První Xperie dostávají update na Android 9 Pie. Je to dokonce dřív, než Sony slíbilo

První Xperie dostávají update na Android 9 Pie. Je to dokonce dřív, než Sony slíbilo

Sony jde příkladem všem výrobcům androidových smartphonů, kteří nad systémem od Googlu používají vlastní uživatelské rozhraní. Japonský výrobce patří k prvním, kteří pravidelně poskytují nejnovější verzi nadstavby i pro starší zařízení. V první vlně jdou tentokrát modely Xperia XZ2 a Xperia XZ2 Compact, a to dokonce o několik dní dřív, než výrobce původně sliboval. Nejnovější Xperia XZ3 vstoupila do prodeje už rovnou s devítkovým Androidem.

Tím proces aktualizace napříč portfoliem Sony nekončí. V dalších vlnách během následujících přijdou na řadu modely Xperia XZ Premium, Xperia XZ1 a Xperia XZ1 Compact (od 26. října 2018), majitelé celkově nejvyššího modelu Xperia XZ2 Premium se dočkají 7. listopadu 2018. V prvním čtvrtletí příštího roku (konkrétně 4. března 2019) dojde i na modely střední třídy Xperia XA2, Xperia XA2 Ultra a Xperia XA2 Plus, čímž se migrace na Android 9 uzavře.

Nejnovější Xperia XZ3 má Android 9 Pie hned od začátku prodeje:

Diskuze (10) Další článek: Vodafone nadělí dárek ke 100. výročí republiky. Na Slovensko se bude 4 dny volat zdarma

Témata článku: Sony, Android, Střední třída, Software pro mobily, Aktualizace softwaru, Xperia, Update, Pie, První čtvrtletí, Premium, Výrobce, Staré zařízení, Japonský výrobce, Pius, Příští rok, Model, Androidův smartphone, Nejvyšší model, Nejnovější verze, Vlna, První vlna


Určitě si přečtěte