Quake2 pro PocketPC už za pár dnů

Ve středu 16. ledna bude do světa vypuštěna portace druhé verze oblíbené střílečky Quake 2 včetně hry pro více hráčů pro kapesní počítače se systémem PocketPC. Autor právě pracuje na dokončení první verze hry.

Autor portace, Dan East, už má za sebou několik úspěšných předělávek her od ID Software - Pocket Wolf3D a Pocket Quake; obě tyto hry si můžete stáhnout přímo ze Živě v sekci Soubory. O hře Pocket Quake jsme navíc už na Živě docela podrobně psali. Obě hry jsou určeny pro kapesní počítače s procesory StrongARM a MIPS a s operačním systémem PocketPC. Mimochodem, pro Pocket PC nechybí ani klasický Doom, ten pod názvem Doom4CE najdete na webu Jimmy's Windows CE Software včetně seznamu podporovaných kapesních počítačů.

Tip: Ani majitelé Palmů nejsou ochuzeni o Doomovky. Před necelými dvěma lety jsme psali o hře Dreadling, která sice kvalit Pocket Quaka nedosahuje, ale zábava je to docela slušná.

Ale od historie k současnosti. Další novinkou z dílny Dana Easta je Pocket Quake 2, který má být podle serveru PocketQuake uveden tuto středu 16. ledna. Kromě běžné funkcionality by měla běžet i síťová hra, takže si budete moci zahrát i s kamarádem. Stejně jako u pQ1 i druhý díl podporuje natočení kapesního počítače o devadesát stupňů, aby byla využita celá plocha displeje; zde samozřejmě mluvím o verzích bez klávesnice, které mají displej „na výšku“.

Zatímco kvalita vykreslování je podle autora velmi dobrá, s rychlostí už to tak slavné není. Na otevřených prostranstvích s mnoha detaily padá frekvence zobrazování snímků na 5 fps. V dalších verzích slibuje vyšší rychlost snížením kvality obrazu - je jasné, že je důležitější svižná hra než hezké textury.

Pokud se chcete o chystané novince dozvědět více informací, projděte si diskuse na serveru PocketMatrix.

Na závěr už jen dva obrázky, které jsem na serveru PocketQuake našel.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

Váš názor Další článek: Nové reklamy Nokie: něco se na nás chystá!

Témata článku: Windows, Smartphony, Software pro mobily, Pocket, Pár

Určitě si přečtěte