Quantum of Solace a Madagaskar 2 (Java hry)

James Bond v akci má k dispozici jedinečný bojový systém. Potkejte se se známými zvířaty v oficiální hře filmu Madagaskar 2.

V dnešním herním okénku se podíváme mimo jiné na dvě hry, které jsou vytvořeny podle filmové předlohy. Tou první je Quantum of Solace, kde si samozřejmě v kůži Jamese Bonda zabojujeme proti tradičním "bad guys". Druhá hra byla stvořena podle animovaného dětského trháku Madagaskar 2. Poté si užijeme velmi povedený bowling a na závěr tu pak máme tvořivou hru od Gameloftu Wonder Blocks. Hry by měly být podporovány většinou v současnosti prodávaných i starších telefonů. Pokud si nejste jisti, zda je vybraná hra určena pro váš typ mobilu, ověřte si tuto skutečnost podle návodu v závěru článku.

Klepněte pro větší obrázek

Autor: Jan Šťastný


Quantum of Solace

Bond. James Bond. Jedno z nejslavnějších jmen historie, které stvořil britský autor detektivních románů Ian Fleming se opět objevuje na scéně a nyní i v mobilní hře. Hra která má název stejný jako nejnovější film, který právě v těchto dnech můžete vidět i v našich kinech, tedy Quantum of Solace. Vžijete se tak do role lamače ženských srdcí a milovníka suchého Martini, Jamese Bonda. Jako neohrožený agent tajné agentury MI6 s krycím jménem 007 si tak vyzkoušíte jaké to je, honit zločince po střechách a přitom se vyhýbat kulkám z jeho pistole a nebo třeba tajně infiltrovat rezidentské sídlo boháče, ve kterém jsou po zuby ozbrojené stráže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek

K tomu vám budou napomáhat různé zbraně v čele s pistolí, kterou potom v klidu schováte pod sako a nebo s více úderným, ale zato hůře schovatelným SMG. Na boj na blízko budete mít samozřejmě své tvrdé pěsti a ne jednou jich budete muset využít. Zloduchové jsou však všeho schopni a tak jistě nepohrdnete možností schovávat se za různé krabice a zpoza jich poté střílet. Kdo si zase libuje v tiché akci, bude nadšen stealth misemi, ve kterých zalezete do tmavého výklenku a poté tiše zneškodníte procházející stráž. Celá hra hýří dobrými nápady a pěkným grafickým zpracováním a na první pohled poznáte, že se jedná právě o neohroženého agenta 007, neboť má i v těch nejnepříjemnějších situacích vždy ještě eso v rukávu. Příběh přesně kopíruje filmovou předlohu a tak zažijete opravdové Bondovské dobrodružství. A teď prosím vodku-martini, protřepat-nemíchat.

Quantum of Solace (akční, bojová):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HUHYG na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Madagaskar 2

Není tomu tak dlouho, co jste měli možnost toto druhé pokračování poměrně úspěšného animovaného filmu vidět i v kinech a nyní si také můžete vyzkoušet hru se svými oblíbenými hrdiny. Vyzkoušíte si tak putování v kůži hned dvou zvířátek z filmu a to za lva Alexe a zebru Martyho, kterým v anglickém originále propůjčili své hlasy Ben Stiller a Chris Rock. Hra (stejně jako samotný film) sází očividně především na naše nejmladší a tak je hraní poměrně jednoduché a bez zádrhelů. Napříč několika levely se tak dostane zkušenější hráč určitě rychle, nicméně pro casual hráče, či pro menší děti je obtížnost nastavena ideálně.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Se svými hrdiny tak budete proskakovat z úrovně do úrovně a stále se budou objevovat nové a nové věci, které se budete muset naučit zvládat. Když například lev Alex bude chtít přebrodit řeku, využije k tomu kládu, která se však bude kývat a tak mačkáním tlačítek 4 a 6 mu budete pomáhat s udržením rovnováhy. Nechybí ani populární lezení a hopsání přes liány a podobně psí kusy. Když se třeba ocitnete v situaci kde chybí část půdy a vy se přesto musíte dostat na druhý konec, pomůžou zavěšení kamarádi opičky, které vás chytí a na vás potom bude je řádně rozhoupat, aby se váš hrdina dostal bezpečně na druhou stranu. Za zebru Martyho si asi užijete přeci jen více srandy, už jen proto, že Marty chodí jen po zadních, což vypadá při nejmenším komicky. Graficky je hra zpracovaná kouzelně a odpovídá také grafickému kabátu filmu. Zvuky jsou spíše na doplnění, ale rozhodně také neurazí. Tato hra, ač na to možná na první pohled nevypadá, je však poměrně zábavným kouskem, který pobaví a neurazí. Ideální potom na zabavení vaší ratolesti při delší cestě nějakým dopravním prostředkem.

