Raiffeisenbank si chválí platby mobilem. Její zákazníci uskutečnili už milion transakcí

Raiffeisenbank si chválí platby mobilem. Její zákazníci uskutečnili už milion transakcí

Raiffeisenbank spustila v Česku placení mobilem teprve nedávno. V září mohli majitelé smartphonů s Androidem začít používat aplikaci RaiPay, zákazníci s iPhony nebo Apple Watch se prostřednictvím služby Apple Pay přidali v polovině října. Banka uvádí, že zájem zákazníků je velký. Některou ze služeb využívá 50 tisíc klientů, kteří už takto uskutečnili dohromady přes milion plateb.

Konkrétně platby mobilem využívá 7 % klientů banky, kteří do RaiPay a Apple Pay přidali více než 65 tisíc debetních i kreditních karet Mastercard. Nejvíce plateb klienti uskuteční v pátek odpoledne, naopak nejméně v neděli. Denně provedou v průměru 25 tisíc plateb a průměrná částka platby je 500 korun u RaiPay a 560 korun u Apple Pay. Klienti doposud zaplatili mobilem zboží v ceně více než půl miliardy korun. Poměr zákazníků RaiPay a Apple Pay je u „Raiffky“ 1 : 3.

Diskuze (17) Další článek: Xiaomi v Česku posiluje, brzy z něj může být tržní dvojka

Témata článku: Android, Apple Watch, Statistika, Bezkontaktní platby, MasterCard, Platba mobilem, Apple Pay, Mobilní platby, Raiffeisenbank, Transakce, Zak, RaiPay, Plát, Česká republika, MOBI, Zákazníci, Klient, Mobil, Platba, Milión transakcí


Určitě si přečtěte