Rakousko: 1000 minut, zpráv a megabajtů za 200 Kč

Tarif rakouského virtuálního operátora tele.ring je nevšední tím, že za neprovolané minuty vrací zákazníkům peníze. Provoláte málo = zaplatíte méně.
Rakousko: 1000 minut, zpráv a megabajtů za 200 Kč

Jde o nabídku virtuálního operátora tele.ring, který využívá síť T-Mobilu. Krom klasického přídělu volných jednotek je tento tarif jménem Basta Max nevšední tím, že pokud neprovoláte, bude vám odpuštěna část paušálního poplatku. Každých neprovolaných 100 minut dopropisuje tele.ring zpět zákazníkovi částkou 20 eurocentů, tedy pěti českými korunami. Takže pokud například provoláte jen 500 minut, za tarif zaplatíte 175 Kč (200 – 25 Kč).

Jinak jde o supervýhodnou nabídku. Za 200 Kč (8 eur) dostane Rakušan tisíc minut a SMS do všech sítí a k tomu 1 GB dat. Nic víc, nic míň, žádné kličky a háčky. Vše pod heslem jedoduše. Vyhnout se lze i poplatkům, které u nás neznáme, ale možná jste zaslechli, že v Rakousku narůstají jako houby po dešti. A ještě něco, po překročení FUP padá rychlost na 128 kb/s, takže připojení je použitelné alespoň na e-mail a prohlížení webu.

Tarif Basta Max je bez smlouvy se závazkem. Basta Max+ (viz obrázek níže) je smlouvou na 2 roky, ale zákazník si k němu může vzít dotovaný telefon. Basta Mini je opět bez závazku a Basta Mini+ se závazkem a možností pořídit dotovaný hardware.

Poplatek ve výši 49,90 € netřeba platit na internetu a roční servisní poplatek za provoz SIM karty ve výši 20 € vám první rok a půl uhradí „zápisné“ 30 €, které tele.ring připíše zákazníkovi opět jako bonus při online objednávce. Jde o tzv. WebBonus, který zahrnuje ještě bezplatné doručení.

Klepněte pro větší obrázek
tele.ring nabízí i další výhodné tarify • Basta Max a Max+ se liší FUPem. Plusová varianta má FUP limit 2 GB, po jeho překročení rychlost padá na 128 kb/s

Nabídku najdete na webu tele.ringu. Velmi podobný tarif nabízí i tamější operátor 3 (Drei), psali jsme o něm nedávno. Uvidíme, zda rakouské operátory jejich konkurenční boj nesemele. Jelikož „rakouský trh představuje výjimku v celé Evropě a je otázkou, jak dlouho je tato situace z hlediska dalšího rozvoje a modernizace tamních sítí udržitelná.“ Zatím se očividně drží.

Tip zaslal Martin Frýdek z iniciativy „Nechceme předražené mobilní volání“.

Diskuze (50) Další článek: Windows Mobile 6.x: Král zemře v květnu

Témata článku: Operátoři, Virtuální operátoři, Nákup a ceny, T-Mobile, Hospodaření a finance, Rakousko, Min, Plusová varianta, Mega


Určitě si přečtěte

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 8

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 4