Madagaskar 2 (plošinovka):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HAMUM na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

AMF Bowling Deluxe

Před sebou máme velmi povedenou hru od vývojářů z GLU, kteří se snažili přivést nám ten opravdu nejlepší bowlingový zážitek. Hra nabídne hned několik režimů. V případě, že si chcete jen tak pro radost zaházet, využijete jistě Rychlý mód. Pokud však chcete zkusit hlavní část celé hry, určitě si vyberete World Map a na různých místech po celém světě se budete zúčastňovat jednotlivých turnajů. Cílem je samozřejmě každý z nich vyhrát. Zvýšit přesnost si pak můžete natrénováním dalšího modu přístupného z hlavního menu a tím Preciznost, tedy Přesnost. Zde se vám označí jen určité kuželky, které poté musíte trefit. Komu však ani toto nebude stačit, může spustit multiplayer, který se hraje způsobem jednou první hráč, poté druhý hráč. Mobil tak bude putovat z jedné ruky do druhé a vy se budete dobře bavit.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek 

Hlavní devízou celé hry je World Map, která vás neustále motivuje k dalšímu a dalšímu hraní, protože ze začátku hry nejsou zpřístupněny zdaleka všechny turnaje. Také můžete plnit speciální úkoly, jako srazit několik kuželek najednou a podobně. Grafika je odvedená parádně a pochvalu zaslouží především kamera, která není zavěšená za vámi, ale jakoby vedle vaší pravé ruky, kterou také házíte. Po vyslání koule z vašich rukou se kamera přepne a bude snímat přesnou dráhu vámi vhozené koule. Poté už se jen objeví počet sestřelených kuželek. Kdo tak má rád tento sport, rozhodně si tuto hru zamiluje. Kdo nemá, může alespoň vyzkoušet a kdoví, třeba potom dostanete chuť si bowling zahrát i v reálném životě.

AMF Bowling Deluxe (sportovní):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HSYMF na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)

Wonder Blocks

Krásná pohádková grafika, výborná až návyková hratelnost a především dobrý nápad. To jsou hlavní plusy této hry. Ač je to nezvyklé začínat právě s výčtem kladů, tentokrát jsem si to neodpustil. A to proto, abyste se nenechali odradit obrázky a četli dále. Na první pohled se totiž může zdát, že se jedná o infantilní dětskou skládačku, kterou zvládne každý. To by byla ale velká chyba, protože ač se očividně autoři zaměřili na nejmladší hráčské osazenstvo, to své si zde určitě najdou i starší pařani. A o co vlastně jde? Budete stavět, stavět a zase stavět. Ne však jen tak něco. Budete se totiž podílet na světoznámých stavbách, jako je třeba Taj Mahal, nebo Velká Čínská Zeď. Nebudete však stavět přímo tyto stavby, budete se na nich svým způsobem spíše podílet. Každá kapitola totiž obsahuje jednu z těchto staveb a ta se potom dělí ještě na několik kol. Až při správném dokončení celé kapitoly se dostanete do další.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Herních mechanizmů je několik a nemá cenu tu všechny vyjmenovávat, ale ten řekněme nejklasičtější je, že budete stavět na sebe kostky tak, aby nespadly, přičemž pod vámi je voda a na poslední vámi přidané kostce je jakási postavička a vaším cílem je; stavět tak rychle, aby se postavička neutopila. Nebo třeba budete muset házet kostičky na hýbající se plošinky, abyste se dostali do předepsané výšky. Mne zase například nejvíce k srdci přirostlo kolo, kde jsem musel kostky stavět do určitých geometrických tvarů, to je velmi nápadité, avšak v pozdějších kolech už poměrně náročné. Vůbec celá náročnost hry je ze začátku opravdu nízká, že ji zvládnete s prstem v nose, poté však ale pomalu přituhuje a závěr už přeci jen vyžaduje poměrně rychlé prsty. Naštěstí se vše dá zvládnout a tak hru dokončí i mladší hráči. Ke grafice se nemá moc cenu vyjadřovat, vidíte ji na přilehlých obrázcích, ale jak jsem již zmiňoval na začátku: nenechte se odradit dětskou grafikou a hru si vyzkoušejte, uvidíte, že se budete dobře bavit.

