PsiLoc umí zdvojnásobit paměť Nokie 7650

Způsob, jakým zvětšit využitelné množství operační paměti na Nokii 7650 je na světě. Je dokonce jednodušší, než by se mohlo na první pohled zdát.
PsiLoc umí zdvojnásobit paměť Nokie 7650

Nemožnost rozšířit operační paměť Nokie 7650 prostřednictvím paměťových karet pociťují snad všichni její uživatelé jako vážný handicap tohoto chytrého mobilu - zvláště v případě, že její paměťová výbava pocházející od výrobce není právě největší.

Problém s nedostatkem místa se výpočetní technika potýká jíž od svých počátků - již na prvních dvaosmšestkách jsme zvětšovali množství místa na dvacetimegabajtových pevných discích prostřednictvím komprimačních programů typu DiskDoubler. Ty dokázaly prostřednictvím průběžné komprimace / dekomprimace souborů ukládaných na disk někdy až výrazně zvětšit celkovou úložnou kapacitu.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Tento způsob dosahování úspor úložných a pměťových prostorů překonal až do dnešních dní - dokonce i v nejnovějších Windows XP máte možnost soubory ukládané na pevný disk průběžně komprimovat.

Stejným způsobem pracuje i Space Doubler pocházející od společnosti PSILoc. Vybrané programy uložené v paměti vašeho komunikátoru zkomprimuje (ve většině případů se velikost zabalených programů pohybuje přibližně na jedné polovině jejich původní velikosti), ale umožní vám je i nadále běžně spouštět.

Klepněte pro větší obrázek

Při spuštění aplikace z menu telefonu (stejně, jako jste zvyklí) dojde nejdříve k rozbalení aplikace do operační paměti (a odstranění archivní verze) a jejímu spuštění. Po ukončení práce s aplikací ji Space Doubler opět celou zkomprimuje (některé aplikace si totiž ukládají některá nastavení "samy do sebe").

Proces komprimace / dekomprimace aplikací není příliš dlouhý, ale je prostě patrný - spouštění a zavírání není okamžité. To je však daň za komfort a možnst mít ve své Nokii 7650 více programů a her než doposud. Cena Space Doubleru znějící na necelých deset dolarů není nikterak vysoká - pro jistou ochranu vašich investic však máte k dispozici i testovací trial verzi, která bude plně funkční po dobu 21 dní.

Diskuze (15) Další článek: Kolik bylo Speciálních Oskaret?

Témata článku: Nokia, Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Paměť

Určitě si přečtěte