Rekapitulace: Eurotel v roce 2000

Včera se konala tisková konference EuroTelu, na které společnost rekapitulovala svoje úspěchy v minulém roce. Byli jsme při tom.
Rekapitulace: Eurotel v roce 2000
Včera se konala tisková konference EuroTelu, na které společnost rekapitulovala svoje úspěchy v minulém roce. Na konferenci hovořil především pan Terrence Valeski, generální ředitel a pan Robert Bowker, finanční ředitel společnosti.

Takže jen stručně:

  • EuroTel získal 1100000 nových zákazníků a koncem roku měl již 2171116 aktivních zákazníků, což je zhruba padesát procent všech lidí v České republice, kteří vlastní mobil.
  • Go kupóny pro předplacené karty můžete zakoupit již na 11 200 prodejích místech.
  • EuroTel započal výstavbu vysokokapacitní sítě v nově přiděleném frekvenčním pásmu 1800 MHz – na této frekvenci již pracuje 40 základnových stanic, které pokrývají především centrum hlavního města a Ruzyňské mezinárodní letiště.
  • Minulý rok se uživatelé mobilní sítě Eurotelu dočkali obou technologií rychlých mobilních dat – GPRS i HSCSD.

Vybrané dotazy, které zazněly na tiskové konferenci:

Jaký je stav služby GPRS?

Terrence Valeski: Zdá se, že konečně bude dostatek telefonů podporujících tento způsob přenosu dat. Celá síť společnosti EuroTel plně podporuje tuto technologii maximální možnou rychlostí. V letošním roce se plánuje zpřístupnění datových přenosů GPRS i pro majitele předplacených karet.

Jak si vede služba Go SMS Chat?

Terrence Valeski: Go SMS Chat neuvěřitelně zvýšil počet odesílaných a přijímaných textovek a stal se velmi oblíbenou službou – především mezi mladými lidmi, pro které je určen.

Je EuroTel ochoten zaplatit vládou požadovaný poplatek za udělení licence pro sítě UMTS?

Terrence Valeski: Investice společnosti Eurotel do GSM sítě od spuštění v roce 1996 přesáhly částku 30 miliard korun, které byly přínosem pro českou ekonomiku. UMTS je velmi zajímavá pro všechny mobilní operátory. Doufáme, že vláda přehodnotí své finanční požadavky a že konečná cena se bude pohybovat v rozmezí 50–80 milionů Euro.

Můžeme čekat nějaké snižování cen hovorného?

Robert Bowker: Ceny za užívání služeb naší mobilní sítě by měly být tak nízké, jak je to jen možné. Společnost Eurotel se také snaží, aby takové také byli. Snížení cen připravujeme hlavně pro ostatní produkty, nikoliv pro hovory; s těmi příliš hýbat nebudeme.

Váš názor Další článek: CeBIT 2001: všechny nové mobily na jednom místě

Témata článku: Operátoři, O2, EU, Rekapitulace, Euro


Určitě si přečtěte

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

RECENZE: Honor 10 drtí konkurenci nejen duhovými odlesky, ale i výbavou a cenou

** Honor 10 opět přichází se skvělým poměrem ceny a výkonu ** Za přijatelnou cenu nabízí bohatou ochutnávku ze světa nejlepších ** Nastávající tuctovost displejů s výřezem zahání zády s odlesky duhy

Jakub Vrbacký | 40

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Amazfit BIP: Vyzkoušeli jsme nejlevnější chytré hodinky od Xiaomi

Odlehčená verze prvních hodinek Xiaomi Huami Amazfit Xiaomi Huami Amazfit Bip míří do ČR za cenu 2 500 Kč Mají vestavěnou GPS a slibují výdrž až 45 dní

Petr Březina | 136

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

RECENZE: Honor View 10 — prvotřídní výkon za polovic

** Velmi zajímavý poměr cena/výkon ** Na špičku ztrácí jen v okrajových oblastech ** Správný mix užitečných technologií bez moderních výstřelků

Martin Herodek | 15

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

RECENZE: Asus Zenfone 5 — výborná vyšší třída, kterou nezazdila ani cena

** Asus se nechal zlákat na design s vykousnutým displejem ** K tomu přidal velmi slušnou výbavu s minimem kompromisů ** Vznikl Zenfone 5, který konečně dokáže konkurovat i cenou

Jan Láska | 41

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

Xiaomi Redmi Note 5A Prime: levný neznamená odbytý [recenze]

** Překvapivě schopný mix parametrů s rozumnou cenovkou ** Slabší výkon kompenzuje HD rozlišením a dostatkem paměti ** Přítomná trojice slotů na karty a infraport se nevidí často

Martin Herodek | 11