Wonder Blocks (logická):

  • k získání hry pošlete SMS ve tvaru CPS HLMGF na číslo 900 09 80 (cena 80 Kč)


Doplňující informace

Hry jsou v češtině nebo slovenštině, může se ale stát, že pro váš mobil nejsou lokalizovány. V tomto případě vám bude doručena anglická verze.

Pro zjištění podpory vybraného obsahu vaším telefonem pošlete SMS s textem:

STAHNU[mezera]KOD na číslo 900 09 03 (cena za SMS je 3 Kč)

KOD je pětipísmenný objednací kód a je uveden u každé nabídky. 

Příklad: STAHNU HABCD

Cena za stažená data se řídí dle ceníku vašeho mobilního operátora. Před stažením si zkontrolujte, zda máte dostatek volné paměti v telefonu. Telefon musí mít aktivován a správně nastaven WAP, telefony Siemens navíc nastaven i tzv. Java profil – pomůže vám infolinka vašeho mobilního operátora. V případě objednávky na nepodporovaný telefon vám MobilBonus hru zdarma vymění za jinou.

Technicky zajišťuje MobilBonus, s. r. o., help@mobilbonus.cz, infolinka +420 777 717 535 (Po–Pá 8:00–16:00).

Váš názor Další článek: E-Ink Vizplex: když displej neinformuje, ale dekoruje

Témata článku: Software pro mobily, Hry, Blocks, Marty, Speciální úkol, Madagaskar, Sako, Psí kus, Druhý hráč, Druhý konec, Velká chyba, Mad, Java


Určitě si přečtěte

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

Vybrali jsme 11 smartphonů s nejvýhodnějším poměrem ceny a výkonu

** Hledáme smartphone, který nestojí jmění, ale přitom je kvalitní ** Podle hlediska ceny a výkonu jsme vybrali 11 nejvýhodnějších modelů ** Připravte si šest až čtrnáct tisíc korun

Jan Láska | 59

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Xiaomi Amazfit 2 Stratos: Šlape na paty nejlepším sportovním hodinkám, cenou je rozdrtí

Nástupce původního modelu Amazfit podražil a vrhá se tak do nelehkého boje s konkurencí, která za příplatek několika stovek, nabízí o hodně víc funkcí.

Ondrej Papánek | 17

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

RECENZE: Honor 7A — dobrá volba, když nechcete utrácet

** Honor 7A je ideální smartphone pro děti či začátečníky ** Nestojí moc a systém na něm jede hezky plynule ** Má rozumně nastavené parametry, zabezpečení a hezké barvy **

Jakub Vrbacký | 20

RECENZE: Samsung Galaxy A7 (2018) — Tři oči vidí víc

RECENZE: Samsung Galaxy A7 (2018) — Tři oči vidí víc

** Samsung se poprvé pouští do světa trojitých fotoaparátů, u následného modelu však přidá ještě jednu čočku ** Jeho prvotina spadá do střední třídy, takže budete muset udělat několik kompromisů ** Tři čočky pomůžou s focením budov a s věrohodnějším rozmazáním portrétových snímků

Martin Chroust | 43

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

RECENZE: Huawei Nova 3i — když se po hvězdě zrodí i hvězdička

** Levnější odvozenina od Huawei Nova 3 má jen málo ústupků ** Zařadila se však do plného rybníka konkurence, včetně té vlastní ** Doufejme, že jí to nesrazí vaz, jedná se o povedený smartphone

Jakub Vrbacký | 31