Quanta TCC Q285 s barevným displejem: nový mobil Siemensu?

TCC Q285 je špičkové Véčko s velkým barevným displejem. Podle informací, které se objevily na Internetu, by měl právě tento mobil představit Siemens na letošním CeBITu. Máme pro vás mnoho fotografií včetně detailů špičkového displeje. Oživeno: šest nových fotografií!
Quanta TCC Q285 s barevným displejem: nový mobil Siemensu?
Kapitoly článku

Konečně někdo přišel s integrovanou anténou v rozevíracích telefonech véčkového typu. Nebyl to nikdo z velkých výrobců mobilních telefonů, ale je to výsledek spolupráce tchajwanského operátora TCC a firmy, vyrábějící hardware, notebooky a také mobilní telefony, Quanta Computer. Integrovaná anténa mobilu moc sluší, jen si neodpustím srovnání, které se nabízí při pohledu na mobil: mušle.

Než zabloudíte k fotografiím, něco málo o vybavení telefonu: Telefon je určen pro sítě GSM a umí pracovat celkem ve třech pásmech (900, 1800 a 1900 MHz). Nepřehlédnutelnou součástí je velký barevný displej o rozměrech 160 x 120 pixelů. Škála barev, kterou dokáže zobrazit se rovná číslu 4096. Šíři barevných schopností využijete při stahování pestrého pozadí displeje, a to buď z Internetu nebo z počítače pomocí kabelu. Pro stahování přijde vhod technologie GPRS, ta je přínosem i pro wapový prohlížeč ve verzi 1.2.1. Pro práci s obrázky a melodiemi v textových zprávách se bude hodit standard EMS.

Rozměry mobilu jsou velmi kompaktní, jen 89 x 47 x 22,5 milimetrů, hmotnost pak okolo 100 gramů. Předpokládaná cena se pohybuje okolo 15 000 korun.

Poznámka: Podle informací, které se objevily na serveru Mobil.cz, by tento mobil mohl být novinkou, kterou představí na CeBITu Siemens. Zatím ale nemáme nic oficiálně potvrzené, do CeBITu si holt budeme muset počkat.

Klepněte pro větší obrázek
TCC je jedno z prvních Véček bez antény;
konečně se mobily tohoto typu zbavily ošklivých proutků.

Klepněte pro větší obrázek
TCC je opravdu hezký mobil. Jeho hlavním benefitem je velký barevný displej.

Klepněte pro větší obrázek
Jakpak se asi vkládá karta SIM? ;-)

Klepněte pro větší obrázek
Přední kryt je výměnný. Kdo se chce odlišit, má možnost.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Hezké, hezké a ještě jednou hezké.

Klepněte pro větší obrázek

Klepněte pro větší obrázek
Krabička k pohledání včetně poutka na šňůrku.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek
Klávesy jsou velké a dobře se mačkají.

Klepněte pro větší obrázek
Srovnání se dvěma exkluzivními Véčky: uprostřed Samsung, vpravo známá Motorola V.60.

Klepněte pro větší obrázek
A ještě jedno srovnání, tentokrát z jiného pohledu.

V další kapitole najdete osm fotografií displeje.


Poznámka: Fotografie nám poskytl Paul Matt, který je autorem serveru Threegmobile. Svolení publikovat tyto fotografie dal pouze nám, takže nikde jinde na Internetu byste je neměli v této podobě nalézt. Další fotografie tohoto mobilu najdete právě na tomto serveru.

Témata článku: Siemens, Displeje, Mobil, Nový mobil, Displej, Barevný displej

Určitě si přečtěte