Rayman Golf - se zajícem na zeleném trávníku

Většina z vás určitě zná postavu Raymana z počítačových her nebo herních zařízení typu Playstation. Se známým zajícem se nyní setkáváme na golfovém hřišti v podobě javové hry pro mobilní telefony.
Rayman Golf - se zajícem na zeleném trávníku

Grafika a animace

Co se týká provedení hry, je zpracována na velice dobré úrovni - ostatně jako všechny javové hry od společnosti Gameloft. V průběhu hry jste doprovázeni rozličnými zvukovými efekty (je možné je vypnout, abyste třeba nerušili spolucestující v tramvaji), povedenými animacemi a brilantní grafikou. Vše ovšem záleží na tom, s jakým telefonem hru budete provozovat. Rayman Golf je určen pro Nokie řady Series 40 a Series 60, dále pak pro Siemensy MT50 a C55. Hra vypadá nejlépe na chytrých Nokiích Series 60 (7650, 3650, 6600 atd.), které disponují displejem s největším rozlišením. Na obrázcích níže můžete srovnat, jak si jednotlivé telefony s aplikací poradí.


Příklad zobrazení: Series 60 • Series 40 • Siemens C55

Club nemusí být vždycky klub

Hra má velice podařenou interaktivní nápovědu. Je sice, stejně jako celý program, pouze v angličtině, prostředí však určitě zvládne většina lidí, a to i z těch, kteří jazyku nevládnou. Před každým zahájením hry vám program názorně graficky a slovně vysvětlí, co máte dělat. Můžete si vybrat, jestli budete jen cvičit, nebo zdali se pustíte rovnou do turnaje. V turnaji musíte projít přes 18 jamek. Hru bude komplikovat zejména vítr, který je symbolizován šipkou směru a číselnou hodnotou jeho síly. Vítr dokáže míček pěkně zanést. Dále vám budou překážet stromy, vodní a písčité plochy a v neposlední řadě skály.

Před odpálením míčku máte možnost prohlédnout si hrací plochu, a to buď klávesami 2 a 8, nebo joystickem nahoru a dolů. Dále si musíte zvolit hůl, kterou budete hrát a určit směr letu míčku. Na výběr máte 13 holí, ne však klubů, jak je uvedeno na stánkách T-mobilu (club v tomto případě znamená golfovou hůl). Typ hole volíte klávesami 1 a 3, směs letu pak klávesami 4 a 6. Opět je možné použít joystick. Poté nastává asi nejobtížnější část odpalu. Sílu úderu a místo, kam udeříte holí míček totiž nevolíte manuálně, ale musíte včas zastavit jedoucí kurzor na pozici, kterou chcete pro odpal zvolit. Lépe to asi pochopíte z následujících obrázků.


Odpálili jste maximální možnou silou a zasáhli míček vpravo od středu (obrázek vlevo) 
Odpálili jste druhou největší možnou silou a trefili míček uplně zleva (obrázek vpravo)

Podle toho, jak dobře či špatně jste volili směr, sílu a uhození na míček, vám po odpalu míček dopadne buď na trávu, zaletí do stromů a nebo jej utopíte ve vodě, což je nejhorší. Tento případ vás totiž stojí trestný bod. Čím méně úderů využijete k dostání míčku do jamky, tím samozřejmě lépe.


Míček zalétl do stromů, pro další odpal použijte hole 7l, 8l nebo 9l • Bod mínus, trefili jste vodní hladinu


Skvělý odpal • A jste na greenu, ted už jenom citovku a přesně zamířit

V případě úspěšné série odpalů se ocitnete v bezprostřední blízkosti jamky. Zde vás už netrápí vítr, ale sklon svahu (anglicky "slope"), který je opět zobrazen šipkou. Po dopravení míčku do jamky postupujete do dalšího kola, přesněji k další jamce.

Hodně zábavy za přijatelný peníz

Výhodou hry je to, že každé kolo je tak trochu jedinečné. Každý odpal se povede trochu jinak a je tedy stále co zlepšovat. Hru si můžete stáhnou prostřednictvím wapu na t-zones, nebo za čtyři dolary pořídit přímo od firmy Gameloft (v tomto případě budete mít i instalační soubor). Ceny u T-Mobilu jsou v tabulce níže. Pokud budete hru stahovat přes wap, doporučil bych použít vytáčené připojení, které vás vyjde mnohem levněji než přenesené kilobajty prostřednictvím GPRS. Můžete tak ušetřit až padesát korun, což je v porovnání s cenou hry celkem dost. Ačkoli je hra v angličtině, věřím, že si ji oblíbíte. Při hraní této hry se nebudete v žádném případě nudit a myslím, že ani lítost z investice se nedostaví.

Typ telefonu Cena včetně DPH Velikost v kB
Nokia Series 40 59 Kč  99 
Nokia Series 60 59 Kč  63 
Siemens MT50 39 Kč  49 
Siemens C55 39 Kč  59 

Odkazy

Portál t-zones: Downloads
Stránky výrobce: www.gameloft.com

Diskuze (16) Další článek: Sony Ericsson P900: samička láká samečky (malý test)

Témata článku: Software pro mobily, Siemens C55, Siemens MT50

Určitě si přečtěte