Psion Revo: postavte si adaptér na tužkové baterie

Na serveru ePOX Nu se objevil velmi zajímavý návod, jak obejít nevýhodu integrovaných akumulátorů v Revu. Stačí si udělat redukci, připájet pár kabelů a Revo může běžet i na tužkovky.

Zatímco Psion Series 5 a 5 MX používají pro napájení dvě tužkové baterie, Revo je napájeno vlastním Ni-MH akumulátorem, který lze vyměnit pouze v servisu a to nestojí málo. Pokud vám kapacita akumulátoru nestačí a často cestujete, zkuste nýhradní řešení: adaptér na tužkové baterie (nebo cokoliv jiného, co dává výstupní napětí 6 V).

Celý fígl spočívá v tom, že Revo má konektor pro externí nabíječku, která očekává napětí 6 V. Ty ale nemusí nutné dodávat jen nabíječka - stačí, když na patřičný konektor napojíte čtveřici tužkových baterií (každá po 1,5 V) tak, jak je vidět na obrázcích.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek

Celý postup je podrobně popsán na serveru ePOX Nu, škoda jen, že ne česky nebo anglicky. Podle obrázků se ale jistě šikovní z vás dopídí. V redakci jsme výrobu tohoto udělátka nezkoušeli.

Témata článku: Smartphony, Software pro mobily, Symbian, Baterie, Psion, Adaptér, Psion Series

Určitě si přečtěte

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

Huawei Mate 10 Pro: sexy mozek s umělou inteligencí [recenze]

** Špičkový smartphone s bezrámečkovým AMOLED displejem ** Výkonu je na rozdávání a prostor dostává umělá inteligence ** Nedostatky má také, ale nejsou tak závažné

10.  12.  2017 | Láska Jan | 33

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

Doogee Mix: bez rámečků a s velkou porcí paměti [recenze]

** Doogee Mix dostává bezrámečkový design do nižších cenových pater ** Zaujme také vysoká operační paměť 6 GB RAM a velké úložiště ** Vše kazí jen špatně odladěné prostředí a slabší fotoaparát

8.  12.  2017 | Miksa Martin | 14