Recenze LG G7050: větší než malý displej

Na českém trhu se objevil další model korejského výrobce LG. Telefon je stylový, dobře funkčně vybavený a má výsuvnou konstrukci originálně překrývající displej. Ve výbavě je samozřejmě i vestavěný fotoaparát.
Recenze LG G7050: větší než malý displej
Nový model LG 7050 patří mezi stále početnější skupinku telefonů s výsuvnou konstrukcí. Působí poměrně reprezentativním dojmem, ale pro manažery se přesto příliš nehodí, spíš bych ho nazval stylovým telefonem. Je vyroben ze stříbrného plastu, který se snaží tvářit kovově. Ze skutečného kovu je vyroben pouze posouvací mechanismus klávesnice, který snad takhle vydrží i nešetrné zacházení.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Telefon v zavřeném stavu

Konstrukce telefonu ve mně vyvolávala nedůvěru, myslel jsem, že pohyblivá část bude mít nějakou chybku. Nakonec mě ale telefon mile překvapil, je vyroben s precizností asijským telefonům vlastní a ať se snažíte jakkoli, konstrukce nezavrže a nezavrže.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Po vysunutí klávesnice

LG má i velmi příjemné rozměry 94 × 44 × 21 mm a hmotnost 89 gramů. Zajímavým prvkem je neobvykle tvarovaná anténa, která se tyčí z pravého zadního rohu a jakoby vystupuje z profilu přístroje. Přední straně dominuje klávesnice a hluboce zapuštěný displej. Velmi zvláštně je proveden reproduktor a mikrofon. Jsou lemovány chromovými prvky a stejnou barvu má i hlavní kurzorová klávesa. Vedle reproduktoru je nenápadná dioda.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Srovnání velikosti s kartou • detail sluchátka • zvláštní tvar antény

Na levém boku najdete další dvě klávesy, nad nimi se pak skrývá konektor pro osobní handsfree. Ten je zaslepen kvalitní gumovou krytkou, která je přichycena pevně k tělu přístroje. Pravý bok je pak o něco chudší, uvidíte tam jen okénko infraportu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Tlačítka na boku • připojený jack handsfree • detail sluchátka

Model G7050 je stylový telefon, proto nesmí chybět otvor pro provlečení poutka, který najdete v levém horním rohu. LG dokonce šňůrku na krk dodává ve standardním balení. Na zadní straně přístroje se nachází ještě objektiv fotoaparátu a vedle něj malé zrcátko pro focení autoportrétů. Vzadu je také důmyslně uchycená baterie s plastickým logem výrobce, spodní strana pak ukrývá jen systémový konektor.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Fotoaparát a zrcátko na zadní straně telefonu

Malý, velký a zase malý

Výrobce zvolil zajímavou koncepci výsuvné klávesnice. Zatímco u ostatních výsuvných telefonů je klávesnice ukryta a displej zabírá velkou část telefonu, u LG je to přesně naopak. Při zasunutí je klávesnice vidět celá, zatímco z displeje vidíte jen malou část. Teprve po odsunutí klávesnice směrem dolů spatříte displej v celé kráse. Má rozlišení 128 × 160 bodů a dle dostupných informací jde o pasivní displej typu STN-UFB. Displej je kvalitní, má velmi jemný rastr a dovede zobrazit pětašedesát tisíc barevných odstínů.

Klepněte pro větší obrázek Displej telefonu

Zajímavé je, že při vysunuté klávesnici je displej neustále podsvícen, po chvíli nečinnosti pouze klesne intenzita podsvícení. Samozřejmostí je možnost nastavení tapety a barevného schématu. Nastavit lze i délku podsvícení zvlášť pro zavřený a otevřený stav telefonu a také kontrast displeje.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podsvětlení klávesnice

Příliš mnoho kláves

Na klávesnici telefonu najdete více kláves, než bývá zvykem. Kromě hlavního kurzorového kříže a potvrzovací klávesy uprostřed jsou tam ještě klávesy pro rychlý přístup ke kalendáři a k fotoaparátu. Dále zde najdete dvě softwarové klávesy, zelené a červené sluchátko a nechybí ani korekční klávesa C.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Pohled na klávesnici

Číselné klávesy jsou seřazeny do tří sloupců, které jsou odděleny malou mezerou. Klávesy jsou dost blízko u sebe, takže je snadné se přehmátnout. Při vysunuté klávesnici totiž držíte telefon většinou za tělo, a tak máte ruku posunutou výš, než je při psaní obvyklé. Dosáhnout až na spodní klávesy je téměř nadlidský úkol, ale vše je hlavně otázkou zvyku a neobvyklé držení telefonu si časem osaháte. Stisk jednotlivých kláves je doprovázen jemným cvaknutím, klávesy mají velmi příjemný zdvih.

Klepněte pro větší obrázek Detail funkčních tlačítek

Společník na dlouhou dobu

Telefony z východu s sebou přinesly i další příjemnou novinku, na kterou nebyl evropský trh zvyklý – dvě baterie v základním balení. Také v krabici k tomuto LG najdete dvě baterie, které vám zajistí energii na opravdu dlouhou dobu. Ačkoli se uživatelé v internetových diskuzích zmiňují o jedné silnější a jedné slabší baterii, v mém balení šlo o dvě naprosto stejné baterie.

Ještě jednou musím vyzdvihnout precizní uchycení akumulátoru. Do telefonu zapadne na desetinu milimetru přesně a na vnitřní straně má i gumové vystýlky pro dokonalé přilnutí k tělu přístroje. Baterie se skutečně ani nehne.

Klepněte pro větší obrázek Vyjmutá baterie

U baterie výrobce bohužel neudává kapacitu. Telefon jsem nabíjel před čtyřmi dny a ještě mi zbývají dvě čárky na indikátoru nabití. Na slušné výdrži se jednoznačně podílí i pasivní displej, který má o poznání menší spotřebu než displeje aktivní.

Klepněte pro větší obrázek Kovové vedení výsuvné části


V následující kapitole proberu ovládání telefonu, vestavěný fotoaparát a funkce pro telefonování

Témata článku: LG, LG G7050, Malý displej, Displej, Otevřený stav, Pohyblivá část, Softwarová klávesa, Důležitá funkce, Největší kámen, Reproduktor lg


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

RECENZE: Xiaomi Redmi Note 5 je téměř bez chyby a má skvělou cenu

** Kvalitně zpracovaný telefon, na kterém se obtížně hledají chyby ** NFC je zejména v ČR klíčovým parametrem, který zde bohužel chybí ** Povedený mix funkcí si může držet přijatelnou cenovku

Martin Herodek | 82

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21