Pustí se Sony znovu do tabletů? Napovídá to tutoriál v nové verzi aplikace fotoaparátu

Pustí se Sony znovu do tabletů? Napovídá to tutoriál v nové verzi aplikace fotoaparátu

Sony před několika lety ukončilo výrobu tabletů Xperia, které tehdy patřily do divize notebooků Vaio. Tu ovšem japonská firma odprodala a s ní skončila i produkce tabletů. Posledním modelem byl Xperia Z4 Tablet, který se prodával také na českém trhu a jehož startovací cena při uvedení v roce 2015 šplhala ke 20 tisícům korun.

Nyní to vypadá, že by se Sony mohlo k produkci tabletů vrátit, nebo o ní minimálně v nějaké fázi uvažovalo. Napovídá to tutoriál v aplikaci Sony Camera v nové verzi 2.1.A.0.31, informuje portál XperiaBlog.net. Obrázky obsažené v instalačním APK balíku ukazují tablety o velikosti 8 a 10 palců, a umístění čoček fotoaparátů na jejich tělech.

Klepněte pro větší obrázek
Umístění kamera a gesta, kterými se má ovládat aplikace v tabletech Xperia. Ale kterých, když Sony žádné nevyrábí a poslední Xperia Z4 Tablet je tři roky starý?

Na uvedení nových tabletů pod hlavičkou Sony bychom si přesto tak úplně nevsadili. Trh s tablety celkově po dobu několika let klesá a ani zavedení hráči jako Apple, Samsung nebo Lenovo to na něm se svými modely nemají snadné. Sony tak možná jen ponechalo v aplikaci průvodce pro zařízení, která nakonec ani nebude vyrábět.

Mají smysl tablety ve školách?

Váš názor Další článek: Huawei odstartoval předobjednávky špičkového P20 Pro. První kupující dostanou náramek jako dárek

Témata článku: Sony, Tablety, Spekulace, Aplikace, Fotoaparát, Xperia, Japonská firma, Startovací cena, Nov, Český trh, Tutoriál, Poslední model, Nová verze, Nový tablet, Zavedený hráč, Verze, Instalační apk, Son, Verze aplikace, Xperiablog net


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

RECENZE: Nokia 7 Plus — takhle se zadělává na bestseller

** Nokia 7 Plus je smartphone vyšší třídy s rozumnou cenovkou. ** Lákadlem je čistý Android, skvělá výdrž i fotoaparát Zeiss ** Bonusem je dostatek výkonu i paměti

Martin Miksa | 61