První fotografie mobilu Trium Eclipse: další s barevným displejem

Mobilní telefon Trium Eclipse je něčím zvláštní. Již na první pohled vás zaujme nezvykle velký displej, který není jen tak nějaký – je totiž celý barevný a dokáže zobrazit až 256 barev. Následuje tak barevný Ericsson T68. Podívejte se na první zajímavé fotografie.
První fotografie mobilu Trium Eclipse: další s barevným displejem

Trium Eclipse je další mobil, který má barevný displej. Zatímco u nás ho seženete jen horko těžko, v Asii je již běžně k dostání. Protože se nám podařilo získat zajímavé fotografie od našeho „kolegy“ Paula Matta z Hong Kongu, nechtěli jsme si je nechat pro sebe (nikde jinde na webu je nenajdete).

Přestože Eclipse nepatří mezi kolibří telefony, není ani nijak přehnaně velký. Na obrázcích si můžete všimnout jeho proporcí ve srovnání se starší Nokií 3210. Je tedy na první pohled patrné, že tento telefon je větší než další barevný GSM telefon - Ericsson T68. Hmotnost není nejvyšší, avšak 110 gramů mohou dnes někteří z uživatelů považovat za přehnaně mnoho. Mně ale větší hmotnost vůbec nevadí.

Velmi dobrá je podle Paula kvalita zvuku telefonu. Hlas je interpretován čistě a jasně s optimálním zvýrazněním hloubek. Tím však výčet zvukových schopností ani zdaleka nekončí, protože Eclipse podporuje tříhlasé vyzváněcí melodie, kterých je v telefonu rovných deset - zbývajících deset jsou obyčejná vyzvánění. Do telefonu si můžete uložit také deset vlastních melodií, které lze i stáhnout z Internetu. Hlasitost vyzvánění je dostatečně silná - podle slov Paula je vyzváněcí telefon slyšet i při přecházení rušné ulice.

Barevný displej podporuje 256 barev a jeho obraz je velmi ostrý a kontrastní. Displej je prý také velmi dobře čitelný na přímém dením světle, protože je aktivní! Jistou představu si můžete udělat také z fotografií. Displej dokáže zobrazit téměř dvanáct řádků textu přijatelné velikosti.

Eclipse podporuje také rychlé datové přenosy prostřednictvím GPRS technologie a dokáže využít 4 + 1 timeslot pro přenos dat - v Hong Kongu je zatím v prodeji verze bez GPRS a telefon bude možné později upgradovat. Pro wapování tak lzezatím použít pouze maximální rychlosti 14,4 kb/s, avšak rychlost zobrazování jednotlivých stránek je prý o poznání rychlejší než na Ericssonech T68, T39 nebo na Nokii 8310 připojenými stejnou rychlostí.

Pro datování ve spolupráci se stolním nebo kapesním počítačem můžete využít výhody infračerveného portu, protože Eclipse obsahuje také hardwarový modem.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Obrázky telefonu - všchny barvy Eclipse a mobil ve srovnání s Nokií 3210.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Na pravém boku najdete tmavé okénko infraportu, na levém kolečko pro pohyb v menu. Třemi otvory na zadní stěně Eclipse vyzvání.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Znovu porovnání velikosti - vlevo opět s Nokií 3210, vpravo si všimněte znatelného zúžení v místě klávesnice.

Na závěr ukázka barevného displeje. Protože fotit barevný displej je velmi nevděčná práce, barvy bohužel nevyniknou. Podle fotografie by se ale mohlo zdát, že kvalita displeje bude lepší než u T68. Mimochodem, podle tohoto obrázku se zdá, že mobil má e-mailového klienta; ten však není na webu telefonu není zmíněn.

Klepněte pro větší obrázek 

Tak co, líbí se vám Trium Eclipse? Koupili byste si jej, kdyby stál stejně jako Ericsson T68? Napište nám do diskuse.

Fotografie nám poslal Paul Matt z Hong Kongu.

 

Diskuze (27) Další článek: Jak nejlevněji volat domů z Ameriky: zapomeňte na Kartu X

Témata článku: Displeje, Fotograf, TRI, Mobil, Barevný displej, Fotografie, První fotografie, Displej, Foto


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70