Qualcomm chce docílit delší výdrže telefonů

Výrobce čipsetů Snapdragon koupil společnost specializující se na efektivní správu energie. Můžeme se těšit na lepší výdrž telefonů a tabletů?
Qualcomm chce docílit delší výdrže telefonů

Hlavní marketingová lákadla současných mobilních telefonů jsou jejich výkonné procesory. Většina mobilních výrobců (až na Samsung) si je sama nevyrábí, nakupuje součástky od jiných společností. Hlavními současnými dodavateli jsou Texas Instruments, Nvidia, ST-Ericsson a Qualcomm. Právě poslední jmenovaný se nyní rozhodl udělat další krok kupředu v konkurenčním boji. Koupil totiž společnost Summit Microelectronics. Ta se specializuje na obor „power managment“, tedy na co nejefektivnější využívání baterií.

Každá ušetřená jednotka energie v telefonech se počítá. Ty tam jsou doby, kdy jsme museli telefony nabíjet jedenkrát do týdne. Dnes jsme rádi, když telefon vydrží na jedno nabití dva dny. Qualcomm touto akvizicí může získat důležitou výhodu. Summit Microelectronics totiž drží patenty na několik zajímavých technologií. Jednou z nich je i technologie programovatelných elektrických integrovaných obvodů. Ta se již dnes objevuje v řadě tabletů, mobilních telefonů nebo elektronických čteček, v nichž napomáhá rychlejšímu dobíjení.

Klepněte pro větší obrázek
Qualcomm je mimo jiné dvorním dodavatelem čipsetů pro chystané smartphony s Windows Phone 8

Dále se v patentovém portfoliu nachází technologie FlexCharge, která umožní automatickou detekci elektrického zdroje. Vylepšená technologie FlexCharge+ přidává navíc automatické přizpůsobení se zdrojům s různým napětím (AC adaptéry, kabely USB 2.0/3.0, nabíječky v autě). TurboCharge+ technologie pak umožní funkce jako automatickou kompenzaci napětí a další bezpečnostní opatření. To vše dohromady se u podporovaných přístrojů výsledně projeví o 30 až 50 procent rychlejším nabíjením..

Jak se uvedená akvizice projeví na implementaci do čipsetů Snapdragon od Qualcommu? Na to si budeme muset ještě nějakou chvíli počkat. Jisté však je, že podobné aktivity výrobců jsou pro dobro všech uživatelů.

Diskuze (25) Další článek: T-Mobile spustí zcela nový web, samoobsluhu a vydá se na Twitter

Témata článku: Smartphony, Technologie, Qualcomm, Výdrž, Telefon, Podporovaný přístroj, Vylepšená technologie


Určitě si přečtěte

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Jakub Vrbacký]

** Donedávna jsem používal Windows 10 Mobile, změna bolela ** Co není na očích, neexistuje, takže mám jedinou plochu ** Důležitým pomocníkem je Nova Launcher s bohatým nastavením

Jakub Vrbacký | 29

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

Aplikace pro Android, bez kterých nedokážu žít [Milan Měchura]

** Do telefonu si instaluji vždy zhruba padesátku aplikací ** Nejčastěji jsou zastoupeny aplikace pro sport a zpravodajství ** Najdou se však i některé nešvary (hry), kterými si občas krátím čas

Milan Měchura | 14

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Předpověď počasí od Českého hydrometeorologického ústavu slibuje nejpřesnější data

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) už nedodává pouze data, má dvě aplikace pro Android Těšit se můžete na jednoduché uživatelské rozhraní a dostatek informací Chybí naopak jakékoliv možnosti nastavení a postrádáme také widgety

Filip Kůžel, Jozef Cmar | 9