Recenze zařízení Nokia Observation Camera: lepší než hlídací pes

Multimediální zprávy nejsou pouze bezcennou zábavou pro teenagery a neslouží jen k posílání fotek z dovolené. Lze je také využít i ke sledování bytů či jiných objektů. Jak? Díky zařízení nazvaném Nokia Observation Camera.
Recenze zařízení Nokia Observation Camera: lepší než hlídací pes
Kapitoly článku

Pocit jistoty není důležitý jen pro ženy z televizních reklam. Snad každý z nás by chtěl někdy vědět, co se děje na místě, kde zrovna nemůže být a utápí se v nejistotě, zda je na tom či onom místě vše v pořádku. Jenže – bezpečnostní agentury jsou příliš drahé, bezpečnostní kamery zase není možné kontrolovat odkudkoliv, a telefon zase nemusí mít vždycky kdo zvednout. Ptáte se, jak to všechno souvisí s multimediálními zprávami? Odpověď je Nokia Observation Camera.

Vím, co právě děláš

Nokia Observation Camera je první bezdrátové bezpečnostní zařízení svého druhu, které umí pracovat s multimediálními zprávami a prakticky je využít. Jedná se o bezpečnostní bezdrátovou kameru, která pohlídá vše důležité – byt, dům, automobil, kancelář, domácí zvířátko, sklad nebo třeba dětský pokoj. Umožňuje sledovat místo, které je obzvlášť důležité nebo cenné, když tam zrovna nemůžete být osobně.

Výjimečnost této kamery není v hlídacích funkcích; našli bychom spoustu vybavenějších zařízení, ale v její operativnosti. Aktuální situaci v hlídaném místě se jejím prostřednictvím můžete dozvědět kdekoliv a kdykoliv, nejste vázaní na terminál, který zpracovává obraz kamer ani na nic jiného. Nokia Observation Camera totiž umí posílat obrázky z hlídaného místa pomocí multimediální zprávy na mobilní telefon nebo e-mailovou adresu, a nejen v přednastavených situacích, ale také kdykoliv na váš příkaz, který můžete poslat ze svého mobilu.

Klepněte pro větší obrázek  Pozor, právě tě špehuju!

Nastavení pro všechny případy

Rozhodnete-li se pro používání Observation Camery, musíte ji ze všeho nejdříve správně nakonfigurovat a nastavit. K tomu je určen program se stejným názvem jako zařízení, tedy Nokia Observation Camera – a je asi jasné, že veškerá nastavování se provádí po propojení se stolním počítačem.

K tomu, abyste mohli začít kameru nastavovat, potřebujete mít nejdříve po ruce jednu „zbytečnou“ kartu SIM s aktivovanými službami MMS. Doby, kdy byly MMS drahé, už se možná nevrátí – akce T-Mobilu, v níž stála MMS jen 2 Kč by sice měla skončit 31.8., ale nikdo neví, zda nebude prodloužena ani zda se cena multimediálních zpráv vyšplhá na původní hranici. Uvidíme...

Jednu SIMku, prosím

Jakmile vložíte kartu SIM do kamery, připojíte ji k nabíječce a pomocí datového kabelu také k počítači. Observation Camera nemá vlastní baterii, takže musí být neustále připojena k elektrické síti. To považuji za největší minus zařízení, protože v případě výpadku proudu je v podstatě bezcenné.

Po připojení kamery k počítači otevřete program pro správu kamery. Je-li kamera správně připojena, objeví se okno s požadavkem zadání bezpečnostního kódu; ten je standardně nastaven na hodnotu 1234, můžete ji samozřejmě změnit. Poté už se můžete dát do samotného nastavování kamery. Nejprve zvolíte rozlišení a kvalitu snímaných fotografií; maximální možná je při rozlišení 640 na 480 obrazových bodů. Poté vyberete situace, v nichž si přejete být upozorněni na změnu stavu hlídaného místa. Může to být při zaznamenání pohybu (kamery umí zachytit úhel 120 stupňů a vzdálenost asi do šesti metrů), po uplynutí daného časového úseku, nebo při překročení předem stanoveného teplotního rozsahu v místě; kamera tedy umí upozornit i začínající požár.

„Vzdušná“ nastavení

Zřejmě nejsložitější je nastavení MMS profilu, přes který bude kamera odesílat multimediální zprávy. Toto nastavení by mohlo mnoha uživatelům působit hodně problémů, naštěstí ale kamera podporuje také nastavení pomocí konfigurační SMS. Budete-li si je ale chtít nechat poslat, musíte mít ale na kartě SIM předem deaktivovaný kód PIN. Nastavování ukončíte zadáním vašich kontaktních údajů, případně i dalších uživatelů, kterým mají být z kamery v daných situacích zasílány MMS. Uživatelů může být celkem dvacet.

Klepněte pro větší obrázek  Klepněte pro větší obrázek 
Před použitím programu musíte zadat svoje heslo --- Přidávání uživatelů
a jejich práv k získávání informací z kamery

Klepněte pro větší obrázek
Nastavení kamery lze importovat do ovládacího softu
(pokud byly učiněny změny v nastavení např. z mobilu)

Témata článku: Nokia, Příslušenství, Lep, Interní anténa, Camera, Identifikace uživatele, Zařízení, Bezpečnostní zařízení, Hlídací pes, Pes


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

RECENZE: Xiaomi Mi Mix 2S — keramický umělec bez rámečků i kompromisů

** Bezrámečkovost ve známé podobě se špičkovou výbavou i foťákem ** Vítanou novinkou je podpora bezdrátového nabíjení ** V neposlední řadě zaujme také svou lákavou cenou.

Martin Miksa | 39

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

Xiaomi Mi 8 zatopí top Androidům. Má špičkový foťák a 3D odemykání obličejem

** Vyzkoušeli jsme novinku, která se prodává zatím jen v Číně ** Mi 8 se chlubí vysokým výkonem a velmi dobrým fotoaparátem ** Pokud bude česká cena rozumná, může to být hit

Jan Láska | 21

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

RECENZE: Nokia 6.1 a Android One mají trumfy, které z tabulky nevyčtete

** Výrazně vyšší výkon ve srovnání s předchůdcem ** Čistý Android není pro každého, má ale svoje kouzlo ** Moderní pojetí klasiky bez zbytečných módních výstřelků

Martin Herodek | 14