Ptejte se: 55 otázek a odpovědí na téma MMS

MMS zprávy jsou jedním z nejdiskutovanějších témat poslední doby. Navštívili jsme on-line poradnu Oskara, kde jsme pro vás vybrali 55 otázek a odpovědí na téma MMS, které si můžete právě teď přečíst.
Ptejte se: 55 otázek a odpovědí na téma MMS

Žádný učený z nebe nespadl, říká se. Operátoři nabízejí spoustu služeb, ve kterých se občas přestáváme orientovat i my. Existuje neuvěřitelné množství tabulek, ceníků, podmínek a výjimek. Ještě že tu máme vstřícné infolinky, kde nám příjemní operátoři se vším poradí – alespoň se o to snaží. Oskar ovšem nabízí něco podobného i na webu, stačí navštívit Samoobsluhu a sekci Ptejte se Oskara, kde naleznete on-line otázky týkající se Oskarových služeb a odpovědi na ně. Vše je přehledně rozděleno do kategorií.

Proto nás napadlo, že vybereme většinu dotazů v souvislosti s nedávno představenou službou MMS a zveřejníme je v článku. Možná jste taky zákazníkem Oskara a chcete vyzkoušet MMSky. Následující informace vám tedy mohou pomoci.

Otázky se týkají jak konkrétní služby MMS u Oskara, tak obecných věcí okolo MMS, na své si tedy přijdou i zákazníci ostatních operátorů. Rozhodli jsme se zařadit i dotazy laického charakteru, které jsou každodenním čtenářům MobilManie jasné známé. My však chceme psát pro všechny, náš server nejen informuje, ale i komentuje a hlavně radí! Tak pojďme na to…


1. Zaktivoval jsem si službu FotoPošta MMS a dosud mi nezačaly chodit MMS zprávy z vaší nabídky MMS Koktejl.

MMS zprávy z promo akce MMS Koktejl vám začnou chodit přibližně do týdne po aktivaci služby FotoPošta MMS.

2. Co je to Moje MMS zaváděcí akce?

Zaváděcí akce Moje MMS umožňuje aktivaci balíčku deseti MMSek zdarma každý měsíc po dobu tří účtovacích období. Po třech měsících budete automaticky převeden na placený balíček za 90 Kč (bez DPH) měsíčně.

3. Proč zákazníkům není doručena notifikační SMS, když mají aktivní službu FotoPošta MMS, ale v současné době používají telefon, který nepodporuje MMS?

Posílání notifikačních SMS je podmíněno neaktivní službou FotoPošta MMS.

4. Funguje MMS pomocí GPRS? Jak se tato služba účtuje?

Ano, MMS se přenáší pomocí GPRS. Cena za MMS je však účtována za kus nebo-li za každou jednu odeslanou MMS zprávu. Nezáleží na velikosti dané MMS zprávy.

5. Jaký tvar má emailová adresa mého MMS Studia?

Adresa vašeho MMS Studia obsahující vaše telefonní číslo má tvar 420.......@mml.oskarmobil.cz.

6. Jaká je cena za odeslání jedné MMSky z MMS Studia?

Cena za odeslání jedné MMSky je 9,50 Kč (bez DPH) pro všechny tarify.

7. Platí se za MMS i paušál?

Ne, za samotnou službu FotoPošta MMS se neplatí paušál. Paušál se platí za službu MMS Studio, a to 40 Kč (bez DPH).

8. Nabízí nebo bude Oskar nabízet stejnou službu jako Eurotel, kdy lze poslat MMS a operátor ji převede do pohlednice a pošle adresátovi prostřednictvím České pošty?

Neustále zvažujeme zavedení nových služeb s využitím technologie MMS. Na trh je uvedeme, jakmile bude po nich dostatečná poptávka.

9. Chtěl bych dostávat MMS Koktejl, co pro to mám udělat?

Stačí, když si zaktivujete službu FotoPošta MMS a MMS Koktejl vám začne automaticky do týdne chodit na váš telefon.

10. Mohu posílat MMS v roamingu?

Ne, posílání MMS zpráv v roamingu dosud nenabízíme.

11. Mohu využít k posílání MMS v roamingu CSD?

Posílání MMS zpráv v roamingu dosud nenabízíme. Pokud použijete CSD, je to možné, ale tento způsob nedoporučujeme vzhledem k nákladům. Platíte za datový přenos přes vytáčené spojení.

12. Pokud pošlu ze Studia s MMS zprávou zvuk, přehraje se na telefonu?

Možnost přijímat MMS zprávy se zvukem záleží na cílovém telefonu a jeho softwarovém vybavení.

Témata článku: Operátoři, Vodafone, Zaváděcí akce, MMS, Téma

Určitě si přečtěte