Rekapitulace: Eurotel v roce 2000

Včera se konala tisková konference EuroTelu, na které společnost rekapitulovala svoje úspěchy v minulém roce. Byli jsme při tom.
Rekapitulace: Eurotel v roce 2000
Včera se konala tisková konference EuroTelu, na které společnost rekapitulovala svoje úspěchy v minulém roce. Na konferenci hovořil především pan Terrence Valeski, generální ředitel a pan Robert Bowker, finanční ředitel společnosti.

Takže jen stručně:

  • EuroTel získal 1100000 nových zákazníků a koncem roku měl již 2171116 aktivních zákazníků, což je zhruba padesát procent všech lidí v České republice, kteří vlastní mobil.
  • Go kupóny pro předplacené karty můžete zakoupit již na 11 200 prodejích místech.
  • EuroTel započal výstavbu vysokokapacitní sítě v nově přiděleném frekvenčním pásmu 1800 MHz – na této frekvenci již pracuje 40 základnových stanic, které pokrývají především centrum hlavního města a Ruzyňské mezinárodní letiště.
  • Minulý rok se uživatelé mobilní sítě Eurotelu dočkali obou technologií rychlých mobilních dat – GPRS i HSCSD.

Vybrané dotazy, které zazněly na tiskové konferenci:

Jaký je stav služby GPRS?

Terrence Valeski: Zdá se, že konečně bude dostatek telefonů podporujících tento způsob přenosu dat. Celá síť společnosti EuroTel plně podporuje tuto technologii maximální možnou rychlostí. V letošním roce se plánuje zpřístupnění datových přenosů GPRS i pro majitele předplacených karet.

Jak si vede služba Go SMS Chat?

Terrence Valeski: Go SMS Chat neuvěřitelně zvýšil počet odesílaných a přijímaných textovek a stal se velmi oblíbenou službou – především mezi mladými lidmi, pro které je určen.

Je EuroTel ochoten zaplatit vládou požadovaný poplatek za udělení licence pro sítě UMTS?

Terrence Valeski: Investice společnosti Eurotel do GSM sítě od spuštění v roce 1996 přesáhly částku 30 miliard korun, které byly přínosem pro českou ekonomiku. UMTS je velmi zajímavá pro všechny mobilní operátory. Doufáme, že vláda přehodnotí své finanční požadavky a že konečná cena se bude pohybovat v rozmezí 50–80 milionů Euro.

Můžeme čekat nějaké snižování cen hovorného?

Robert Bowker: Ceny za užívání služeb naší mobilní sítě by měly být tak nízké, jak je to jen možné. Společnost Eurotel se také snaží, aby takové také byli. Snížení cen připravujeme hlavně pro ostatní produkty, nikoliv pro hovory; s těmi příliš hýbat nebudeme.

Témata článku: Operátoři, O2, EU

Určitě si přečtěte

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

Zrušený evropský roaming je brutální vražda virtuálních operátorů

** Když EU rušila roaming, šla přes mrtvoly ** Tou největší jsou virtuální operátoři ** Vlastně je překvapivé, že už nepadají jeden po druhém

12.  8.  2017 | Kůžel Filip, Láska Jan

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

Srpnový ceník O2: pět novinek a štědré slevy na iPhony a modely Huawei

** iPhone 7 32 GB nyní pořídíte těsně pod 20 tisíc korun ** Novinky náleží do střední třídy, Huawei Y6 2017 vyjde na 3 995 Kč ** Na konci léta nabízí O2 slevu až tři tisíce no nový mobil, za úpis

5.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 3

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

Za domácí ceny můžete volat i v Karibiku. Podívejte se na turistické ráje, které patří do EU

** I velmi atraktivní kousky Afriky, jižní Ameriky a Karibiku patří do EU ** To znamená, že i odtud voláte za domácí ceny ** Martinik, Madeira, Guadeloupe, Azory, Kanáry a další

4.  8.  2017 | Pospíšil Aleš | 24

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

O2 bude O2 nejméně do roku 2022, Španělům za to zaplatí 900 milionů korun

** Než tzv. rebranding, raději poplatek za právo užívat známku O2 ** Původně měl operátor právo používat jméno O2 do ledna 2019 ** 39 % telefonů v síti O2 umí LTE, kolik prodatují operátor neuvedl

28.  7.  2017 | Pospíšil Aleš, Láska Jan | 15


komerční sdělení

Komerční sdělení