 360 nemají úplně kulatý displej jako představené Samsung Gear S2 nebo Huawei Watch, ale spodní část je znovou useklá. Displej si však přeci jen polepšil a dostal vyšší rozlišení 360 × 325 respektive 360 × 330 u větší varianty. Rastr je tak výrazně jemnější než u první generace, přesto si troufnu říci, že je stále co vylepšovat. Na druhou stranu se jedná o kompromis kvůli baterii, která je 300 respektive 400 mAh. Výdrž by se tak měla pohybovat kolem 1,5 dne běžného používání, u té větší výrobce slibuje až 2 dny.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Při bližší pohledu jsou sice pixely patrné, při běžném nošení na ruce však nic nepoznáte. O ochranu displeje se stará sklíčko Gorilla Glass 3.

První generace měla občas šnečí reakce, na druhé vše běží jak z praku. K připojení k telefonu slouží  Bluetooth 4.0 LE, ale mohou fungovat také samostatně na Wi-Fi. Samozřejmostí je vestavěný krokoměr a měřič srdečního tepu. U sportovní varianty je navíc ještě vestavěný GPS modul k monitorování vaší polohy. Hodinky jsou také odolné proti vodě a prachu (IP67). Osobně mě potěšila zpráva, že Moto 360 budou komunikovat jak s Androidem, tak iOS.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodinky ovládají všechny dnes již běžné funkce jako měření tepu, kroků, spánkvoé aktivity. Sportovní verze díky GPS však přidává další možnosti využití.

Trošku se čekalo, jaký bude mít na nové 360 vliv nový majitel (Lenovo), ale je vidět, že v Číně nechávají Motorole volné ruce. Hodinky sice nepřináší žádné výrazné inovace, pouze přibylo více variant a vylepšil se hardware, přesto si troufnu říci, že díky svému vzhledu a ceně budou patřit mezi nejlepší chytré hodinky na trhu. Do předprodeje míří za cenu od 7 500 do 10 000, dovoz k nám však bude ještě o něco dražší.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek
Hodinky budou patřit zajisté k těm nejlepší na trhu, stále je však co vylepšovat.
Diskuze (13) Další článek: Seznam kompatibilních Androidů s Gear S2. Nemá chybět ani iPhone

Témata článku: Lenovo, Motorola, IFA, Nositelnosti, 360°, Moto, Kulatý displej, Spona, Vestavěná GPS, Nový majitel, Kožený pásek, Generace, Běžné nošení

Určitě si přečtěte