PsiLoc umí zdvojnásobit paměť Nokie 7650

Způsob, jakým zvětšit využitelné množství operační paměti na Nokii 7650 je na světě. Je dokonce jednodušší, než by se mohlo na první pohled zdát.
PsiLoc umí zdvojnásobit paměť Nokie 7650

Nemožnost rozšířit operační paměť Nokie 7650 prostřednictvím paměťových karet pociťují snad všichni její uživatelé jako vážný handicap tohoto chytrého mobilu - zvláště v případě, že její paměťová výbava pocházející od výrobce není právě největší.

Problém s nedostatkem místa se výpočetní technika potýká jíž od svých počátků - již na prvních dvaosmšestkách jsme zvětšovali množství místa na dvacetimegabajtových pevných discích prostřednictvím komprimačních programů typu DiskDoubler. Ty dokázaly prostřednictvím průběžné komprimace / dekomprimace souborů ukládaných na disk někdy až výrazně zvětšit celkovou úložnou kapacitu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Tento způsob dosahování úspor úložných a pměťových prostorů překonal až do dnešních dní - dokonce i v nejnovějších Windows XP máte možnost soubory ukládané na pevný disk průběžně komprimovat.

Stejným způsobem pracuje i Space Doubler pocházející od společnosti PSILoc. Vybrané programy uložené v paměti vašeho komunikátoru zkomprimuje (ve většině případů se velikost zabalených programů pohybuje přibližně na jedné polovině jejich původní velikosti), ale umožní vám je i nadále běžně spouštět.

Klepněte pro větší obrázek

Při spuštění aplikace z menu telefonu (stejně, jako jste zvyklí) dojde nejdříve k rozbalení aplikace do operační paměti (a odstranění archivní verze) a jejímu spuštění. Po ukončení práce s aplikací ji Space Doubler opět celou zkomprimuje (některé aplikace si totiž ukládají některá nastavení "samy do sebe").

Proces komprimace / dekomprimace aplikací není příliš dlouhý, ale je prostě patrný - spouštění a zavírání není okamžité. To je však daň za komfort a možnst mít ve své Nokii 7650 více programů a her než doposud. Cena Space Doubleru znějící na necelých deset dolarů není nikterak vysoká - pro jistou ochranu vašich investic však máte k dispozici i testovací trial verzi, která bude plně funkční po dobu 21 dní.

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian

15 komentářů

Nejnovější komentáře

  • Xsoft 3. 4. 2003 13:14:45

  • RedBaron 8. 2. 2003 14:48:37
    Neexistuje kompresní algoritmus, který by JPEG ještě sbalil. Nejlepší...
  • Tomas 17. 12. 2002 15:04:37

Určitě si přečtěte

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

První smartphone slaví 23 let. Některé jeho triky používáme dodnes

** Uměl neuvěřitelné věci, nebyl drahý, přesto díru do světa neudělal ** Simon měl některé prvky, které dodnes používají moderní smartphony ** Začal se prodávat v létě 1994, tedy před 23 lety

Včera | Kůžel Filip, Láska Jan | 2

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

Letošním cenám EISA kraluje Huawei. Smartphone roku má Samsung

** Evropské ceny odborníků na spotřební elektroniku mají své vítěze ** V mobilní sekci převládá Huawei, nejcennější trofej získal Samsung ** Ceny také objevují jednu neznámou značku

Včera | Láska Jan

Smartphony řady Asus Zenfone 4: jeden high-end a pět povedených kousků střední třídy

Smartphony řady Asus Zenfone 4: jeden high-end a pět povedených kousků střední třídy

** Asus Zenfone 4 Pro se výbavou staví na úroveň vlajkových lodí ** Zbylé modely balancují na hranici střední a vyšší třídy ** Jeden trumf si Asus schovává na tiskovou konferenci do Říma

17.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan, Miksa Martin | 13

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

Huawei se dotahuje na Apple, Xiaomi slaví návrat do Top 5 [výsledky 2Q 2017]

** Trh smartphonů roste pomaleji než v minulosti ** Jedničkou zůstává Samsung následovaný Applem ** Čínské značky se pomalu ale jistě derou vzhůru

17.  8.  2017 | Láska Jan | 6


komerční sdělení

Komerční sdělení