Red Bull míří do mobilů, chce být největším virtuálem

Rudý býk, který dává křídla se má brzy stát synonymem pro virtuálního operátora. Red Bull Mobile plánuje expanzi do 140 zemích včetně ČR.
Red Bull míří do mobilů, chce být největším virtuálem

Velké společnosti by rády svým věrným zákazníkům nabídly něco navíc – mobilní služby pod svou značkou. U nás najdeme snad jen jeden takový příklad, jej jím Mphone, ale třeba se dočkáme i dalších jako Tesco Mobile. I když u nás těžko říct, žádný tradiční operátor zatím do své sítě toho virtuálního nespustil a nic nenasvědčuje tomu, že by se na tom mělo cokoli měnit.

Energie pro 140 zemí po celém světě...

Přesto vás bude možná zajímat ambiciózní projekt Red Bull Mobile, za kterým stojí rakouský výrobce energetických nápojů. Red Bull Mobile už funguje jako virtuální operátor v domovském Rakousku, Švýcarsku a Maďarsku, nyní ovšem výrobce energetických nápojů sídlící v Solnohradsku oznámil, že by rád expandoval od všech 140 zemí, kde prodává své nápoje.

Klepněte pro větší obrázek

Jak uvedl rakouský deník Wirtschafts Blatt, první zemí, kam se Red Bull Mobile rozroste bude ještě letos v listopadu sousední Německo, partnerem mu u našich západních sousedů bude tamější O2. V roce 2011 pak plánují Rakušané expanzi na další evropské, ale i asijské trhy. Telefonní nabídka „Rudého býka“ zahrnuje samozřejmě volání a textovky, ale to zdaleka není vše.

To, čím se operátor odlišuje, je maximální jednoduchost – například nerozlišuje mezi SMS a MMS, v rámci svých dvou tarifů automaticky myslí na data a hlavně nabízí svůj komunitní portál a vlastní televizi, kde můžete zhlédnout nejrůznější adrenalinové akce sponzorované Red Bullem. Parametry tarifů se v jednotlivých zemích liší, názvy jsou ale totožné – SimplyAll a SimplyAll+.


Televizní reklama na Red Bull Mobile se Sebastianem Vettelem, který jezdí za stáj Red Bull v F1

Pro bližší představení můžeme zavítat opět k našim jižním sousedům. Tarify prostě zahrnují jednoduše všechno a s plusovou verzí má zákazník přístup i k základním rakouským televizním programům.

Klepněte pro větší obrázek Klepněte pro větší obrázek
Podívejte co mají v Rakousku, dočkáme se někdy virtuálního operátora také u nás? • Zaujal vás Red Bull Mobile, více se dozvíte na adrese www.redbullmobile.at

No řekněte sami, co byste řekli na 2000 minut do všech sítí, 2000 SMS či MMS dle libosti, 2 GB dat, mobilní televizi s místními programy a speciální Red Bull TV za 711 Kč? Nižší verze tarifu za 466 Kč pak obsahuje všeho polovic a nenabídne rakouskou televizi. Abychom ale byli k tuzemským operátorům spravedlivý, aktivace tarifů vyjde na 49,99 € (1 227 Kč) a jejich využívání je podmíněno smlouvou na 2 roky. Zákazník ale zase dostane smartphone s Androidem jako dárek. Takže, mít za sedm stovek tohle všechno, klidně se upíšu.

...až na jednu

Mít v České republice virtuálního operátora by bylo skvělé – koneckonců, jsme jedna z mála zemí, kde takový obchodní model v podstatě neexistuje. Bohužel totiž neexistuje síla, která by tuzemské operátory donutila ustoupit a pustit virtuála do své sítě. Zákonitě by totiž přišly o část příjmů z dražších tarifů pro jednotlivce a to není v jejich zájmu. Takže vzkazuji do Rakouska: buďte realisté, 139 zemí je maximum.

Diskuze (36) Další článek: Aktuálně.cz: Pozor, za minutu hovoru dáte nově i tisícovku

Témata článku: Virtuální operátoři, Vir, Věrný zákazník, Red, Redbull, Simply, Sousední Německo, Mobil, Red Bull, Televizní reklama, Západní soused


Určitě si přečtěte

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

RECENZE: Xiaomi Redmi 5 Plus — znovu trefa do černého

** Redmi 5 Plus nabízí velký 6palcový FullHD+ displej i dostatečný výkon ** Oproti minulé generaci dokázalo Xiaomi zapracovat na fotoaparátu ** Celková vyváženost vč. rozumné ceny ho předurčuje k úspěchu

Milan Měchura | 14

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

5 důvodů, proč je předplacená karta lepší než měsíční paušál

** Paušál je levnější, ale taky platíte jak mourovatí když zrovna nevoláte ** Zásadním benefitem předplacené karty je pro mnohé její anonymita ** A pokud vás operátor naštve, můžete mu dát rovnou košem

Aleš Pospíšil | 135

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

RECENZE: Asus Zenfone 5Z — velký stylař posouvá hranice

** Zenfone 5Z je jako pětka, jenom se špičkovou výbavou ** Potěší vysokým výkonem, očištěným systémem, ale i stereo repráčky ** S cenou se naštěstí drží při zemi.

Martin Miksa | 26