Rakouska bomba! – TelMe T919

O tom, že i konkurence nespí, se přesvědčí mnohé věhlasné značky na mobilním trhu. Stačí, když navštíví stránky rakouského TelMe. Jejich nový model má předpoklady stát se králem MMSkových telefonů.
Rakouska bomba! – TelMe T919

Naši jižní sousedé se opět vytáhli. Představili totiž zbrusu nový mobilní telefon, který je připraven na novodobou multimediální éru. Pojďme si jej představit podrobněji.

Pozor, vyletí ptáček

Konstrukce telefonu je podobná severskému modelu Sony Ericsson P800, se kterou má společný zejména velký dotykový displej. Displej je samozřejmě barevný s rozlišením 256 x  118 pixelů. Se samotnou barevností je to horší, ale po pravdě – komu by nestačilo 32 768 barev. Rozměry nového mobilu – komunikátoru jsou 120 x 52 x 25 mm, tedy více než sympatické. Displej dovoluje zobrazit obsah podle potřeby, buď klasicky horizontálně nebo vertikálně. Dotykový displej bude hlavní a stěžejní části mobilu. Nejen, že se přes něj ovládají veškeré funkce mobilu, ale budeme na něm kontrolovat pořízené snímky. T919 totiž obsahuje integrovaný digitální fotoaparát s rozlišením 352 x 288 pixelů.  Fotoaparát je nepsanou povinností všech MMSkových telefonů, jakým je i rakouský model.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

S Li-Ion baterii o kapacitě 900 mAh vydrží mobil při životě až 320 hodin a hovořit s ním lze asi 180 minut. Velký kus energie si bere barevný displej a proto se nelze divit, že jsou to hodnoty podprůměrné.

Ranní Eminem

Mobil se může pochlubit jednou novinkou, kterou u konkurence jistě nenajdete – podle výrobce obsahuje velký reproduktor. Ten má zajistit kvalitní poslech skladeb ve formátu Mp3. Hudbu ve formátu Mp3 lze ukládat jednak přímo do paměti telefonu nebo na paměťovou kartu MMC. Zajímavostí je možnost zvolit jednu Mp3 skladbu, coby ranní budíček.  Repráček jistě uživíte i při poslechu polyfonního vyzvánění, které telefon podporuje. Uvnitř najdete připravených dvacet skladeb, ale pokud by vám to nestačilo, můžete si ostatní vytvořit ve vestavěném skladateli.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

T919 podporuje technologii GPRS třídy 10, kterou využijete převážně při brouzdání WAPem. O přítomnosti webového prohlížeče se výrobce nezmiňuje. Kromě MMS zpráv, kde GPRS rovněž přijde vhod, si můžete s okolním světem dopisovat pomocí EMS zpráv nebo elektronickou poštou. Klient pošty v telefonu podporuje základní protokoly PO3 a IMAP4. Ke každému emailu lze připojit soubor s koncovkou txt, doc, bmp, jpg a gif. Stejné formáty dokáže klient i prohlížet. Po stránce organizační je T919 vybaven dostatečně. Vestavěné PIM aplikace uspokojí asi každého. Jak velká je vnitřní paměť nevím, ale výrobce zaručuje uložení nejméně jedné tisícovky kontaktů. Synchronizace s daty na stolním počítači je zajištěna pomocí IrDA portu  nebo v případě nutnosti také synchronizačním kabelem.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Z dalších zajímavých aplikací vyzdvihněme foto album. To se vzhledem k přítomnosti kamerky dalo očekávat.

Témata článku: Sony Ericsson P800, Bomba