Recenze: hlasité handsfree pro telefony Motorola

Motorola při nedávném představení nových modelů pro letošní rok uvedla kromě mobilů také řadu nejrůznějšího příslušenství. Vyzkoušeli jsme hlasité handsfree, se kterým při hovoru nezaměstnáte ani jednu ruku.
Recenze: hlasité handsfree pro telefony Motorola

Hlasité handsfree není funkce, na které stojí mobilní svět. Jen málokdo ji předkládá jako důležité kritérium při výběru a když v telefonu chybí, nebývá to většinou velká ztráta. Hlasité handsfree je jen pohodlná funkce, protože dokáže uvolnit zaměstnané ruce. Nemám na mysli zrovna typický příklad – řízení automobilu, i když i zde tato funkce dokáže s trochou omezení pomoci. Hlasité handsfree ale využijete třeba i v kanceláři, kdy si během telefonování můžete zapisovat poznámky, nebo během nudného telefonátu dělat úplně něco jiného.

Úplně od začátku: co to je?

Nevíte, co to je hlasité handsfree? Je to funkce, která zesílí sluchátko mobilního telefonu tak, že hovor uslyšíte i z větší vzdálenosti. Zároveň se zvýší citlivost mikrofonu; mobil zkrátka při telefonování nemusíte držet u ucha, může ležet na stole, na palubní desce automobilu nebo kdekoli jinde.

Klepněte pro větší obrázek

Vestavěné handsfree je doménou mobilních telefonů Alcatel, kde jej obsahují i ty nejlevnější přístroje. Hlasitě bylo možné telefonovat také s mobily Sagem, které se u nás dříve prodávaly, ale dál už bychom museli mluvit jen o konkrétních modelech dalších výrobců. Mezi značky, které hlasité handsfree nenabízejí, patří také Motorola. Její nejnovější telefony však můžou použít zajímavé příslušenství, které tuto funkci zcela nahradí.

Výborný zvuk a pár zlepšovacích návrhů

Podle obrázku byste asi neuhodli, k čemu „létající talíř“ na krátkém, trochu pružném kabelu, slouží. Připevníte jej k mobilu … a nestane se vůbec nic. Až při samotném telefonování spatříte na funkčním tlačítku příkaz, kterým hovor, jenž zatím tiše ševelil ve sluchátku, přesměrujete do hlasitého reproduktoru. V kulatém tělísku je kromě něj také mikrofon a potřebná elektronika. Modrý objekt na vršku „talíře“ láká ke stisknutí, je to však pouze okrasa, která nemá praktický účel. Už není co popisovat, snad jen konektor na „talíři“, do kterého lze připojit nabíječku a telefon nabíjet i když je k němu připojeno handsfree.

Zvuk handsfree je překvapivě velmi kvalitní: hlasitý s výraznými basy. Ani k mikrofonu nemůžu napsat nic negativního. Nevýhodou hlasitého telefonování je jen to, že si s protějškem nesmíte příliš skákat do řeči. Handsfree totiž není dokonale duplexní, v některých případech může najednou mluvit jen jedna strana. To je u ale celkem obvyklé i u telefonů, kde je tato funkce vestavěna – aby nevznikala zpětná vazba, musí se telefon někdy uchýlit k tomuto triku. Při běžném hovoru toto omezení ale asi nepoznáte.

Víc mi vadí, že handsfree není po připojení k telefonu automaticky aktivní. Hovor vždy začne ve sluchátku a stisknutím tlačítka ho musíte přesměrovat do handsfree. Tlačítko navíc není možné stisknout už během vytáčení, ale až zhruba sekundu po začátku vlastního hovoru.

Viděli jste už někdy něco takového?

Ať vzpomínám, jak vzpomínám, nevybavuji si žádné podobné příslušenství k mobilnímu telefonu, které bych mohl porovnat s výrobkem Motoroly. I když hlasité handsfree skutečně není funkce, bez které by se nedalo žít, a předpokládaná cena tohoto produktu není úplně lidová, věřím, že hardwarové hlasité handsfree Motoroly by se někomu mohlo hodit.

Infobox

  • Hlasité handsfree pro telefony Motorola
  • Zdroj: Motorola
  • Web: gsm.motorola.cz
  • Přibližná cena: 1 000–1 500 Kč (zatím se ještě neprodává)
  • Určeno pro nové modely Motoroly (V.60, V.66, T280 atd.)

Témata článku: Motorola, Telefony, Hlasité handsfree, Handsfree, Motor, Telefon, Důležité kritérium, Hlasité telefonování, Hlas

Určitě si přečtěte

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

Alcatel A7: plastem neurazí, výdrží nadchne [recenze]

** Alcatel A7 je plastový telefon nižší střední třídy ** Hlavní lákadlo je 4 000 mAh s několikadenní výdrží. ** Má dostatek výkonu, paměti a stěžovat si nebudete ani na fotoaparát

6.  10.  2017 | Miksa Martin | 4

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

Google má dnes večer velkou tiskovku. Ukáže nejen Pixel 2

** Dnes téměř po roce proběhne další Google Keynote zaměřená na HW ** Hlavní hvězdou budou opět smartphony řady Pixel 2 ** Trumfne letos Google konkurenci?

4.  10.  2017 | Miksa Martin | 21

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2017 můžete koupit

Vybrali jsme nejlepší telefony, které si v říjnu 2017 můžete koupit

** Vybíráme největší mobilní hity v několika kategoriích ** Smartphony dělíme podle výbavy a ceny, aby si mohl vybrat každý ** Své místo mají i tablety a tlačítkové telefony

4.  10.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 19

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

Seznam telefonů, které dostanou Android 8.0 Oreo

** Od představení Androidu 8.0 Oreo uběhl více než měsíc ** Jak zareagovali výrobci a které telefony se něj mohou těšit? ** Začněmě hezky podle abecedy.

28.  9.  2017 | Miksa Martin | 8

Vyfotili jsme všechny barvy iPhonu 8. Nejhezčí je zlatá [galerie]

Vyfotili jsme všechny barvy iPhonu 8. Nejhezčí je zlatá [galerie]

27.  9.  2017 | Láska Jan, Miksa Martin | 48