Psion končí s vývojem handheldů

Chtěli jste si koupit Psiona? Tak spěchejte, Psion oznámil, že opouští oblast produktů pro spotřebitele a zaměřuje se jen na oblast podniků a školství.
Potíže Psionu se vlečou delší dobu, zejména v souvislosti s problémy okolo Symbianu, ztrátě klíčových partnerů při návrhu mobilních telefonů využívajících systém od Psionu a potížemi s odbytem kapesních počítačů na důležitém americkém trhu. Psion budou stát restrukturalizace 41 miliónů dolarů a bude muset propustit 250 zaměstnanců.

Nadále budou prodávány a servisovány aktuální produkty. Vývoj ale bude zaměřen na průmyslovou a podnikovou oblast, kde dominují NetBooky a průmyslové organizéry. Stávající Reva a Psiony tak nedostanou žádnou novou verzi a budou se prodávat, dokud zcela nezastarají.

Psion také ruší své plány na PDA s podporou Bluetooth, které mělo být uvedeno v druhé půlce roku. Důvodem je nerozvinutý trh Bluetooth produktů a Psion není v situaci, že by si mohl dovolit tuto oblast výrazněji dotovat s velmi dlouhodobou návratností.

Psion nedokázal solidně zareagovat na nástup Palmu a později Windows CE na trh a postupně podíl na trhu ztrácel. Na americkém trhu se mu stabilně nevedlo příliš dobře a tak se spojil s Diamond Multimedia, která prodávala Psion Revo pod svou značkou Diamond Mako. Toto ale skočilo neúspěchem, když prodej organizérů skončil hluboko pod očekáváním a Diamond (nyní SonicBlue) začal vyhrožovat, že se tyto přebytečné zásoby produktů pustí na evropský (tedy psionový) trh za dumpingové ceny.

Psion je tradičně silný v průmyslových počítačích a nemá tam prakticky výraznějšího konkurenta. To možná bude i důvodem, proč se chce výrazněji zaměřit právě na tuto oblast a odmítá dále krvácet v boji o osobní organizéry.

Váš názor Další článek: Aktuálně: Oskar se po výpadku v Praze a Čechách opět rozjíždí

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Psion, Vývoj, Handheld


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 11

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39