Recenze sportovních pouzder Mac Lanny pro mobily

Dnes jsme si vzali na mušku stylová sportovní pouzdra, která se stanou hitem nadcházející letní sezóny. Jsou moderní, praktické a sluší snad každému. Některé v sobě ukrývají i osobní hands-free.
Recenze sportovních pouzder Mac Lanny pro mobily

V období dospívání snad každý nesnášel zavěšené klíče na gumě, kterými ho rodiče vybavili při každé cestě na dvorek za kamarády. Doba však pokročila a kdo nemá něco zavěšené na krku, je tak říkajíc "OUT". Tenkou gumu vystřídaly široké pestrobarevné řemínky, které se nezařezávají do krku a netlačí. Široké řemínky na krku můžete mezi mládeží vidět stále častěji, ale i dospělejší jedinci si k nim pomalu nacházejí cestu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Nám se pod ruku dostaly povedené řemínky značky Tatch - Mac Lanny v několika odstínech a provedení. Podrobili jsme je zatěžkávací zkoušce a předkládáme vám naše zkušenosti.

Mac Lanny

První vzorek tvoří jednoduchá pouzdra s širokým řemínkem. Pouzdra jsou vyrobena z neoprénu a tudíž jsou relativně pružná. Výrobce zvolil pouze jednu velikost, do které pasují snad všechny telefony s integrovanou anténou. Nám se podařilo dovnitř umístit jak veterána reprezentovaného Nokii 3210, tak i kolibříka Nokii 8210. Také s ostatními modely konkurenčních značek nebyly žádné problémy. Telefony bez rozdílu velikosti držely uvnitř pouzdra poměrně jistě. Pouzdro je na spodní straně perforováno pěti dírkami, které se po nasazení vždy vyskytují nad mikrofonem. Jejich význam je jasný. Naproti nim na zadní straně jsou další dva otvory, jejichž význam neznáme.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Drobnou nevýhodou pevného uchycení telefonu v neoprénu je částečné zakrytí horní části displeje a spodní, respektive boční strany klávesnice. V praxi to rozhodně nevadí, hlavně že je telefon na svém místě i při krkolomných pohybech. Sportovní pouzdro je určeno zejména uživatelům, jenž tráví svůj čas aktivně – a je jedno zda sportují, či se jen procházejí v parku. Mohou mít díky pohodlnému řemínku telefon vždy při sobě. Při chůzi se sice telefon nepříjemně pohupuje, ale postupem času si na to zvyknete.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Mac Neck

Ve stejném duchu jsou vyrobeny i řemínky Mac Neck, avšak ty nabízí vyšší stupeň praktičnosti. Ten je dán zabudovaným osobním hands-free. Všechny kabely jsou ukryty uvnitř řemínku a přítomnost hands-free prozrazují jen maličkosti typu – konektor do telefonu, mikrofon a sluchátko se svým pouzdrem, které logicky nešlo ukrýt. Neoprénové pouzdro na telefon je totožné. Telefon do něj umístíme a připojíme k němu konektor hands-free. Při příchozím hovoru máme sluchátko připravené na dostupném místě v polovině řemínku. Sluchátko v pouzdře pevně drží díky magnetu. Mikrofon je umístěn ve stejné vzdálenosti, ale na vedlejší části řemínku.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Hands-free je praktická záležitost

Funkčnost hands-free jsme samozřejmě také testovali. Překvapila nás čistota mikrofonu a tudíž dobrá kvalita komunikace. Pouze hands-free pro mobily značky Siemens vykazovalo mírnou zpětnou vazbu ve sluchátku. U verze pro telefony Nokia bylo vše v pořádku. S podobně vybaveným řemínkem na krk jste se mohli setkat u mobilů značky Samsung. Avšak řemínky dnes testované si získaly naše sympatie. Dobře se nosí, jsou stylové a ve spojení s hands-free taky praktické.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Microfon a držák sluchátka -- způsob spojení s telefonem

Beasty

Posledním dnes testovaným pouzdrem je chlupatá bestie stejného výrobce jako v předchozích případech. V našem případě v leopardí stylizaci, jež vzbuzovala rozporuplné ohlasy. Většinou však pozitivní. Pouzdro je určeno zejména ženám a kolibřím telefonům. Taková Nokia 8210 je asi maximum, co do pouzdra vložíte. Vhodnější je proto pro všechny typy véček. Pouzdro Beasty lze nosit na tři různé způsoby. Jen tak třeba do kabelky, na opasku (v zadní části je očko) a také na krku (řemínek je v balení přiložen). Nosit jej však vyžaduje trochu odvahy a sebevědomí, není jen tak pro někoho. Uzavíraní pouzdra funguje na principu suchého zipu.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

Trojice dnes představených pouzder zaslouženě patří na špici ve své kategorii. Jsou pečlivě vypracovaná a hlavně praktická. Cena je přiměřená jejich vysoké atraktivitě.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek

  • Mac Lanny – 299 až 349 Kč
  • Mac Neck – 499 Kč
  • Beasty – 300 až 400 Kč

Příslušenství zapůjčil:

Diskuze (35) Další článek: WAP a MMS: služby budoucnosti?

Témata článku: Příslušenství, Sport, Nokia 8210, Osobní hands-free, Mobil, MAC, První vzorek, BEAST, Spor


Určitě si přečtěte

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

RECENZE: Huawei P20 Lite — odlehčená verze letošní špičky láká vzhledem i cenou

** Osvědčený recept Huawei v trochu modernějším střihu ** Výřez v displeji neruší ani zdaleka, jak by se mohlo zdát ** Odemykání obličejem je návykové a překvapivě dobře funguje

Martin Herodek | 35

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

RECENZE: Nokia 8 Sirocco — luxusně nepraktická

** Vzhled na prvním místě, vše ostatní se musí podrobit ** Nejedná se však pouze o převlečenou Nokii 8, nabídne víc ** Za nevšední design platí samozřejmě jistou daň, a ne jednu **

Milan Měchura | 10

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 34

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14