Recenze: hlasité handsfree pro telefony Motorola

Motorola při nedávném představení nových modelů pro letošní rok uvedla kromě mobilů také řadu nejrůznějšího příslušenství. Vyzkoušeli jsme hlasité handsfree, se kterým při hovoru nezaměstnáte ani jednu ruku.
Recenze: hlasité handsfree pro telefony Motorola

Hlasité handsfree není funkce, na které stojí mobilní svět. Jen málokdo ji předkládá jako důležité kritérium při výběru a když v telefonu chybí, nebývá to většinou velká ztráta. Hlasité handsfree je jen pohodlná funkce, protože dokáže uvolnit zaměstnané ruce. Nemám na mysli zrovna typický příklad – řízení automobilu, i když i zde tato funkce dokáže s trochou omezení pomoci. Hlasité handsfree ale využijete třeba i v kanceláři, kdy si během telefonování můžete zapisovat poznámky, nebo během nudného telefonátu dělat úplně něco jiného.

Úplně od začátku: co to je?

Nevíte, co to je hlasité handsfree? Je to funkce, která zesílí sluchátko mobilního telefonu tak, že hovor uslyšíte i z větší vzdálenosti. Zároveň se zvýší citlivost mikrofonu; mobil zkrátka při telefonování nemusíte držet u ucha, může ležet na stole, na palubní desce automobilu nebo kdekoli jinde.

Klepněte pro větší obrázek

Vestavěné handsfree je doménou mobilních telefonů Alcatel, kde jej obsahují i ty nejlevnější přístroje. Hlasitě bylo možné telefonovat také s mobily Sagem, které se u nás dříve prodávaly, ale dál už bychom museli mluvit jen o konkrétních modelech dalších výrobců. Mezi značky, které hlasité handsfree nenabízejí, patří také Motorola. Její nejnovější telefony však můžou použít zajímavé příslušenství, které tuto funkci zcela nahradí.

Výborný zvuk a pár zlepšovacích návrhů

Podle obrázku byste asi neuhodli, k čemu „létající talíř“ na krátkém, trochu pružném kabelu, slouží. Připevníte jej k mobilu … a nestane se vůbec nic. Až při samotném telefonování spatříte na funkčním tlačítku příkaz, kterým hovor, jenž zatím tiše ševelil ve sluchátku, přesměrujete do hlasitého reproduktoru. V kulatém tělísku je kromě něj také mikrofon a potřebná elektronika. Modrý objekt na vršku „talíře“ láká ke stisknutí, je to však pouze okrasa, která nemá praktický účel. Už není co popisovat, snad jen konektor na „talíři“, do kterého lze připojit nabíječku a telefon nabíjet i když je k němu připojeno handsfree.

Zvuk handsfree je překvapivě velmi kvalitní: hlasitý s výraznými basy. Ani k mikrofonu nemůžu napsat nic negativního. Nevýhodou hlasitého telefonování je jen to, že si s protějškem nesmíte příliš skákat do řeči. Handsfree totiž není dokonale duplexní, v některých případech může najednou mluvit jen jedna strana. To je u ale celkem obvyklé i u telefonů, kde je tato funkce vestavěna – aby nevznikala zpětná vazba, musí se telefon někdy uchýlit k tomuto triku. Při běžném hovoru toto omezení ale asi nepoznáte.

Víc mi vadí, že handsfree není po připojení k telefonu automaticky aktivní. Hovor vždy začne ve sluchátku a stisknutím tlačítka ho musíte přesměrovat do handsfree. Tlačítko navíc není možné stisknout už během vytáčení, ale až zhruba sekundu po začátku vlastního hovoru.

Viděli jste už někdy něco takového?

Ať vzpomínám, jak vzpomínám, nevybavuji si žádné podobné příslušenství k mobilnímu telefonu, které bych mohl porovnat s výrobkem Motoroly. I když hlasité handsfree skutečně není funkce, bez které by se nedalo žít, a předpokládaná cena tohoto produktu není úplně lidová, věřím, že hardwarové hlasité handsfree Motoroly by se někomu mohlo hodit.

Infobox

  • Hlasité handsfree pro telefony Motorola
  • Zdroj: Motorola
  • Web: gsm.motorola.cz
  • Přibližná cena: 1 000–1 500 Kč (zatím se ještě neprodává)
  • Určeno pro nové modely Motoroly (V.60, V.66, T280 atd.)

Témata článku: Motorola, Telefony

Určitě si přečtěte

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

Lenovo Moto G5: černý kůň střední třídy [recenze]

** Nenápadný navenek, povedený uvnitř ** Lenovo Moto G5 potěší výbavou, ale hlavně čistým Androidem ** Díky speciální úpravě přežije déšť i polití

16.  8.  2017 | Miksa Martin | 16

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

Xiaomi Mi 5X: Foťák s optickým zoomem i pro střední třídu

** Xiaomi dostává optický zoom i do vyšší střední třídy ** Smartphone nabízí skvělý poměr výkonu a ceny ** LTE v pásmu 800 MHz zatím chybí

26.  7.  2017 | Miksa Martin | 5

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

Asus Zenfone AR: na rozhraní mezi třemi realitami [recenze]

** Asus Zenfone AR vás přenese do rozšířené i virtuální reality ** Nekompromisní výbava uspokojí i ty nejnáročnějí uživatele ** Celkový dojem kazí jen vyšší cena

23.  7.  2017 | Miksa Martin | 4

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

360° kamerky se stanou běžnou součástí smartphonů. První modely už se prodávají

** Dnes pro natáčení VR obsahu používáme samostatné 360° kamerky ** ProTruly a HT Optical ji implementovali do telefonu ** Během pár let by mohly být běžnou součátí telefonů

18.  7.  2017 | Miksa Martin | 9

Vernee Thor E: Přepněte na černobílou a vydrží tři dny

Vernee Thor E: Přepněte na černobílou a vydrží tři dny

** Za 3 500 Kč se chlubí třídenní výdrží ** Dosáhne na ni díky 5 020 mAh akumulátoru a Endurance módu ** Chcete ale používat Android bez barev?

15.  7.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan, Miksa Martin | 23


komerční sdělení

Komerční sdělení