Realme je nejrychleji rostoucí značka. Meziročně prodala 9× víc smartphonů

Realme je nejrychleji rostoucí značka. Meziročně prodala 9× víc smartphonů

Nejrychleji rostoucí značkou mezi smartphony je momentálně Realme, vyplývá to z analýzy výzkumné společnosti Counterpoint Research. Dceřiná značka čínského Oppa rostla ve třetím čtvrtletí letočního roku meziročně o 800 % z pohledu počtu distribuovaných kusů. Celkem se do obchodní sítě podařilo dodat 10 milionů smartphonů Realme, což značku poprvé vyšvihlo na 7. místo žebříčku nejprodávanějších značek chytrých telefonů.

Klepněte pro větší obrázek
Realme zaznamenalo nevídaný meziroční 800% růst a vyhouplo se na 7. příčku žebříčku největších světových výrobců smartphonů (Zdroj: Counterpoint Research)

Značce se začalo dařit zejména díky expanzi na mimočínské trhy, kde se stala vítanou konkurencí pro cenově podobně agresivní Xiaomi a jeho dceřinou značku Redmi. Nyní už se Realme prodává na 20 světových trzích, nejvíc je zastoupena jihovýchodní Asie. V rámci Evropy smartphony Realme najdeme v oficiální distribuci například ve Španělsku, Portugalsku, Itálii, Polsku nebo Velké Británii.

Klepněte pro větší obrázek
Jak rostlo portfolio Realme od roku 2018 (Zdroj: Counterpoint Research)

Výrobce se soustředí na distribuci zejména přes online kanály. Hlavní strategií je produkce cenově dostupných smartphonů s nadprůměrnou výbavou. Nejnižší model Realme C2 se prodává s cenovkou 85 dolarů, nejdražší Realme X2 Pro přijde na 440 dolarů. Typickým zákazníkem Realme je mladý člověk hledající dobrý poměr ceny a kvality. I když smartphonový trh jako celek spíše stagnuje, Realme ukazuje, že vhodnou kombinací produktů a jejich zacílením s rozumnými cenami se dá i dnes dosahovat vysokých růstových hodnot.

Diskuze (29) Další článek: Nové prostředí EMUI 10 pro další modely Huawei. Do testování se můžete zapojit i vy

Témata článku: Realme, Smartphony, Hospodaření a finance, Čína, Byznys, Analýza, Counterpoint, Polsko, Realme, Rostoucí značka, Dceřiná značka, Counterpoint Research, Portugalsko, Asie, Značka, Španělsko, Velká Británie, Itálie, Zdroj