Quake na Pocket PC

Pokud máte iPaq nebo Casio E-115 a vyšší, můžete se vrhnout do hraní Quaku i na cestách.
Pokud máte iPaq nebo Casio E-115 a vyšší, můžete se vrhnout do hraní Quaku i na cestách.

Výkonné procesory v Pocket PC počítačích začínají ukazovat své možnosti. Už nemusíte jen plánovat schůzky nebo poslouchat MP3, můžete hrát i pořádné hry, jako je například Quake.

Klepněte pro větší obrázek

PocketQuake je podporován v současnosti pouze na procesorech StrongARM (Compaq iPaq) a MIPS (Casio). Je také třeba podotknout, že jeho nároky na výkon systému jsou velmi vysoké. Protože Quake je plně 3D aplikace a matematické operace v plovoucí řádové čárce nepatří k silným stránkám kapesních počítačů, je výkon v snímcích za sekundu hluboko pod plynulými 25 snímky. Udávané rychlosti se pohybují v nejlepších případech okolo 8 snímků za sekundu, pomalejší Casia jsou často pod pěti snímky za sekundu. Přesto je tento Quake alespoň trochu hratelný a má řadu příznivců.

Klepněte pro větší obrázek

Vtipně je vyřešeno využití obrazovky Pocket PC. Quake podporuje i natočení displeje na ležato, a tak je pro grafiku více místa. Můžete si vybrat, na které straně chcete mít ovládání. Pro pohyb se využívají standardní tlačítka, dokonce je podporováno rozhlížení se pomocí myši. Pochopitelně k Pocket PC myš nepřipojíte, ale zase má dotykový displej. Zapíchnete tedy tužku do displeje a pohybujete se požadovaným směrem.

Klepněte pro větší obrázek

PocketQuake vyžaduje v paměti nejméně 7 MB volného prostoru a sám zabírá okolo 9 MB. Může být proto nainstalován a spouštěn z paměťové karty. Jde to i bez ní, ale příliš mnoho dalších aplikací do systému nevložíte.

Klepněte pro větší obrázek

V současné době je PocketQuake ve verzi 0.04 beta, má tedy před sebou ještě velkou cestu. Je ale k dispozici zdarma, takže vyzkoušení vás bude stát jen váš čas.

Klepněte pro větší obrázek

Pokud nemáte tak výkonný procesor a chcete hrát klasiku s vyšším počtem snímků za sekundu, vyzkoušejte Doom4CE. Má menší nároky na systém, k dispozici je i pro HP Jornadu 820 (Windows CE s rozlišením 640x480) a je slušně hratelný. Obrazovku nicméně využívá jen z poloviny, na PocketPC nepodporuje natočení jako PocketQuake.

Váš názor Další článek: Paegas: mobily od března levněji

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Pocket

Určitě si přečtěte