Pustí se Sony znovu do tabletů? Napovídá to tutoriál v nové verzi aplikace fotoaparátu

Pustí se Sony znovu do tabletů? Napovídá to tutoriál v nové verzi aplikace fotoaparátu

Sony před několika lety ukončilo výrobu tabletů Xperia, které tehdy patřily do divize notebooků Vaio. Tu ovšem japonská firma odprodala a s ní skončila i produkce tabletů. Posledním modelem byl Xperia Z4 Tablet, který se prodával také na českém trhu a jehož startovací cena při uvedení v roce 2015 šplhala ke 20 tisícům korun.

Nyní to vypadá, že by se Sony mohlo k produkci tabletů vrátit, nebo o ní minimálně v nějaké fázi uvažovalo. Napovídá to tutoriál v aplikaci Sony Camera v nové verzi 2.1.A.0.31, informuje portál XperiaBlog.net. Obrázky obsažené v instalačním APK balíku ukazují tablety o velikosti 8 a 10 palců, a umístění čoček fotoaparátů na jejich tělech.

Klepněte pro větší obrázek
Umístění kamera a gesta, kterými se má ovládat aplikace v tabletech Xperia. Ale kterých, když Sony žádné nevyrábí a poslední Xperia Z4 Tablet je tři roky starý?

Na uvedení nových tabletů pod hlavičkou Sony bychom si přesto tak úplně nevsadili. Trh s tablety celkově po dobu několika let klesá a ani zavedení hráči jako Apple, Samsung nebo Lenovo to na něm se svými modely nemají snadné. Sony tak možná jen ponechalo v aplikaci průvodce pro zařízení, která nakonec ani nebude vyrábět.

Mají smysl tablety ve školách?

Váš názor Další článek: Huawei odstartoval předobjednávky špičkového P20 Pro. První kupující dostanou náramek jako dárek

Témata článku: Sony, Tablety, Aplikace, Spekulace, Xperia, Fotoaparát, Xperiablog net, Startovací cena, Japonská firma, Zavedený hráč, Tutoriál, Instalační apk, Poslední model, Nová verze, Český trh, Verze, Son, Verze aplikace, Nový tablet


Určitě si přečtěte

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Jak správně dobíjet baterie současných mobilů? Pozor na zastaralé návyky

Baterie v mobilních zařízeních se vyvíjejí, i když možná ne tak rychle jako některé jiné komponenty. Přesto už s dnešními články není žádoucí pracovat jako kdysi s NiCd bateriemi.

Jan Láska | 113

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9