Recenze LG G7050: větší než malý displej

Na českém trhu se objevil další model korejského výrobce LG. Telefon je stylový, dobře funkčně vybavený a má výsuvnou konstrukci originálně překrývající displej. Ve výbavě je samozřejmě i vestavěný fotoaparát.
Recenze LG G7050: větší než malý displej
Nový model LG 7050 patří mezi stále početnější skupinku telefonů s výsuvnou konstrukcí. Působí poměrně reprezentativním dojmem, ale pro manažery se přesto příliš nehodí, spíš bych ho nazval stylovým telefonem. Je vyroben ze stříbrného plastu, který se snaží tvářit kovově. Ze skutečného kovu je vyroben pouze posouvací mechanismus klávesnice, který snad takhle vydrží i nešetrné zacházení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefon v zavřeném stavu

Konstrukce telefonu ve mně vyvolávala nedůvěru, myslel jsem, že pohyblivá část bude mít nějakou chybku. Nakonec mě ale telefon mile překvapil, je vyroben s precizností asijským telefonům vlastní a ať se snažíte jakkoli, konstrukce nezavrže a nezavrže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Po vysunutí klávesnice

LG má i velmi příjemné rozměry 94 × 44 × 21 mm a hmotnost 89 gramů. Zajímavým prvkem je neobvykle tvarovaná anténa, která se tyčí z pravého zadního rohu a jakoby vystupuje z profilu přístroje. Přední straně dominuje klávesnice a hluboce zapuštěný displej. Velmi zvláštně je proveden reproduktor a mikrofon. Jsou lemovány chromovými prvky a stejnou barvu má i hlavní kurzorová klávesa. Vedle reproduktoru je nenápadná dioda.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Srovnání velikosti s kartou • detail sluchátka • zvláštní tvar antény

Na levém boku najdete další dvě klávesy, nad nimi se pak skrývá konektor pro osobní handsfree. Ten je zaslepen kvalitní gumovou krytkou, která je přichycena pevně k tělu přístroje. Pravý bok je pak o něco chudší, uvidíte tam jen okénko infraportu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tlačítka na boku • připojený jack handsfree • detail sluchátka

Model G7050 je stylový telefon, proto nesmí chybět otvor pro provlečení poutka, který najdete v levém horním rohu. LG dokonce šňůrku na krk dodává ve standardním balení. Na zadní straně přístroje se nachází ještě objektiv fotoaparátu a vedle něj malé zrcátko pro focení autoportrétů. Vzadu je také důmyslně uchycená baterie s plastickým logem výrobce, spodní strana pak ukrývá jen systémový konektor.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fotoaparát a zrcátko na zadní straně telefonu

Malý, velký a zase malý

Výrobce zvolil zajímavou koncepci výsuvné klávesnice. Zatímco u ostatních výsuvných telefonů je klávesnice ukryta a displej zabírá velkou část telefonu, u LG je to přesně naopak. Při zasunutí je klávesnice vidět celá, zatímco z displeje vidíte jen malou část. Teprve po odsunutí klávesnice směrem dolů spatříte displej v celé kráse. Má rozlišení 128 × 160 bodů a dle dostupných informací jde o pasivní displej typu STN-UFB. Displej je kvalitní, má velmi jemný rastr a dovede zobrazit pětašedesát tisíc barevných odstínů.

Klepněte pro větší obrázek Displej telefonu

Zajímavé je, že při vysunuté klávesnici je displej neustále podsvícen, po chvíli nečinnosti pouze klesne intenzita podsvícení. Samozřejmostí je možnost nastavení tapety a barevného schématu. Nastavit lze i délku podsvícení zvlášť pro zavřený a otevřený stav telefonu a také kontrast displeje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podsvětlení klávesnice

Příliš mnoho kláves

Na klávesnici telefonu najdete více kláves, než bývá zvykem. Kromě hlavního kurzorového kříže a potvrzovací klávesy uprostřed jsou tam ještě klávesy pro rychlý přístup ke kalendáři a k fotoaparátu. Dále zde najdete dvě softwarové klávesy, zelené a červené sluchátko a nechybí ani korekční klávesa C.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pohled na klávesnici

Číselné klávesy jsou seřazeny do tří sloupců, které jsou odděleny malou mezerou. Klávesy jsou dost blízko u sebe, takže je snadné se přehmátnout. Při vysunuté klávesnici totiž držíte telefon většinou za tělo, a tak máte ruku posunutou výš, než je při psaní obvyklé. Dosáhnout až na spodní klávesy je téměř nadlidský úkol, ale vše je hlavně otázkou zvyku a neobvyklé držení telefonu si časem osaháte. Stisk jednotlivých kláves je doprovázen jemným cvaknutím, klávesy mají velmi příjemný zdvih.

Klepněte pro větší obrázek Detail funkčních tlačítek

Společník na dlouhou dobu

Telefony z východu s sebou přinesly i další příjemnou novinku, na kterou nebyl evropský trh zvyklý – dvě baterie v základním balení. Také v krabici k tomuto LG najdete dvě baterie, které vám zajistí energii na opravdu dlouhou dobu. Ačkoli se uživatelé v internetových diskuzích zmiňují o jedné silnější a jedné slabší baterii, v mém balení šlo o dvě naprosto stejné baterie.

Ještě jednou musím vyzdvihnout precizní uchycení akumulátoru. Do telefonu zapadne na desetinu milimetru přesně a na vnitřní straně má i gumové vystýlky pro dokonalé přilnutí k tělu přístroje. Baterie se skutečně ani nehne.

Klepněte pro větší obrázek Vyjmutá baterie

U baterie výrobce bohužel neudává kapacitu. Telefon jsem nabíjel před čtyřmi dny a ještě mi zbývají dvě čárky na indikátoru nabití. Na slušné výdrži se jednoznačně podílí i pasivní displej, který má o poznání menší spotřebu než displeje aktivní.

Klepněte pro větší obrázek Kovové vedení výsuvné části


V následující kapitole proberu ovládání telefonu, vestavěný fotoaparát a funkce pro telefonování

Témata článku: LG, LG G7050, Důležitá funkce, Displej, Největší kámen, Malý displej

Určitě si přečtěte

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

Týden mobilně 369: O zahnuté budoucnosti a budoucím bestselleru od Xiaomi

** Ohebné telefony nás patrně neminou. Chceme je vůbec? ** Představíme vám 4. řadu legendárních Xiaomi Redmi ** Po Mobilní pavlači dostanete malý ještě bezdrátový bonus

28.  1.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan | 28

Naživo z CES: Tohle jsou ty zajímavější mobily od LG [galerie]

Naživo z CES: Tohle jsou ty zajímavější mobily od LG [galerie]

5.  1.  2017 | Kůžel Filip, Polesný David, Láska Jan | 15