Quake2 pro PocketPC už za pár dnů

Ve středu 16. ledna bude do světa vypuštěna portace druhé verze oblíbené střílečky Quake 2 včetně hry pro více hráčů pro kapesní počítače se systémem PocketPC. Autor právě pracuje na dokončení první verze hry.

Autor portace, Dan East, už má za sebou několik úspěšných předělávek her od ID Software - Pocket Wolf3D a Pocket Quake; obě tyto hry si můžete stáhnout přímo ze Živě v sekci Soubory. O hře Pocket Quake jsme navíc už na Živě docela podrobně psali. Obě hry jsou určeny pro kapesní počítače s procesory StrongARM a MIPS a s operačním systémem PocketPC. Mimochodem, pro Pocket PC nechybí ani klasický Doom, ten pod názvem Doom4CE najdete na webu Jimmy's Windows CE Software včetně seznamu podporovaných kapesních počítačů.

Tip: Ani majitelé Palmů nejsou ochuzeni o Doomovky. Před necelými dvěma lety jsme psali o hře Dreadling, která sice kvalit Pocket Quaka nedosahuje, ale zábava je to docela slušná.

Ale od historie k současnosti. Další novinkou z dílny Dana Easta je Pocket Quake 2, který má být podle serveru PocketQuake uveden tuto středu 16. ledna. Kromě běžné funkcionality by měla běžet i síťová hra, takže si budete moci zahrát i s kamarádem. Stejně jako u pQ1 i druhý díl podporuje natočení kapesního počítače o devadesát stupňů, aby byla využita celá plocha displeje; zde samozřejmě mluvím o verzích bez klávesnice, které mají displej „na výšku“.

Zatímco kvalita vykreslování je podle autora velmi dobrá, s rychlostí už to tak slavné není. Na otevřených prostranstvích s mnoha detaily padá frekvence zobrazování snímků na 5 fps. V dalších verzích slibuje vyšší rychlost snížením kvality obrazu - je jasné, že je důležitější svižná hra než hezké textury.

Pokud se chcete o chystané novince dozvědět více informací, projděte si diskuse na serveru PocketMatrix.

Na závěr už jen dva obrázky, které jsem na serveru PocketQuake našel.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily

Určitě si přečtěte

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

Jak dostat hudbu do iPhonu a neplatit za to

** iTunes už není taková hrůza, mp3 skrz něj totiž prohnat musíte ** Máte-li sbírku CD z dob minulých, můžete je poslouchat i v iPhonu ** Otázka je, zda vám všechna ta námaha stojí za 149 Kč měsíčně...

Dnes | Pospíšil Aleš | 2

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

Huawei Mate 10: Se špičkovým hardwarem a umělou inteligencí na palubě

** Huawei dělá krok do budoucnosti, Mate 10 má koprocesor pro umělou inteligenci. ** Modely jsou tři, všechny jsme je v Mnichově vyzkoušeli. ** Rozptyl cen je značný: 10 až 21 tisíc, a to nepočítáme Porsche design.

Včera | Láska Jan, Miksa Martin | 57

Tak nám zabili mobilní Windows

Tak nám zabili mobilní Windows

** Mobilní Windows a lumie umíraly už několik let ** Teď to přiznal i samotný Microsoft ** Už s nimi nepočítá, průšvih to ale není

15.  10.  2017 | Polesný David, Čížek Jakub | 84


komerční sdělení

Komerční sdělení