První živé fotografie Motoroly MPx220

Měli jsme možnost nafotit očekávaný chytrý mobil Motorola MPx220. Přestože se o něm šušká už od začátku roku, Motorola jej zatím oficiálně nepředstavila. Podívejte se, jak ve skutečnosti vypadá.
První živé fotografie Motoroly MPx220 | wikipedia

Motorola loni koncem léta oznámila svoji spolupráci s Microsoftem a důkazem, že to myslí vážně, byl chytrý mobil MPx200 (recenze). Už za pár měsíců se ale objevila šuškanda o následníkovi s označením MPx220. Postupně na svět probublávaly parametry, první obrázky ... ale Motorola nic. Na GSM kongresu představila komunikátory MPx a MPx100, o modelu MPx220 ale dodnes oficiálně neřekla ani slovo.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Dámy a pánové: Motorola MPx220

Tento smartphone se ale připravuje, měli jsme ho na chvilku v ruce a můžete si prohlédnout jeho obrázky. Když si tuto sbírku fotografí spojíte s videem, které se před týdnem objevilo na webu MoDaCo.com (verze ve formátu WMV je zde), budete o Motorole MPx220 vědět vše, co je v současné době možné.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Bluetooth, digitální fotoaparát a nový systém

Přestože Motorola ještě nevydala oficiální specifikace tohoto telefonu, z různých internetových zdrojů a vlastních pozorování se už dá poskládat hodně informací.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Od předchůdce Motoroly MPx200 jej bude odlišovat především design. Zatímco první produkt spolupráce Motoroly s Microsoftem byla „černá hrouda asfaltu“, novinka vypadá mnohem více k světu (vím, je to subjektivní). Fotili jsme stříbrnou variantu, ale z obrázků, které se objevily dřív, víme, že se připravuje i tmavá varianta. Nový telefon má ostřeji řezané rysy, zrcátko na čelní ploše, úplně jinak vypadá klávesnice, když se mobil rozevře.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Opět se jedná o véčko „bez antény“; ta se která skrývá ve výstupku v horní části telefonu. Nová Motorola je kvadrální, podporuje všechna pásma GSM, k tomu přidala i bezdrátový Bluetooth a v krytu displeje konečně najdeme také vestavěný digitální fotoaparát. U něj ještě není úplně jasné, jestli bude mít běžné rozlišení 640 × 480 bodů, nebo jestli se bude chlubit megapixelovým čipem. Více zdrojů se ale kloní k druhé možnosti, ostatně model MPx, který byl představen dříve, bude také megapixelový.

Kromě vnitřního displeje se vybarvil i malý čelní displej ukrytý pod zrcátkem. Nepříjemné je, že zmizel malý USB port a Motorola jej nahradila svým standardním systémovým konektorem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Rozměry telefonu jsou podle neověřených informací 90 × 48 × 20 mm, srovnejte je se starší Motorolou MPx200 – 89 × 48 × 27 mm. Nový model je výrazně tenčí. Hmotnost je srovnatelná: 110 g oproti 118 g staršího telefonu. Udávaná pohotovostní doba je až 110 h a doba hovoru až 270 min.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Svižnost operačního systému Windows Mobile for Smartphone ve verzi 2003 by měl zajistit nový procesor Texas Instruments OMAP 1611. Nejednoznačné údaje se šíří kolem třídy GPRS. Začíná se na třídě 8 a pokračuje přes 10 až po třídu 12 (4+4 timesloty!). Podobný rozptyl mají i hodnoty paměti. Nejčastěji se zmiňuje 64 MB Flash ROM, 32 MB RAM a k tomu podpora paměťových karet. Na rozdíl od formátu SD použitého ve starším modelu MPx200 však novinku nakrmíte pouze kartami mini-SD.

Klepněte pro větší obrázekKlepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Už to nebude dlouho trvat

Proslýchá se, že v červenci začne Motorolu MPx220 prodávat ve Velké Británii – a snad i jinde – mobilní operátor Orange. Mohla by to být pravda, kvůli různým dalším náznakům můžeme očekávat, že Motorola telefon už velmi brzy oficiálně představí.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Z Motoroly MPx220 mám vizuálně mnohem lepší pocit než ze staršího modelu. U něj převažovala spíš spokojenost s funkcemi. Zatím ale vůbec nemohu posoudit nové vlastnosti operačního systému Windows Mobile for Smartphone 2003, u nové Motoroly jsem z něj viděl jen titulní obrazovku.

 


Už v únoru se objevily následující fotografie Motoroly MPx220. Podle stylu a použitých pohledů máme důvod věřit, že pocházejí přímo od Motoroly. Je proto možné, že uvedení telefonu bylo oproti původním plánům pozdrženo.

   
   
    

Diskuze (17) Další článek: Motorola V220: nejlevnější véčko s fotoaparátem (test)

Témata článku: Motorola, Motorola MPx200, Motorola MPx220, Fotografie, MPx, Foto, Motor, Fotograf


Určitě si přečtěte

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80