RDC: Java Pohár přinese zajímavé ceny!

O tom, že Výzkumné a vývojové centrum pořádá v rámci Oskarovy technologiády soutěž Java Pohár jsme vás již informovali. Nyní se stanovila odborná porota a přibyly další ceny. O 10 cen se zatím uchází 40 programátorů.
RDC: Java Pohár přinese zajímavé ceny!

O co vlastně jde

Java Pohár je soutěž pro mladé (dokonce klidně i mladší 18 let) české a slovenské programátory, kteří mají chuť a čas vytvořit nějakou aplikace v prostředí J2ME. Soutěží se celkem ve třech kategoriích: hry, mobilní pomůcky (kalendář, organízer apod.) a komplexní client-server aplikace využívající GPRS. Přihlášky musejí být doručeny nejpozději 1. 10. 2003 v 18:00. Bližší informace naleznete na www.rdc.cz/javapohar. Do dnešního dne se přihlásilo přes 40 soutěžících.

Autorům přihlášených aplikací zůstávají veškerá autorská práva s tou výjimkou, že po dobu 10 let dávají souhlas členům Výzkumného a vývojového centra k nekomerčnímu využití aplikací, zejména pak pro potřeby výuky na ČVUT. Jeden z partnerů soutěže – společnost AXIMA – pak nabídne výhercům exkluzivní podmínky pro prodej dané aplikace, kterých vítězové mohou, ale nemusí využít.

Odborná porota

Odborná porotu tvoří po dvou zástupcích ČVUT, Českého Mobilu a společnosti Ericsson - zakladatelé Výzkumného a vývojové centra, jednoho zástupce společnosti AXIMA, jednoho zástupce společnosti Sun Microsystems – tvůrce jazyku Java a konečně také z jednoho zástupce naší redakce.

Jméno Společnost
Ing. Martin Kobera Český Mobil
Ing. Pavel Lacina Český Mobil
Doc. Ing. Boris Šimák, CSc. FEL ČVUT
Ing. Jaroslav Burčík FEL ČVUT
Kateřina Slánská Ericsson
Peter Steiner Ericsson
Ing. Václav Kraus Sun Microsystems
Ing. Karel Sasín AXIMA
Martin Zikmund MobilMania.cz

Ceny v soutěži

Umístění Cena
1. místo Sony Ericsson P800 + Oskarta + 800 Kč dobíjecí kupón
2. – 3. místo Siemens S55 + Oskarta + 800 Kč dobíjecí kupón
4. – 8. místo Siemens C55 + Oskarta + 800 Kč dobíjecí kupón
9. – 10. místo Oskarta + 800 Kč dobíjecí kupón

Kromě toho byla do soutěže nově přidána také cena společnosti Sun Microsystems za nejoriginálnější on-line aplikaci ve formě počítače Sony Vaio v hodnotě 40 000 Kč s přeinstalovaným programovým balíkem vývojových nástrojů Sun ONE Studio.

Co je to RDC

RDC aneb Research and Development Centre bylo vytvořeno v roce 2001 na základě společného úsilí Českého Mobilu, ČVUT a Ericssonu. RDC se nachází v budově Fakulty elektrotechnické ČVUT a obsahuje kompletně vybavenou GSM síť 2,5. generace s podporou GPRS a HSCSD. Pokrytí této sítě můžete nalézt v Praze Dejvicích. Síť se v éteru hlásí jako RDC nebo 230-99. Více se můžete dozvědět v tomto článku.

Diskuze (1) Další článek: Nové tarify T-Mobilu se vyplatí

Témata článku: Software pro mobily, Siemens C55, Siemens S55, Sony Ericsson P800, Java, Nekomerční využití, Kraus


Určitě si přečtěte

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

RECENZE: Huawei P20 Pro — mistr nočního vidění

** Špička portfolia Huawei nepřipouští žádné kompromisy ** Má atraktivní, zapamatovatelný design a spoustu výkonu ** Hlavním lákadlem je unikátní fotoaparát Leica se třemi objektivy

Jan Láska | 70

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 80